Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



krenulo je!!!

Frende, zadnje poruke na raznim temama (prema vremenu objavljivanja) su ti:

UP ide to Up
krenulo je!!!
krenulo je!!!
UP
ide to UP

Je li to neki novi pjesnički stil ?

Nazvao bih je burzovna poezija.
[lol]
[/quote]

haiku….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Istina da pišem pjesme, hvala na podršci [rolleyes]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Dao bog da su autobiografske [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Iskra za nemire bi moglo biti uvođenje poreza na imovinu, ljudi ostaju bez posla, oni koji rade ne dobivaju plaće ili su im drastično smanjenje, a jaca stalno izmišlja nove namete i guli građane.
80% građana ima u vlasništvu stan ili kuću a od 01.10.2010. jaca je najavila deranje građana na ime nameta na imovinu, tako da ne bi čudilo izbijanje nemira kao u grčkoj i svenarodni bunt kad krenu s time. Ova vlada uništila je još ono malo što je vrijedilo i neka se makne da dođe netko sposoban! [angry]

Mislim da je porez na imovinu trebalo davno uvesti. Dovoljno je uzeti samo jedan primjer: netko ima plaću 10.000 kuna, a nema ni stan ni vikendicu, otplaćuje auto na kredit. Država ga dere jer on ima navodno dobru plaću. Dok s druge strane imamo nekoga tko ima 2 stana u Zg, 1 u Zd, i vikendicu na Hvaru, a ima plaću 3000 Kn! Baš mi nešto žao ovog drugog jadnika, morao je štedjeti na svemu da uspije sve ovo izgraditi.

Ovo je najjednostavniji primjer, a takvih primjera imate na sve strane (nažalost).

[/quote]

Kakav ti je pro primjer i što on dokazuje?! Ovaj s 10.000 kn novcem zarađenim u Hrvatskoj kupuje strane aute i plaća kredit i kamate strancima koji su vlasnici banaka u HR. Ne stvara nikakvu novu vrijednost za ovu državu od svoje plaće. Ovaj drugi iz tvog primjera uz veliki trud , puno vlastitog rada i odricanja izgradio je vikendicu, kupio stan, vjerojatno drži turiste i podstanare, platio je porez na promet nekretnina, platio je majstore koji su radili na njegovom stanu i vikendici itd. Ako se bavi iznajmljivanjem stanova ili kreveta turistima, i za to također plaća porez državi. Osim toga plaća i komunalnu naknadu gradu/općini prema m2, plaća porez na vikendicu itd.
Ovo tvoje razmišljanje je još uvijek ostatak socijalizma, po tebi je onda najbolje ništa ne raditi, pa oderati one koji su nešto stvorili i neka oni hrane Jacu Kosoraču i njene parazite!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

…a nisi na trenutak pomislio da ovaj što ima 2 stana + 1 vikendicu i još štošta drugo uz plaću od 3000 kn (a što je bogami, veliki nesrazmjer!!) ustvari svo vrijeme vara državu i krade i taji porez …a možda je i kriminal po srijedi pa je i stekao višak kapitala da sve to uloži i kupi…a porijeklo imovine!?!…kako s time stojimo…ja zarađujem pristojne novce…JAAAko pristojne…a i žena radi, ali unatoć tome nemoguće je akumulirati kapital !….doduše imam i dvoje dijece ali to ne opravdava situaciju…stoga kolega ….molim Vas da trezveno pišete….hvala!! [pray]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)


…a nisi na trenutak pomislio da ovaj što ima 2 stana + 1 vikendicu i još štošta drugo uz plaću od 3000 kn (a što je bogami, veliki nesrazmjer!!) ustvari svo vrijeme vara državu i krade i taji porez …a možda je i kriminal po srijedi pa je i stekao višak kapitala da sve to uloži i kupi…a porijeklo imovine!?!…kako s time stojimo…ja zarađujem pristojne novce…JAAAko pristojne…a i žena radi, ali unatoć tome nemoguće je akumulirati kapital !….doduše imam i dvoje dijece ali to ne opravdava situaciju…stoga kolega ….molim Vas da trezveno pišete….hvala!! [pray]

Slažem se da postoje i takvi primjeri, ali znam veliki broj primjera gdje su ljudi u zanjih desetak godina (od kada se probudilo tržište i porasla cijena nekretnina) prodali svoja zemljišta ili nekakvu nasljeđenu kuću da bi uložili u druge nekretnine. Izgubili su godine vremena, živaca i odricanja dok su ishodovali dozvole, poplaćali sve namete, projektante, majstore, sami se naradili, sve da bi si omogućili dodatni prihod uz tih pišljivih 3000,00 kn za koje i danas rade. Zar bi takve zaista trebalo zgaziti novim porezom?
S druge strane postoje i ovi drugi primjeri, koje je kolega nalet prije bio spomenuo, da sa 10.000,00 kn plaće + prihod supružnika, što se može smatrati visokim prihodom za naše uvjete, nema ništa osim stana i auta na kredit. No takvi obično novce troše na ljetovanja i zimovanja, oblače se u brendiranim dućanima, žive hedonistički, voze auto srednje ili više srednje klase za koji vraća kredit uz ratu od 2.500,00 kn mjesčno (što je rata kredita za kupovinu pristojne nekretnine na rok od 20 godina) i s visine gledaju na ove koji se cijeli život muče da bi nešto stvorili i ostavili djeci, a onda se čude kada saznaju da im susjed koji vozi Corsu staru 10 godina, slaže police u trgovačkom centru i živi u stanu od 50 kvadrata, ima kuću na Krku sa četiri apartmana koje iznajmljuje turistima.

Koga bi u ovoj priči trebalo zgaziti porezom ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


…a nisi na trenutak pomislio da ovaj što ima 2 stana + 1 vikendicu i još štošta drugo uz plaću od 3000 kn (a što je bogami, veliki nesrazmjer!!) ustvari svo vrijeme vara državu i krade i taji porez …a možda je i kriminal po srijedi pa je i stekao višak kapitala da sve to uloži i kupi…a porijeklo imovine!?!…kako s time stojimo…ja zarađujem pristojne novce…JAAAko pristojne…a i žena radi, ali unatoć tome nemoguće je akumulirati kapital !….doduše imam i dvoje dijece ali to ne opravdava situaciju…stoga kolega ….molim Vas da trezveno pišete….hvala!! [pray]

Pravo socrealističko razmišljanje. Znači taj koji je nešto stvorio odmah je lopov, vara državu…kažeš da je možda čak i kriminal…pa još treba i porijeklo imovine kao što je nekad bilo u socijalizmu? Ma svaka čast, ne znam samo što radiš ovdje na burzi gdje se zarađuje bez motike, a svi su isto lopovi, neki su počeli sa 20.000 kn pa su dogurali na 500.000, neki i preko milijuna. Čisti kriminal, treba odmah i za njih porijeklo imovine i zaplijeniti, jel tako? [lol]
Glavno da onaj tvoj s 10.000 kn plaće ne radi ništa, sve spiska na skijanja vani i strane aute, njega valjda treba osloboditi i porezno rasteretiti, a zgaziti i porezo kazniti ovoga koji radi, privređuje i već plaća državi najveće poreze EU!!!
Genijalno, što drugo reći

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

kako je krenulo po meni će i jedan i drugi plaćati porez. Gospon 10 000 kn će imati veći porez na plaću,na auto i luksuz koji kupuje, dok će gospon 3000 plaćati porez na nekretnine koje ima.


…a nisi na trenutak pomislio da ovaj što ima 2 stana + 1 vikendicu i još štošta drugo uz plaću od 3000 kn (a što je bogami, veliki nesrazmjer!!) ustvari svo vrijeme vara državu i krade i taji porez …a možda je i kriminal po srijedi pa je i stekao višak kapitala da sve to uloži i kupi…a porijeklo imovine!?!…kako s time stojimo…ja zarađujem pristojne novce…JAAAko pristojne…a i žena radi, ali unatoć tome nemoguće je akumulirati kapital !….doduše imam i dvoje dijece ali to ne opravdava situaciju…stoga kolega ….molim Vas da trezveno pišete….hvala!! [pray]

Recimo da taj tvoj "kriminalac" ima stan i vikendicu. Vikendica je ustvari stara kamena kuća tj. djedovina, a stan otkupljen u Tuđmanovo doba. Nema veliku plaću i Jaca će ga ovim porezom na luksuz natjerati da proda tu svoju djedovinu strancima ili domaćim lešinarima. Sada će se naći ovi pametni koji kažu da on to treba iznajmljivati i zaraditi na tome pa neće biti problema (neiskorišteni resursi). Međutim ne želi svatko iznajmljivati svoju djedovinu kao što većina recimo ne želi da im se ženski dio obitelji bavi najstarijim zanatom na svijetu čak i ako su im "resursi" relativno slabo iskorišteni.

Kažu da je to vani normalno (uz normalnu plaću 2000-5000€), ali mi živimo u državi gdje dosta ljudi radi i ne dobijaju plaću ili rade za smiješnu plaću ili su nezaposleni. Mislim da će ovaj put popizditi i lijevi i desni jer se financijskim iscrpljivanjem građana dovodi u opasnost njihovo privatno vlasništvo.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Postoji jos jedan aspekt zbog kojega je porez na nekretnine pozeljan.
Npr u dalmaciji ljudi zbog megalomanije grade od medje do medje(nepa puta ni prolaza,kasnije svadja sa susjedima,nema se gdje ostavit auto itd,zivi nered)
takodjer dignu 3 kata ne zavrse ni jedan a na gornjoj ploci jos vire armature jer kao mozda ce se jos dizat, . A ne treba im nego nista ne kosta(osim gradj materijala-jeftino)
Zbog toga se unistava obala i samo gradi i gradi dok cijelo priobalje ne postane jedna velika zgrada. (pogledajte Neum)
Zato treba oporezovati pa se nece graditi ono sto ne treba i nije u funkciji.

ok porez na imovinu, al ajde mi objasnite onda razliku,, recimo

za x kuna kupiš kuću, stan, šta god njega ćemo oprezovati sa x %
za istih x kuna staviš na banku i oročiš na x mjeseci, godina, nećemo oporezovati tih x kuna, ni kamate
za istih x kuna kupiš dionice i njih isto ne oporezujemo, priča se samo o oporezovanju dividende, iako je to duplo oporezovanje jer je firma već platila porez na dobit prije isplate dividende jel?
za istih x kuna kupiš obveznice, i bla, bla, dalje nastavite

znači nije pravedno, nema mi logike, mislim nema puno toga logike u politici,,
bilo bi možda logičnije da se plaća neki porez na povećanje vrijednosti te imovine,, ali opet šta kad dođe do pada te vrijednosti, hoće li država vratiti istom mjerom, moš si misliti, [lol]

i i tko će procjeniti vrijednost imovine, to dali kuća ima pločice od 50 kn ili 400 kn, dali je plastična ili alu bravarija, dali imaš neke volture od bračkog kamena i kolika je vrijednost ili, ma nema nikakvog smisla,, lupetaju gluposti jer fali para, pa moraju od nekuda navući,, a navući će

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/jelic-balta-plinacro-i-gazprom-poceli-pregovore-o-juznom-toku,81662.html

New Report

Close