Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dok je svijeta i vijek bilo je kruha i igara a sad raji nesto fali vi pogodite sta ,zato po meni je prvi pick dionice firmi u drzavnom portfelju ali ne ove gdje ima manjinske udijele nego one tipa janaf,petrokemija, koncar, hpb,cros tu trba traziti priliku i mislim da ce tu biti najbolje zarade prodajom samog hpb vladi nece biti dosta para morat ce sve ovo uskoro na bubanj zato FM znaju zasto se krcaju petrokemijom jer to ekipa nece po kunu ziher nema se para a onaj ko da vise bude dobio 25pct prije sam mislio da ce za kunu todi ali sad sam uvijeren da nebu po kunu


dok je svijeta i vijek bilo je kruha i igara a sad raji nesto fali vi pogodite sta ,zato po meni je prvi pick dionice firmi u drzavnom portfelju ali ne ove gdje ima manjinske udijele nego one tipa janaf,petrokemija, koncar, hpb,cros tu trba traziti priliku i mislim da ce tu biti najbolje zarade prodajom samog hpb vladi nece biti dosta para morat ce sve ovo uskoro na bubanj zato FM znaju zasto se krcaju petrokemijom jer to ekipa nece po kunu ziher nema se para a onaj ko da vise bude dobio 25pct prije sam mislio da ce za kunu todi ali sad sam uvijeren da nebu po kunu

Luke kolega luke su što bi Cramer rekao red hot,ma kakva kriza bila njima ne može previše naštetiti jer 90% tranzita ide preko mora i oceana,a evo i u najvećoj krizi one svoju infrastrukruru nadograđuju,a najvažnije tu nema AZ-a pa da ih laganini rasprodaje kada mu se prohtije!!!

sta sve ok biti ce i na njima zarade ali ne tolike koliko na ovima koje sam nabrojio

po meni su aut gradjevinari, brodari i firme koje su vec isplatile dividendu plus ove sa manjinskim udjelima koje ce drzava rasprodavati trenutno kazem trenutno

i ja vjerujem da to bude skoro na blsc,zapi su popusili jer se uzimao ponderirani prosijek 3mj ovo moraju skoro povuci a ako se varam bar sto se tice ptkm cekam ih na 90kn



Iskra za nemire bi moglo biti uvođenje poreza na imovinu, ljudi ostaju bez posla, oni koji rade ne dobivaju plaće ili su im drastično smanjenje, a jaca stalno izmišlja nove namete i guli građane.
80% građana ima u vlasništvu stan ili kuću a od 01.10.2010. jaca je najavila deranje građana na ime nameta na imovinu, tako da ne bi čudilo izbijanje nemira kao u grčkoj i svenarodni bunt kad krenu s time. Ova vlada uništila je još ono malo što je vrijedilo i neka se makne da dođe netko sposoban! [angry]

vjerovatno pokušava zagušit tržižte nekretnina jer veliki broj građana sigurno nema para za porez pa će ići na prodaju svojih domova na kredit i eto nama američke krize . da ipak ne zaostajemo za zapadom kao crobex
[/quote]

Uvođenje poreza na imovinu za vrijeme krize je stvarno previše. Naši političari su uspjeli u cca 15 godina prepustiti banke strancima, prodati ili upropastiti velike firme i dovesti državu u dužničko ropstvo. Sada će uništiti jedino po čemu još nismo siromasi, naše vlasništvo nad nekretninama. Ljudi koji sada jedva preživljavaju ostati će malo pomalo bez nekretnina. Ide i to strancima. I tu će pomoći hrvatski jal. Zašto bi susjed imao stan i vikendicu. Tajkun pokvareni, treba ga oderati, neka proda Franzu ili Rasmusu.

Naročito će biti oduševljeni ljudi koji rade, a ne primaju plaću. Oni kako sam čuo ne mogu reprogramirati kredite jer nisu nezaposleni. Njihove nekretnine već vise o koncu. A evo dolazi vesela Jaca sa škarama.

Možda se ovaj apsurdni potez vlade bude spominjao u udžbenicima povijesti sa recimo 10 godina, ili u ekonomskom tisku pod vjerovali ili ne. Ne trebaju nam sada nemiri da si uništimo sezonu kao Grci.
Vlada ne poštuje staro pravilo: "Kada ti g..na dođu do usta, ne talasaj"
Vratite nam krizni porez.
[angry]

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Nisu samo objasnili na koju imovinu uvode poreze?
Prema gospodinu Smiljku Sokolu (piscu Ustava RH) novac nije imovina?
Ako to tako bude, onda je to lako rješiv problem.

Frankly my dear, I don't give a damn!

To su nama dali naši sindikati. Stalno se nešto bune i čačkaju mečku.
Fiskalna politika je obezglavljena, to je sada očito i lupa tamo gdje je najmanji otpor.
Na kraju ćemo svi potonuti. To je u redu, kad već idemo u k..c neka idemo svi skupa.
Zašto bi uopće nekome bilo dobro. Ili svi ili nijedan…

Frankly my dear, I don't give a damn!

Nadovezujem se na postove kolega koji se odnose na porez na imovinu:
Zadnjih dana mi je porez na imovinu najčešća tema razmišljanja. Ja jednostavno ne vidim kako to može zaživjeti, a da bude pravično. Ovaj će porez prije svih zakačiti one ljude koji imaju čiste vlasničke papire i legalno sagrađene nekretnine, a oni koji su u sporovima, koji ne mogu upisati nekretninu u zemljišne knjige jer imaju kat više od dopuštenog ili stan-dva više od građevinske dozvole ili nisu rješeni vlasnički odnosi će vjerojatno proći "lišo".
Čini se da će oni koji su naslijedili obiteljsku nekretninu biti u istoj kaši sa nekim tko je mešetario i gomilao nekretnine uslijed velikih prihoda. Na koncu, onaj tko je gomilao nekretnine je već platio porez na promet nekretnina + pdv.
Hoće li netko tko nekretninu iznajmljuje i ostvaruje prihod od najma na koji već plaća porez morati dodatno plaćati i porez na imovinu ?
Hoće li građani u Istri, Primorju i Dalmaciji koji su uz obiteljsku kuću izgradili ili naslijedili kuću koju koriste za pružanje turističkih usluga u domaćinstvu morati uz porez na prihode od svoje djelatnosti plaćati i porez na imovinu ?
I meni najvažnije: hoće li strani državljani plaćati taj porez ako ovdje imaju kuće i stanove za odmor, a imaju stan ili kuću u svojoj zemlji ? Pa neću im ja valjda plaćati porez na imovinu na vikendicu, ili na kuću ili stan koje iznajmljujem i plaćam porez na najam, a moj susjed Giovani, Fritz, Janez i Sergej koji u dvorištu višestambene zgrade ili vile sa bazenom imaju Bentley i koje cijelo ljeto posjećuju "prijatelji" – neće? Čini mi se da će uz našu obalu s vremenom ostati samo Giovani, Fritz, Janez i Sergej.
Sve mi miriše da će tu najviše stradati pošten narod i srednji sloj građana !
Siguran sam da će određene interesne skupine već pronaći način da u tom zakonu bude dovoljno rupa za koje će oni unaprijed znati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

1. 5% porez a na promet nekretninama kod kupovine nekretnine ili gradilišta
2. komunalna i vodna naknada po m3 jednokratno kod izdavanja građevinske dozvole
3. infrastrukturni priključci
4. Pdv 23% na projekt, građ. materijal, uslugu i opremu
5. mjesečna obveza za komunalni i vodni doprinos po m3

uglavnom, ponosni vlasnik nekretnine u Hrvatskoj, prilikom izgranje iste, mora ili je platio državi cca. 45% od građevinske cijene nekretnine

Hrvatska država košta svakog građanina RH 50+% njegovih sveukupnih prihoda… bilo u nekretninama, vozilima , živežnim potrepštinama ili sexualnim pomagalima država uzima više od 50%!!! [angry]

90. god. smo nasljedili 2 milijarde USD duga i vrlo dobru privredu…danas nakon 20 god. više nemamo privredu i imamo 50 milijardi USD duga a Hrvati i dalje drže glavu u pjesku i očekuju da netko drugi radi za njih … [bye]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa, samo malen ispravak. Na točki 2- je komunalni doprinos koji je proizvoljan, a prema Odlukama Gradova i Općina , svaki ga određuje sam.Ne znam koliko je u Zagrebu, ali sjevernije je
astronomski visok!

Pitanje: podudaraju se Odluke o porezu Gradova i Općina—POREZ NA KUĆE ZA ODMOR….što čini
velik dio nekretnina…dvostruko OPOREZIVANJE ?!
Odluke o porezu na kuće za odmor će biti UKINUTE, jer je to manji prihod mnogim Općinama
I Gradovima…

Pitanje : ..ja imam prokleti problem , a zapravo tu nema milosti….
a/ svu privatnu imovinu podijelila sam djeci od koje je dvoje maloljetno ..JA PLAĆAM
kao roditelj sve obveze i sada i nadalje ….. ALI,
b/ punoljetna djeca nemaju olakšice za prvu nekretninu?
c/ maloljetna djeca sa 1 ili više nekretnina , imaju iste obaveze?
Pitanje : porez na POSLOVNU IMOVINU ..da li je isti, i da li je porezna olakšica..ako jest –
kakvog ima smisla ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Barbosa, samo malen ispravak. Na točki 2- je komunalni doprinos koji je proizvoljan, a prema Odlukama Gradova i Općina , svaki ga određuje sam.Ne znam koliko je u Zagrebu, ali sjevernije je
astronomski visok!

Pitanje: podudaraju se Odluke o porezu Gradova i Općina—POREZ NA KUĆE ZA ODMOR….što čini
velik dio nekretnina…dvostruko OPOREZIVANJE ?!
Odluke o porezu na kuće za odmor će biti UKINUTE, jer je to manji prihod mnogim Općinama
I Gradovima…

Pitanje : ..ja imam prokleti problem , a zapravo tu nema milosti….
a/ svu privatnu imovinu podijelila sam djeci od koje je dvoje maloljetno ..JA PLAĆAM
kao roditelj sve obveze i sada i nadalje ….. ALI,
b/ punoljetna djeca nemaju olakšice za prvu nekretninu?
c/ maloljetna djeca sa 1 ili više nekretnina , imaju iste obaveze?
Pitanje : porez na POSLOVNU IMOVINU ..da li je isti, i da li je porezna olakšica..ako jest –
kakvog ima smisla ???

Kolegice MajaMi

Nekako ima indicija da će taj porez kačiti samo ove koji imaju više od jedne nekretnine (one u kojoj stanuju) u posjedu, te vlasnike plovila i skupih vozila.
Zato kolegice, prodajte nekretnine i kupite dionice ili još bolje državne obveznice i sigurno nećete pogriješiti.

Frankly my dear, I don't give a damn!

New Report

Close