Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ht je dosadna dionica ali nema stresa ni margin calla

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]




Ivica Todorić: Srpski investitori trebaju ulagati u Srbiju, a ne u Hrvatsku

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/ivica-todoric-srpski-investitori-trebaju-ulagati-u-srbiju%2c-a-ne-u-hrvatsku,83510.html

Todorić je izdao Hrvatsku, sramotno!!!!!!!!!!
[/quote]

Očito da je Srbija stabilnija od Hrvatske.
[/quote]
3% rast u Srbiji i Bosni ove godine. Mi pad samo se još nisu usaglasili koliko.

who dares, wins

Kreće li to potop vanka?

Presušila Šukerova blagajna

Na jesen neće biti novca za mirovine!

Zbog manjka doprinosa i neočekivano slabog punjenja proračuna mirovinskom sustavu prijeti kolaps i to već potkraj ljeta, priznao je ministar Ivan Šuker na sastanku s čelnicima vladajuće koalicije. Jednostavnije rečeno, u Vladi su opet krivo procijenili kako će se puniti državna blagajna.
"Već u rujnu prijeti nam opasnost da u državnom proračunu nećemo imati dovoljno novca za isplatu svih mirovina. To je realnost i bez novih ušteda u proračunu, to će se dogoditi", priznao je Globusu jedan Vladin dužnosnik.

Ministar financija Ivan Šuker navodno je na sastanku s čelnicima vladajuće koalicije pojasnio da su prihodi od doprinosa sve manji i da redovita isplata mirovina sve više ovisi o proračunu. Da bi do kraja godina država uredno mogla isplaćivati mirovine, proračun će morati osigurati oko 15 milijardi kuna. Tog novca u državnoj blagajni neće biti ako se ne uštedi na drugim rashodima.

Zašto se proračun loše puni i zašto bi umirovljenici mogli ostati bez mirovina, Šuker nije objasnio. Također, na sastanku sa šefovima stranaka koalicije nije iznio prijedlog gdje bi se moglo uštedjeti potrebnih 15 milijardi kuna.

Vlada do sada nije ništa poduzela oko povlaštenih mirovina, za koje je trebala osigurati 7,2 milijardi kuna, a upravo je taj trošak najviše porastao u odnosu na 2009.

"Umirovljenici koji su svoje mirovine stekli radom ne mogu biti žrtve loše Vladine politike. Prihodi od doprinosa skoro su dostatni za isplatu starosnih mirovina ostvarenih po osnovi rada, ali problem stvara oko 200 tisuća povlaštenih mirovina koje se isplaćuju po posebnim propisima i koje uzmu gotovo 8 milijardi kuna. To je proračunski trošak koji Vlada nije riješila", kaže predsjednik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja.

Manje novca od doprinosa i poreza

Vlada je za ovu godinu isplanirala 35 milijardi kuna rashoda za mirovine ili 1,6 posto više nego lani. No, od mirovinskih doprinosa izračunala je da će dobiti tek 20 milijardi kuna ili 1,4 posto manje nego prošle godine. To znači da je Vlada znala da će doprinosi pokriti tek 57 posto potreba za isplatu mirovina i da će ostatak do 35 milijardi kuna morati osigurati na drugi način, tj. iz poreznih prihoda proračuna.

Problem je i što su u Vladi krivo procijenili kako će se puniti državna blagajna. Zbog lošeg stanja u gospodarstvu, manjeg broja zaposlenih i manjim isplatama bruto plaća, prihodi od doprinosa su znatno manji.

Osim doprinosa podbacuju prihodi i od poreza na dohodak i poreza na dobit, pa se u prvih pet mjeseci u državnu blagajnu slilo 47 milijuna kuna manje poreza na dohodak i čak 1,3 milijarde kuna manje poreza na dobit.

Nastavi li se trend smanjenja prihoda od doprinosa, moglo bi se dogoditi da će državi nedostajati skoro tri milijarde kuna više nego što je planirala.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Kreće li to potop vanka?

Ne zna se, šta bi sa ptkm?

who dares, wins

Porez na dohodak od prihoda dividendi …….i ostalih udjela…

Kad se malo tržište oporavi od šoka doći će:
– do zatvaranja manjih portfelja koji trguju preko brokerskih internetskih sustava
/ zbog većih troškova održavanja malih portfelja../
– do podizanja cijena dionica / kao i svAKE druge ROBE, jer nitko ne želi izgubiti niti
odvojiti novac za poreze samo tako lako..
– do pravednije porezne politike …Kad sindikati čuju da BOGATI plaćaju poreze , put
PREMA NOVIM VRHOVIMA CROBEXA… moralno je OTVOREN!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


ht je dosadna dionica ali nema stresa ni margin calla

Baš si ja mislim što mi ovo treba?! Najbolje sve rasprodati pa prebaciti u HT i ubirati dividendu bez sekiracije koju donose ova sranja od dionica [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

CCa. prije mjesec i pol sam napustio ZSE ….pa nisam ništa ni na forumu pisao…Ovu godinu sam u plusu, ali sitnom, no ponekad bacim oko na forum i što se piše….

Nevjerojatno koliko ljudi se iz dana u dan zavarava da kreće odbijanac/stampedo prema gore i tako unedogled sa sve tanjim portfeljima….Pitanje je dokle ????
Takav način investiranja vodi u situaciju koju sam čuo kod mnogo ljudih da dionice koje imaju u portfelju su sada jednostavno prejeftine da bi ih prodavali…I to shvaćam. Pitanje je međutim zašto su se tu doveli….
Jer postoji jedno a jednostavno pravilo…Reži na 5-10% minusa. Točka.

Ako nekog zanima kako sam znao da trebam izać…Odgovor je nisam znao. Neku projekciju mi je davala tehnička anliza, pa sam imo viđenje, ali glavni razlog je ovaj što sam gore napisao:
Rezao sam na 5-10% minusa….

P.S.
Namjera ovog posta je isključivo da olakšam nekim početnicima neke odluke ….i nije mi namjera nikakav druk prema gore ili dole, već jednostavno odgovor na svakodnevne postove koji tvrde sad je toliko jeftino da ovakve prilike više neće biti…..i tako iz dana u dan…

đakovština mi je zakon [lol]


CCa. prije mjesec i pol sam napustio ZSE ….pa nisam ništa ni na forumu pisao…Ovu godinu sam u plusu, ali sitnom, no ponekad bacim oko na forum i što se piše….

Nevjerojatno koliko ljudi se iz dana u dan zavarava da kreće odbijanac/stampedo prema gore i tako unedogled sa sve tanjim portfeljima….Pitanje je dokle ????
Takav način investiranja vodi u situaciju koju sam čuo kod mnogo ljudih da dionice koje imaju u portfelju su sada jednostavno prejeftine da bi ih prodavali…I to shvaćam. Pitanje je međutim zašto su se tu doveli….
Jer postoji jedno a jednostavno pravilo…Reži na 5-10% minusa. Točka.

Ako nekog zanima kako sam znao da trebam izać…Odgovor je nisam znao. Neku projekciju mi je davala tehnička anliza, pa sam imo viđenje, ali glavni razlog je ovaj što sam gore napisao:
Rezao sam na 5-10% minusa….

P.S.
Namjera ovog posta je isključivo da olakšam nekim početnicima neke odluke ….i nije mi namjera nikakav druk prema gore ili dole, već jednostavno odgovor na svakodnevne postove koji tvrde sad je toliko jeftino da ovakve prilike više neće biti…..i tako iz dana u dan…


stop loss je uvijek bila i bit će najučinkovitija metoda za rezanje minusa,ali neki to nikako da shvate,pa se drže dokupa,neka…

meni se isto tako želudac privrtao kad je bilo davano do znanja da sam u nekom pozitivnom trokutu kad je croby bio 2220 oko petog miseca, prodao sam bez razmišljanja , i zbilja nisam pogrješio , jer nakon dna ,,od 1200 bodova , i vrh 222o,bilo je četiri puta doticanje vrhova , ja mislim da je ovo zadnji ili predzadnji i kasnije croby mora gori

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

http://www.poslovni.hr/vijesti/kosor-rokovi-za-neke-mjere-pomicu-se-s-rujna-na-srpanj–151423.aspx

who dares, wins

New Report

Close