Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…. zaustavimo pad cijena jakim bidom [wink]

samo naprijed kolega, ja sam do sada preživio na burzi samo zato što mi je nalog na kupnji od 10.-20. mjesta i bogami se isplatilo…moj frend koji je imao taktiku biti u prvih 5 kupnji taj je nedavno skoro bankrotirao,a jedan koji je skidao s aska taj odavna nije među nama [cry]

Brdo 500 kn tradera na OPTE.
Ovaj sa 7000 kuna nalogom (241 komad), ovaj sa 5000 kuna nalogom (149 kuna komad)
prva kotacija, bezveze.

Drvit se tjedan dana za 50 kn dnevno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Brdo 500 kn tradera na OPTE.
Ovaj sa 7000 kuna nalogom (241 komad), ovaj sa 5000 kuna nalogom (149 kuna komad)
prva kotacija, bezveze.

Drvit se tjedan dana za 50 kn dnevno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Hrvati bi stvarno mogli, da žele, jako puno toga ovakvog gledati, uživati, i sama Istra je baš specifična (praktična za to) što na tako malom mjestu tako puno toga. U nekim državama moraš stotine km proći od jednog do drugog lokaliteta, ovdje imate "sve na hrpi". Stacionirate se npr. u Motovounu (vrlo povoljan hotel Kaštel) i onda cijeli vikend biciklima istraživati okolne gradiće na okolnim brdima. Autom do obale i udaljnije lokalitete, i eto, nikakav Francuz u svojoj Franc ne može takavom izletu parirati!!

Iako nije tema, ne mogu ne prokomentirati jer sve stoji 🙂
Za 1.5. ove godine sam proboravio 3 dana u Istri. Bili smo smješteni u Kaštelu, obišli gotovo sve (i još više) što si nabrojao i ostali očarani – Hum-Roč, Kotle (predivno), Buzet, Sovinjak, Motovun (naravno), Oprtalj, Grožnjan, Buje, špilja Baredina, Poreč (i Eufrazijanu, naravno), Beram, Pazin, Labin, Raša, Plomin…





Pa što stavljate askove na ovim cijenama, vani opet sve u plusu a mi u minusu, pa ima li ovdje pametnih investitora ili svi trguju po tehničkoj analizi?

lp


A zašto vi ne raspalite po asku i opametite ove bezumne prodavače?
[/quote]

Nemam baš previše casha na raspolaganju, radije čekam na bidu.
Ali mi zato ne pada na pamet prodavati na ovim cijenama.

lp
[/quote]
Upravo se velika većina pa i ja sam ponaša po ovakvom obrascu nema kupaca nema ni pretjerano prodavača, ne želimo lupat ko manijaci po asku ne želimo prodavat po ovakvim cijenama nego strpljivo čekamo neće li cijene iscurit. Evo sad malo o TA nas puno čeka negdje dolje na bidu htjeli ne htjeli stvorili smo otpor prodavačima i zaustavimo pad cijena jakim bidom [wink]

[/quote]

Lijepo ti pišeš kolega,nego gdje su oni tvoji grafovi,vidim da ih odavno ne stavljaš…..nije vrag da si na njima bankrotira [lol]



@bigfoot

kod nas su zapravo porezi nizi od evropskih (dohodak,dobit,dividenda).
to sto je udio PDV-a kod nas visi znaci upravo da oni imaju mnostvo drugih poreza tako da pdv ima manji udio.

Nije samo u pitanju PDV,tu su i trošarine koje su abnormalno visoke,npr komunalne,vodne naknade i slične trošarine(svi koji grade kuću znaju o čemu pričam) koje su tu za popunjavanje rupe a koje nitko točno ne zna čemu služe.
Kad se svi ti nameti zbroje +porezi ispadamo nametima najopterećeniji građani Europe.


@Jubito

Upravo tako,ja sam baš ovca kakvu oni priželjkuju,ali neće oni dobit koliko misle,uvijek se nađe neka rupa u zakonu. [proud]

"Only dead fish swim with the stream"

http://www.seebiz.eu/hr/analize/suker-porez-na-imovinu-ticat-ce-se-samo-vikendica%2c-jahti-i-automobila,81731.html


26. travnja crobex je završio kratkoročan uzlazni trend dosegnuvši 2215,18 bodova.
jesmo li nakon toga u redovitoj korekciji ili među medvjedima?
8. lipnja pali smo na 1903,25 bodova ili 14 posto od travanjskog picka.
jučer bili smo na 1954,48 bodova što je 12 posto manje nego 26. travnja.
ako smo već u vlasti međeda (a mnogi analitičari i tehničari tvrde da jesmo), onda očekujte pad – po definiciji – veći od 20 posto. odnosno crobex na ispod 1700 bodova.
čemu onda shopping, brate mili?

Ajd Kamenac objasni mi zašto je realnost ili neizbježnost pad od 20%, ja stvarno ne vidim nikakav normalan razlog zašto…., to može biti samo namjerno tj. dogovoreno rušenje od strane FM, ali ni tu ne vidim nikakav logički razlog zašto….
Isto mi je realno da smo danas do 0,50% u plusu, kao što ipak danas lagano padamo…
Isto tako mi je realno da smo u zadnjem padu naprotiv potegli gore 10-15%, ali nismo…

Kad je to zgodno… za plasirati loše vijesti… onda eto pratimo DAX, USA.., itd…, a kad rastemo onda odjednom kupaca ni za lijek i vrlo olako se prevrćemo u minus…., zašto….
Malo krene, a onda odjednom na asku poiskaču nebulozni nalozi od xxxx komada i totalno hlađenje…, meni to izgleda jako režirano…, a što je najgore nitko sa sigurnošću ne može reči da li se to stanje održava radi jeftinijeg ulaska ili izlaska…

Dugoročni neće puno pogriješiti…, jer nema tog sranja koje već nije uračunato u cijene dionica…(no ipak se čmarne s vremena na vrijeme neko novo), a trejderi neka trguju za kiflu i jogut (više čak nije ni za burek i pivo)….

sretno svima…, ja stvarno više ne vidim kuda ovo vodi… i čemu se možem u nekom kratkoročnom razdoblju nadati ….


Brdo 500 kn tradera na OPTE.
Ovaj sa 7000 kuna nalogom (241 komad), ovaj sa 5000 kuna nalogom (149 kuna komad)
prva kotacija, bezveze.

Drvit se tjedan dana za 50 kn dnevno.

Očito i ti među njima kad si upućen u kretanje OPTE!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Ne, pratim i ostalo samo ovo mi je bilo najocitije da se kupi nesto za 500 kn i odmah isto stavi za 5300 kuna.
A rijec je kao o elitnoj kotaciji..

Pod hitno uvesti porez na spekulativnu dobit koji bi se proslijedio u subvencije tvrtkama ili tako nesto…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep






Pa što stavljate askove na ovim cijenama, vani opet sve u plusu a mi u minusu, pa ima li ovdje pametnih investitora ili svi trguju po tehničkoj analizi?

lp


A zašto vi ne raspalite po asku i opametite ove bezumne prodavače?
[/quote]

Nemam baš previše casha na raspolaganju, radije čekam na bidu.
Ali mi zato ne pada na pamet prodavati na ovim cijenama.

lp
[/quote]
Upravo se velika većina pa i ja sam ponaša po ovakvom obrascu nema kupaca nema ni pretjerano prodavača, ne želimo lupat ko manijaci po asku ne želimo prodavat po ovakvim cijenama nego strpljivo čekamo neće li cijene iscurit. Evo sad malo o TA nas puno čeka negdje dolje na bidu htjeli ne htjeli stvorili smo otpor prodavačima i zaustavimo pad cijena jakim bidom [wink]

[/quote]

Lijepo ti pišeš kolega,nego gdje su oni tvoji grafovi,vidim da ih odavno ne stavljaš…..nije vrag da si na njima bankrotira [lol]
[/quote]
Crtam ja grafove samo ostaju u privatnoj kolekciji. Nisam bankrtira fala na brizi. Nisam day trader nego čekam dobru prigodu za raspalit po loptici te napravit home run. Jedna od mojih zadnjih analiza bila je da će crobi potegnut sa 2000 do 2600-2700 nije se dogodilo ,a ako me je netko poslušao pa kupio na moju analizu sad je u gubitku , ne bi htio još nekoga zaje…


Ne, pratim i ostalo samo ovo mi je bilo najocitije da se kupi nesto za 500 kn i odmah isto stavi za 5300 kuna.
A rijec je kao o elitnoj kotaciji..

Pod hitno uvesti porez na spekulativnu dobit koji bi se proslijedio u subvencije tvrtkama ili tako nesto…

bez špekulanata nema bida i aska, spread je ogroman, nema likvidnosti, nema burze… upravo suprotno, treba nam više špekulanata i veća likvidnost

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close