Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sappy kolega sta se ljutite znam nije lako nije biti u dionicama!

"Susjedi iz pakla" opet nam prijete:

Novi ultimatum Slovenije
Ili Ljubljanska banka u Hrvatskoj ili opet blokada

Bruxelles je s olakšanjem primio ishod referenduma, ali oduševljenje je bilo kratkog vijeka. Već se proširila priča da je Ljubljana postavila novi zahtjev Zagrebu. Opet nas čeka blokada pregovora, ako u Hrvatsku ne pustimo Ljubljansku banku!
Iako je granični spor i službeno prepušten arbitražnom sudu, Slovenija bi još mogla postavljati prepreke Hrvatskoj u procesu pregovaranja o pristupu u EU, iako ne više zbog graničnih pitanja.

Naime, u diplomatskim krugovima EU već sada se čuje kako bi Slovenija mogla blokirati zatvaranje poglavlja o slobodi kretanja kapitala zbog Ljubljanske banke.

S obzirom da je riječ o pitanju privatnih kompanija, a ne odnosu između država ili poštovanja zakonodavstva EU, neki diplomati u EU smatraju da Sloveniju u ovom slučaju nitko ne bi podržao.

Ipak, glavna je prepreka za završetak hrvatskih pristupnih pregovora to što poglavlje o pravosuđu još nije otvoreno. Zato nitko u Bruxellesu ne želi predviđati kada bi se mogli zaključiti pristupni pregovori.

Europska komisija je u ponedjeljak pozdravlja odluku Slovenaca na referendumu kao korak naprijed, ističući da je još prerano reći kada će točno Hrvatska završiti pregovore.

"Jasno je da je odluka slovenskog naroda korak naprijed i mi to pozdravljamo. Kada će Hrvatska završiti pregovore pitanje je uglavnom za Hrvatsku. Da vas podsjetim, od 35 poglavlja, 30 ih je otvoreno, a samo 18 privremeno zatvoreno, preostalo je još neka poglavlja otvoriti i stoga mislim da je prerano reći hoće li Hrvatska moći završiti pregovore ove ili sljedeće godine", rekla je Angela Filote, glasnogovornica povjerenika za proširenje Štefana Fuelea.

Pozitivan rezultat slovenskog referenduma pozdravio je i predsjednik Europske komisije Jose Manuel Barroso odmah nakon što su bili poznati rezultati.

"Rješenje bilateralnog pitanja je važna stvar za cijelu regiju i za odnose između Slovenije i Hrvatske", napisao je u svom priopćenju Barroso.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

00000—–.6zmmmmmmmmmmmmm

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


nema nikakve organizacije rušenja, ljude hvata panika jer vide da smo kao Grčka…
noramalno da se kapital povlači iz ovakve države. sigurnije su grčke obveznice od ulaganja na zse…

nije samo to, nego kod nas više nema keša, pogotovo ne slobodnog keša za ulaganje, pogotovo ne za ulaganje u dionice!
pogledajte kupnju na većini dionica: iz dana u dan sve je tanja, kad netko kupi, novi nalozi skoro ne dolaze pa se cijena spušta sve jače prema dolje. to je pravi problem!
znate i koga osim nas nekolicine ovdje na forumu koji uopće ulažu novac u dionice? ljudi nemaju za kruh, režije, plijene im aute, provode ovrhe, ostaju bez posla…a mi se nadamo da će doći netko sa strane i ulagati u dionice! nije više toliko problem niti strah od gubitka, jednostavno nema para koje bi došle na burzu i digle crobex! [embarass]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

fajrunt

Anonimno, 08.06.2010. u 09:23
nije samo to, nego kod nas više nema keša, pogotovo ne slobodnog keša za ulaganje, pogotovo ne za ulaganje u dionice!

Ma odakle slobodan cash pa samo 30 milijardi je na štednji kod banaka. [lol]

http://www.seebiz.eu/hr/banke/afera-hypo-istraga-vodi-prema-sanaderu-i-granicu,80755.html



nema nikakve organizacije rušenja, ljude hvata panika jer vide da smo kao Grčka…
noramalno da se kapital povlači iz ovakve države. sigurnije su grčke obveznice od ulaganja na zse…

Da nije možda došao sudnji dan ako je tako pa tad nam ni netrebaju dionice
nije samo to, nego kod nas više nema keša, pogotovo ne slobodnog keša za ulaganje, pogotovo ne za ulaganje u dionice!
pogledajte kupnju na većini dionica: iz dana u dan sve je tanja, kad netko kupi, novi nalozi skoro ne dolaze pa se cijena spušta sve jače prema dolje. to je pravi problem!
znate i koga osim nas nekolicine ovdje na forumu koji uopće ulažu novac u dionice? ljudi nemaju za kruh, režije, plijene im aute, provode ovrhe, ostaju bez posla…a mi se nadamo da će doći netko sa strane i ulagati u dionice! nije više toliko problem niti strah od gubitka, jednostavno nema para koje bi došle na burzu i digle crobex! [embarass]
[/quote]

(04.06.2010)
Financijski geniji preporučuju indeksne fondove

Najveći financijski geniji slažuu se u jednom – normalnim investitorima preporučuju ulaganje u fondove koji prate indekse burza.

Ugledni američki financijski časopis Forbes na webu je objavio savjete velikih financijskih stručnjaka Benjamina Grahama, Warren Buffeta, Petera Lyncha i drugih, koji imaju jednu zajedničku osobinu – vjeruju u ulaganje u fondove koji prate indeks.

Osim u ovome, oni se slažu kako nitko od njih ne može predvidjeti tržište, a misle kako ljudi to ne bi ni trebali pokušavati.

U nastavku članka donosimo izbor nekih citata, savjeta za ulagače:

Warren Buffet
"Najbolji način za posjedovanje običnih dionica je kroz indeksne fondove"
"Jedino što može ubiti investitora su visoke provizije ili njegov pokušaj da nadmudri tržište."

Nobelovac William Sharpe
"Većina mojih ulaganja su u indeksnim fondovima"
"Pravilno mjereno, prosječni dolar kojim se aktivno upravlja mora dati manje povrata od prosječnog dolara kojim se pasivno upravlja. Empirijske analize koje odbijaju potvrditi ovaj princip su krive ili neprikladno mjerene"

Nobelovac Daniel Kahneman
"Oni to jednostavno neće napraviti. To se eće dogoditi" (o Investitorima koji će pobijediti tržište)

Nobelovac Merton Miller
"Ako 10.000 ljudi promatra dionice kako bi izabrali pobjednike, jedan od njih 10.000 će pobijediti i to je sve što se događa. To je igra vjerojatnosti, i ljudi misle da rade nešto smisleno, ali zapravo ne rade."

Benjamin Graham
"Najveći problem i najveći neprijatelj investitora je on sam."
"U svojih 60 godina na Wall Streetu primjetio sam kako ljudi ne uspijevaju u prognoziranju događaja na Burzi"

Charles Schwab
"Kupujte indeksne fondove. Neće izgledati kao da se puno toga dođaja, ali to je najpametnija stvar."
"Većina mješovitih investicija koje imam odnosi se na investicijske fondove"

Peter Lynch
"Većina pojedinačnih investitora bolje bi prošla u indeksnim fondovima"
"Svo vrijeme i trud koji ljudi ulože kako bi izabrali pravi fond, dobru ruku, sjajnog menadžera u većini slučajeva ne završava nikakvom koristi."

who dares, wins

VERDI

Pa zamisli da kako izgleda fond kojeg Dinkec vodi i takvom da dam svoje pare ili ko su nam sve FOND MENAĐERI pa to je da pukneš od muke



nema nikakve organizacije rušenja, ljude hvata panika jer vide da smo kao Grčka…
noramalno da se kapital povlači iz ovakve države. sigurnije su grčke obveznice od ulaganja na zse…

nije samo to, nego kod nas više nema keša, pogotovo ne slobodnog keša za ulaganje, pogotovo ne za ulaganje u dionice!
pogledajte kupnju na većini dionica: iz dana u dan sve je tanja, kad netko kupi, novi nalozi skoro ne dolaze pa se cijena spušta sve jače prema dolje. to je pravi problem!
znate i koga osim nas nekolicine ovdje na forumu koji uopće ulažu novac u dionice? ljudi nemaju za kruh, režije, plijene im aute, provode ovrhe, ostaju bez posla…a mi se nadamo da će doći netko sa strane i ulagati u dionice! nije više toliko problem niti strah od gubitka, jednostavno nema para koje bi došle na burzu i digle crobex! [embarass]
[/quote]

Odličan post. [thumbsup] Kupaca nema. Niti će ih biti. Spreadovi između kupnje i prodaje će svaki dan biti sve veći i veći. Dionice će biti podcijenjene i preprodane a nitko ih neće htjeti. Novci koji su u bankama će tamo i ostati.Pa tko normalan bi stavio svoje novce na kocku u ova vremena i to u ovoj žabokrečini? Osim što 50% firmi falsificira izvješća ili ih ne objavljuje na vrijeme, 50% ih je stečeno na nezakonit način, pola njih služi za pranje novaca i isisavanje preko tvrtki kćeri. Itd,itd.
Ljudi su toga postali svjesni i ako odluče kupiti dionice sigurno neće kupiti hrvatske nego američke koje su podcijenjenije,perspektivnije i nije vlasnik Jozo koji je dobio većinski paket od HFP-a, ukrao 10% od Pere pa onda digao kredit i dobio firmu i ne znaš kad će mu Uskok zakucati na vrata.

vdkt nema bida.

prva kupnja na 255kn!

[bye]

Ako nema organizacije rušenja kako kolega konzultant tvrdi onda sigurno ima organiziranog kriminala.
Evo danas na otvaranju jedan veliki nalog na kupnji i ja se odlučim malo pokratit jer ipak malo sam previše izložen u dotičnoj dionici. Čekam ja zadnjih 20 sekundi, u međuvremenu stigne na ask veliki nalog da poklopi ovog na bidu. Ja pošaljem nalog ispod ovog na asku da bi mi platforma kojom trgujem rekla: nemate dovoljno dionica na raspolaganju za izvršenje transakcije.. ili tak nešto. A ja htio frknut samo trećinu [sealed]
Naravno ovog na bidu raskasape a ja i dalje imam pozamašnu količinu dotične dijonice i ne mogu je hvatat niže jer mi se ne isplati stalno povećavati količinu jer sam zapravo htio shortom popravit situaciju. Ovdje mafija vlada.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close