Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Neko krivo ukucao nalog na ULPL…..

jeli ono RBA market maker za ULPL, ili to austrijanci tako zamišljaju martket making?
[/quote]

bit će da se u RBA ne živi loše čim su tako debeli prsti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


TIskanje na svim dionicama dirigirano na dolje vidljivo iz aviona
očito jednoj grupi FM nije dovoljno utovareno

a mozda nisu ni poceli utovar?
hocemo skoro kakvu akciju s FM i kupnjom paketa od uprava po 20 puta vecim cijenama, akcija pod kodnim nazivom "jamimo i dalje"

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


TIskanje na svim dionicama dirigirano na dolje vidljivo iz aviona
očito jednoj grupi FM nije dovoljno utovareno

a mozda nisu ni poceli utovar?
hocemo skoro kakvu akciju s FM i kupnjom paketa od uprava po 20 puta vecim cijenama, akcija pod kodnim nazivom "jamimo i dalje"

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/rakcevic-traziti-nove-ponude-ili-objaviti-novi-tender-za-bar-boljare,80968.html

onaj posao stoljeca sam ne znam za koga je to bio stoljetni posao ali naposljetku nijesu uspjeli…
sad ce opet konstruktor predat namjere i imamo jos jedan posao stoljeca il u ovom stoljecu postoji samo jedan posao stoljeca pa smo taj naziv za ovo stoljece potrosili?
konstruktor se ugasi mozda jos ove godine, hoce li to ondak biti gubitak desetljeca ili stoljeca?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Napisao sam dosada X puta i isto toliko puta bio izbrisan da se GRAĐEVINCI tiskaju namjerno i kordinirado unutar par osoba samo radi jednog cilja a taj cilj je da se otme što više tih dionica od PREPLAŠENIH dioničara da se razumijemo meni to odgovara ja imam strašan prinos dnevni tako da nemam problema sa lovom za stalo dokuljivanje al GRAĐEVINCI će donjet bogastvo vrlo brzo to ćete svi biti svjedoci
evo i danas ista stvar od straneFM samo tiskaju al VI nedajte pa nek između sebe šaltaju
valjda me neće opet izbrisat

Moja teorija za graditelje:
1 veliki posao i zarada npr. 100% na cijenu dionice i BOOOOM ode cijena 100% gore.
Iza toga 2 veliki posao i ode cijena još 100% gore.
Ekipa koja je prodala misli kad će to nazad, panika, nevjerica kako je moglo narasti i
onda 3 BOOM i ode cijena još 100% gore. I naravno na vrhu balona opet kupuju ovi što su prodali na dnu.

26.11.2010 - Dan D


Moja teorija za graditelje:
1 veliki posao i zarada npr. 100% na cijenu dionice i BOOOOM ode cijena 100% gore.
Iza toga 2 veliki posao i ode cijena još 100% gore.
Ekipa koja je prodala misli kad će to nazad, panika, nevjerica kako je moglo narasti i
onda 3 BOOM i ode cijena još 100% gore. I naravno na vrhu balona opet kupuju ovi što su prodali na dnu.

Slažem se ali za taj ciklus potrebno je par godina.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Željko Rohatinski: Pad završava, počinje stagnacija
Procjena gospodarskih kretanja najočekivanija je informacija za poslovnu zajednicu. Kad je iznese guverner Hrvatske narodne banke Željko Rohatinski, ima iznimnu težinu i pobuđuje veliku pozornost. – Realno je pretpostaviti zaustavljanje daljnjeg pada ekonomske aktivnosti i njezinu stagnaciju, ali na nižoj prosječnoj razini od one u 2009. – prognozira Rohatinski u intervjuu za poslovni tjednik Lider.

Može se očekivati nastavak rasta kreditiranja obrtnih sredstava sektora poduzeća, ali za Rohatinskog ostaju otvorena pitanja idućeg rebalansa državnog proračuna, podmirenja obveza javnih poduzeća, uspjeha turističke sezone. Govoreći o provođenju Vladinih mjera oporavka, Rohatinski je primijetio da je već sada vidljivo da to neće biti politički i socijalno lagan zadatak: – Prema prvim naznakama čini se da će najavljena fiskalna konsolidacija u praksi biti relativno spora i pitanje je hoće li biti dovoljna, posebno u uvjetima nastavka smanjivanja proračunskih prihoda uz rast proračunskih rashoda u prvim ovogodišnjim mjesecima.- U opširnom intervjuu za Lider guverner HNB-a govorio je i o tečaju kune u kontekstu slabljenja eura i o HNB-ovu položaju u istragama o Hypo banci.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=103510

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Željko Rohatinski: Pad završava, počinje stagnacija
Procjena gospodarskih kretanja najočekivanija je informacija za poslovnu zajednicu. Kad je iznese guverner Hrvatske narodne banke Željko Rohatinski, ima iznimnu težinu i pobuđuje veliku pozornost. – Realno je pretpostaviti zaustavljanje daljnjeg pada ekonomske aktivnosti i njezinu stagnaciju, ali na nižoj prosječnoj razini od one u 2009. – prognozira Rohatinski u intervjuu za poslovni tjednik Lider.

Može se očekivati nastavak rasta kreditiranja obrtnih sredstava sektora poduzeća, ali za Rohatinskog ostaju otvorena pitanja idućeg rebalansa državnog proračuna, podmirenja obveza javnih poduzeća, uspjeha turističke sezone. Govoreći o provođenju Vladinih mjera oporavka, Rohatinski je primijetio da je već sada vidljivo da to neće biti politički i socijalno lagan zadatak: – Prema prvim naznakama čini se da će najavljena fiskalna konsolidacija u praksi biti relativno spora i pitanje je hoće li biti dovoljna, posebno u uvjetima nastavka smanjivanja proračunskih prihoda uz rast proračunskih rashoda u prvim ovogodišnjim mjesecima.- U opširnom intervjuu za Lider guverner HNB-a govorio je i o tečaju kune u kontekstu slabljenja eura i o HNB-ovu položaju u istragama o Hypo banci.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=103510

Osim što su mu gazde rekli da je dosta padanja jel su mu možda javili i koliki tečaj će biti u narednom razdoblju. [lol] [lol]


Željko Rohatinski: Pad završava, počinje stagnacija

Pad završava i počinje stagnacija? Hura !!! Idem odmah lupiti po asku dok još ima dionica za kupiti
[lol]

Ma milina jedna. Ja sam do sad mislio da je i stagnacija neki pad kad ono ni je [lol]

who dares, wins

Adekvatnost kapitala: Hrvatske banke zaostaju za srpskim

http://www.seebiz.eu/hr/banke/adekvatnost-kapitala-hrvatske-banke-zaostaju-za-srpskim,81096.html

New Report

Close