Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

klimavo i totalno nelikvidno tržište ali uz malo dobre volje i milju kuna po asku u treptaj oka smo na +1%………naravno, vrijedi i obrnuto……


spasi nas turizam(al ne ove godine

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/na-cresu-i-losinju-cetvrtina-gostiju-manje-nego-lani,81678.html

Crnogorci imaju dobru politiku…, najskuplji krevet je prazan krevet.., zato se kod njih već za 7 EUR može noćiti s doručkom…, biti će znatno jeftiniji od nas i privući će više gostiju koji su tradicionalno ljetovali kod nas…

No.., nadam se da će se i naši prilagoditi okružju te zadržati goste…, što mislite gdje će švabo ljetovati – naravno tamo gdje mu EUR najviše vrijedi…
Sezona će biti na nivou prošlogodišnje ili trunčicu bolja…, dolaze nam srbi, kinezi i rusi…

PREPORUKE
Credit Suisse: Kupujte dionice na tržištima u razvoju!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/credit-suisse-kupujte-dionice-na-trzistima-u-razvoju!,81685.html

Redovni promet 2.604.211,23
Ajmeee prometa! Tu ne može biti 50 milja kn tako dugo dok se ne prijeđe crobex 2300. Ovo cijeđenje više nikakvog smisla nema.

who dares, wins

Porez na nekretnine treba uvest tamo gdje te nisu u funkciji. Velika većina stanova je ipak u najmu ali na crnjaka i tu država nema nikakve koristi. Što će se desiti kad se uvade porez na nekretnine za ovakve slučajeve -povećenje poreznog opterećenja će se preliti na podstanara tako da će siromasi biti još veći siromasi. Opet je pitanje koliki će biti ti porezi ako budu razumni možda stanodavci neće povećavati cijene stanarina opet ako budu preveliki izazvat će povećanu ponudu nekretnina i pad cijena istih. Sad se opet brinemo tko će kupit te nekretnine sasvim svejedno tko će ih kupit boli državu livo uvo tko će bit vlasnik nekretnina i zemljišta u RH bitno im je samo da pune proračun po planu i programu.



spasi nas turizam(al ne ove godine

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/na-cresu-i-losinju-cetvrtina-gostiju-manje-nego-lani,81678.html

Crnogorci imaju dobru politiku…, najskuplji krevet je prazan krevet.., zato se kod njih već za 7 EUR može noćiti s doručkom…, biti će znatno jeftiniji od nas i privući će više gostiju koji su tradicionalno ljetovali kod nas…

No.., nadam se da će se i naši prilagoditi okružju te zadržati goste…, što mislite gdje će švabo ljetovati – naravno tamo gdje mu EUR najviše vrijedi…
Sezona će biti na nivou prošlogodišnje ili trunčicu bolja…, dolaze nam srbi, kinezi i rusi…
[/quote]
Kolega i naš i Crnogorski turizam se svodi na dva mjeseca a u tim mjesecima da tražite 30 EURA za krevet dobiti će te, tako da po meni oni rade čiste bedastoće i srozavaju svoj turizam, još kada znamo kako su im kapaciteti mali a kako lijepu obalu imaju po meni rade čistu glupost i ruše svoj ugled u svijetu kao turističke destinacije, sa takvim pristupom će privući fukaru koja neće potrošiti niti EURA vanka jer nema odakle.




spasi nas turizam(al ne ove godine

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/na-cresu-i-losinju-cetvrtina-gostiju-manje-nego-lani,81678.html

Crnogorci imaju dobru politiku…, najskuplji krevet je prazan krevet.., zato se kod njih već za 7 EUR može noćiti s doručkom…, biti će znatno jeftiniji od nas i privući će više gostiju koji su tradicionalno ljetovali kod nas…

No.., nadam se da će se i naši prilagoditi okružju te zadržati goste…, što mislite gdje će švabo ljetovati – naravno tamo gdje mu EUR najviše vrijedi…
Sezona će biti na nivou prošlogodišnje ili trunčicu bolja…, dolaze nam srbi, kinezi i rusi…
[/quote]
Kolega i naš i Crnogorski turizam se svodi na dva mjeseca a u tim mjesecima da tražite 30 EURA za krevet dobiti će te, tako da po meni oni rade čiste bedastoće i srozavaju svoj turizam, još kada znamo kako su im kapaciteti mali a kako lijepu obalu imaju po meni rade čistu glupost i ruše svoj ugled u svijetu kao turističke destinacije, sa takvim pristupom će privući fukaru koja neće potrošiti niti EURA vanka jer nema odakle.
[/quote]
Se je to lagana banana od turizma. Prvo moraš imati hrpu domaćih gostiju koje bi posjećivali neka mjesta jer se ima šta vidjeti, a onda bi i stranci došli. Bili jeftini i li skupi sve se to broji i naplaćuje. Evo jednog primjera koji je pod Unescovom zaštitom pa je takva masivnost posjete da parking koji je pola vremena pod plimom onu drugu polovicu kad radi dnevno zaradi 40 000€. Glavno jelo koje se tamo jede je neki omlet sa šatro tajnim receptom. Svaki Francuz to posjeti u životu bar jednom i sad još i stranaca koliko hoćeš.
http://www.ot-montsaintmichel.com/accueil_gb.htm
Takvih objekata oni imaju na desetine, a slično možete naći diljem Evrope i rade 365 dana u godini.

who dares, wins


Redovni promet 2.604.211,23
Ajmeee prometa! Tu ne može biti 50 milja kn tako dugo dok se ne prijeđe crobex 2300. Ovo cijeđenje više nikakvog smisla nema.

Po meni su ovo dobre prilike za male investitore za ulazak u dionice od velikih igrača tko je mislio izać izašao je ,oni koji su hteli uć sa većim količinama su ušli. Od malih ulagača (koji su preostali na tržištu) mnogo ih je pogasilo gledalicu šta zbog velikih minusa, što do odluke da će čuvati dionice neko duže vrijeme. Trenutno ne postoji neka ogromna prijetnja da će veliki izlazit sa velikim količinama ,a ustalom bidovi su poprilično šuplji tako i da krenu izlazit vrlo skoro ne bi imali kome prodat dionice.



Redovni promet 2.604.211,23
Ajmeee prometa! Tu ne može biti 50 milja kn tako dugo dok se ne prijeđe crobex 2300. Ovo cijeđenje više nikakvog smisla nema.

Po meni su ovo dobre prilike za male investitore za ulazak u dionice od velikih igrača tko je mislio izać izašao je ,oni koji su hteli uć sa većim količinama su ušli. Od malih ulagača (koji su preostali na tržištu) mnogo ih je pogasilo gledalicu šta zbog velikih minusa, što do odluke da će čuvati dionice neko duže vrijeme. Trenutno ne postoji neka ogromna prijetnja da će veliki izlazit sa velikim količinama ,a ustalom bidovi su poprilično šuplji tako i da krenu izlazit vrlo skoro ne bi imali kome prodat dionice.
[/quote]
Samo mali i trguju. Već danima nema jednog dobrog čišćenja bilo bid bilo aska. Sve sića od malih ovih drugih ni za lijek.

who dares, wins

Istina da ima poreza na imovinu posvuda po svijetu ali istina je i to da u Hrvatskoj PDV i trošarine čine 48% prihoda a u drugim zemljama 30%.Znači ako još uvedu taj novi porez imat ćemo uvjerljivo najveći porez u Europi.Krasno.Ali valjda mi imamo i najveće lopove i parazite u Europi.

Drugo,i ja imam 2-3 stana i kuću na moru,sve legalno stečeno ili nasljeđeno i nemam ništa protiv dokazivanja porijekla imovine.Porez oduvijek plaćam u Hrvatskoj i nikad nisam ništa dobio extra od države,nikakve poticaje,naknade ili šta ja znam već,niti sam bio državi na teret u bilo kom pogledu.

"Only dead fish swim with the stream"

Prosječni dnevni promet dionicama na Varšavskoj burzi u ovoj godini je 220 miliona eura. Na našoj je cca 4 miliona eura.

Poljska je 9 puta veća od Hrvatske, a burza im ima 55 puta veći promet….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Pa što stavljate askove na ovim cijenama, vani opet sve u plusu a mi u minusu, pa ima li ovdje pametnih investitora ili svi trguju po tehničkoj analizi?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close