Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi vi koji ste u kesu opet ćete ulazit na razini crobia 2100 bodova jer sutra kreće zelenilo.
Burza se postepeno vraća kao što je padala sa malim prometom i nikad nećete biti sigurni kad je vrijeme za ulaz kao i ovaj pad što se desio.
Ja danas nadokupio i ovo malo što sam uspio naći kesa [pray]

Mislim da je pametnije biti u dionicama nego u kesu.


prije ćemo ulaziti na 16xx kad krene zelenilo [bye]



Svi vi koji ste u kesu opet ćete ulazit na razini crobia 2100 bodova jer sutra kreće zelenilo.
Burza se postepeno vraća kao što je padala sa malim prometom i nikad nećete biti sigurni kad je vrijeme za ulaz kao i ovaj pad što se desio.
Ja danas nadokupio i ovo malo što sam uspio naći kesa [pray]

Mislim da je pametnije biti u dionicama nego u kesu.


prije ćemo ulaziti na 16xx kad krene zelenilo [bye]
[/quote]
kolega, kad budemo na 2200 stjeti me se ,pa ću ti obrazložiti zato tako mislim i 99% mislim da sam u pravu.

Ćujemo se na 2200,a 16xx neće ugledat svijetlost dana

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Svi vi koji ste u kesu opet ćete ulazit na razini crobia 2100 bodova jer sutra kreće zelenilo.
Burza se postepeno vraća kao što je padala sa malim prometom i nikad nećete biti sigurni kad je vrijeme za ulaz kao i ovaj pad što se desio.
Ja danas nadokupio i ovo malo što sam uspio naći kesa [pray]

Mislim da je pametnije biti u dionicama nego u kesu.

kolega, kad budemo na 2200 stjeti me se ,pa ću ti obrazložiti zato tako mislim i 99% mislim da sam u pravu.

Ćujemo se na 2200,a 16xx neće ugledat svijetlost dana
[/quote]

U ovo vrijeme globalne nesigurnosti, kada jedna regionalna štedionica u jednoj regiji EU prouzroči pad svijetsjih tržišta za više postotaka, jako je optimistično očekivati pozitivna reakciju investitora na TK

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




Svi vi koji ste u kesu opet ćete ulazit na razini crobia 2100 bodova jer sutra kreće zelenilo.
Burza se postepeno vraća kao što je padala sa malim prometom i nikad nećete biti sigurni kad je vrijeme za ulaz kao i ovaj pad što se desio.
Ja danas nadokupio i ovo malo što sam uspio naći kesa [pray]

Mislim da je pametnije biti u dionicama nego u kesu.


prije ćemo ulaziti na 16xx kad krene zelenilo [bye]
[/quote]
kolega, kad budemo na 2200 stjeti me se ,pa ću ti obrazložiti zato tako mislim i 99% mislim da sam u pravu.

Ćujemo se na 2200,a 16xx neće ugledat svijetlost dana
[/quote]


Svi vi koji ste u kesu opet ćete ulazit na razini crobia 2100 bodova jer sutra kreće zelenilo.
Burza se postepeno vraća kao što je padala sa malim prometom i nikad nećete biti sigurni kad je vrijeme za ulaz kao i ovaj pad što se desio.
Ja danas nadokupio i ovo malo što sam uspio naći kesa [pray]

Mislim da je pametnije biti u dionicama nego u kesu.


SIGURNO GOVORIŠ IZ ISKUSTVA

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE


Svi vi koji ste u kesu opet ćete ulazit na razini crobia 2100 bodova jer sutra kreće zelenilo.
Burza se postepeno vraća kao što je padala sa malim prometom i nikad nećete biti sigurni kad je vrijeme za ulaz kao i ovaj pad što se desio.
Ja danas nadokupio i ovo malo što sam uspio naći kesa [pray]

Mislim da je pametnije biti u dionicama nego u kesu.


Apsolutno neargumentirane tvrdnje kolega.I netočne dakako.
Stagnacija i pretežiti pad se nastavljaju na tjednoj razini.
Ništa,baš ništa ne ukazuje na kratkoročni spektakularni oporavak indexa.
Index optimizma je na vrlo niskoj razini u hrvata.
Nelikvidnost je ogromna,a izvješća za 1Q ispod očekivanja.
Argumentirajte svoj stav.
Pozdrav

Gdje je nestala tema LKRI ?


Kolega Lynx je kao što Amerikanci kažu, "in denial". Jer čitati ovakve gluposti od pametnog čovjeka znači samo to.To su riječi čovjeka koji ne želi sam sebi priznati da je katastrofalno odigrao.Umjesto da prizna da ne zna i da je njegova strategija potpuno promašena on priča da je super kad mu dionice padaju i kad ne zaradi ništa u dvije godine. Pa moje čestitke Lynx, stvarno si maher
[thumbsup]

Kolega Wanderlei, ja u potpunosti prihvaćam činjenicu da postoje različiti ljudih različitih stilova investiranja, to poštujem, ali ono što ne mogu shvatiti – kako netko, ti npr. u ovom slučaju, može ignorirati elementarnu matematiku.

Ne radi se o tome da li prihvaćaš ili ne moju filozofiju, sasvim je ok ako ne prihvaćaš, ali besmisleno je ignorirati osnovne računske operacije.

Recimo meni nikada neće biti jasno kako neki ljudi mogu npr. kada odu u dućan gledati da prođu "povoljno" (kupiti istu, potrebnu im stvar, ali za što manje novca) a kad dođu na burzu odjednom kao da su se osnovni zakoni prirode (fizike) i osnovni aksiomi matematike iz čista mira promijenili, i više ih ne zanima po koliko kupuju, i može im biti da bi ponekad radije kupili skuplje nego jeftinije.

Ne razumijem kako npr. tebi nije jasno da meni kao recimo dioničaru Končar D&ST (odličan primjer za prikaz ovih teza o kojima govorimo) može odgovarati da na kratke staze (spominješ neke 2 godine i sl…) premda se to može čak i proizvoljno definirati (to što mi je "kratka staza") dionica mi bude što "povoljnija".
Ako ja mislim dokupljivati, recimo zanemirimo čak i to da mislim novim novcem dokupljivati (što mi mali imamo potrebu duže kroz život jer startamo sa mali portfeljima a proporcionalno značajnim prihodima… od kojih mislimo kontniurano štedjeti/investirati) nego da ću tek samo dividendu reinvestirati kako tebi nije razumljivo to da ja želim da te dokupe tj. u ovom sluačaju reinvestiranje dividende činiti "po što povoljnijim cijenama"??

Zar je tako teško shvatiti da ako ja npr. držim da KODT vrijedi cca. 5000 kn, koliko god mi i 2000 kn time bilo "super povoljno", još više uživam tu vrijednost od 5000 kn kupiti za npr. 1000 kn??
Zar nije ljepše dividendu od 100 kn po dionici reinvesitrati u nove dionice po cijeni od 1000 kn umjesto po 2000, 3000 ili ovih "realnih" 5000??

Po tebi da je dionica ostala i dalje na 1000 u zadnjih godinu dana ispada "da nisam ništa zaradio" a ništa ti ne znači to da tada dokupljujem još i dodatno DUPLO jeftinije to što držim da vrijedi puno više – zar tebi to ništa ne znači??
Ne mogu shvatiti kako tebi nije jasno da bih ja bio sretniji da je cijena npr. i dalje 1000 jer ŽELIM KUPOVATI. Kada želiš kupovati valjda je i tebi normalno da želiš da ti cijena bude "što bolja".

Inače za dugoročne rezultate je reinvestiranje dividendi jedna od najvažnijih stvari… a ako ta reinvesitranja možeš čim duže (posebice u "početnim razdobljima") činiti po relativno čim povoljnijim cijenama to je ukupni rezultat bolji!

Imaš baš na ovu temu jedan ekstremni primjer, zove se Altria Inc. (ticker: MO, nekadašnji Philip Morris Inc.).
To ti je jedna vrhunska firma (velik ROE, to ti je inače najvidljiviji pokazatelj "izvrsnosti") koja se stjecajem okolnosti desetljećima (iz razno raznih razloga, strahova… zbog sudskih procesa/odšteta, zbog trendova u potražnji za njenim proizvodima i sl.) trgovala "relativno jeftino" (u odnosu na zarade…) a isplaćivala stalno visoke dividende – i misliš da su njihovi dioničari nesretni što je im je dionica stalno bila "jeftina"?? Pa ako uzmeš u obzir da je kroz 50 godina reinvestiranja dividendi (zahvaljući tako dobrim cijenama za to činiti) ukupni povrat dioničarima MO jači od onoga dioničara BRK kroz istih 50 godina – moglo bi se reći da su ovo vrlo zadovoljni dioničari 🙂


Gdje je nestala tema LKRI ?

Nije nestala, al brate pobrisano je na njoj sve šta je pisano zadnja dva dana jer su bile pisane samo gluparije, a obzirom da je lojtra najviše pisao zapravo je u redu da je obrisano.

never surrender

ŽELIM KUPOVATI. Kada želiš kupovati valjda je i tebi normalno da želiš da ti cijena bude što bolja

mislim da nas bliska prošlost poučava da nije nebitno tko još želi kupovati.
prodavati, kupovati, kako kad [smiley]

www.knjigara.com



Još malo pa globalni odbijanac…

kolega pogodili ste! [lol] [lol] [lol]
[/quote]
[thumbsup]


Ne razumijem kako npr. tebi nije jasno da meni kao recimo dioničaru Končar D&ST (odličan primjer za prikaz ovih teza o kojima govorimo) može odgovarati da na kratke staze (spominješ neke 2 godine i sl…) premda se to može čak i proizvoljno definirati (to što mi je "kratka staza") dionica mi bude što "povoljnija".
Ako ja mislim dokupljivati, recimo zanemirimo čak i to da mislim novim novcem dokupljivati (što mi mali imamo potrebu duže kroz život jer startamo sa mali portfeljima a proporcionalno značajnim prihodima… od kojih mislimo kontniurano štedjeti/investirati) nego da ću tek samo dividendu reinvestirati kako tebi nije razumljivo to da ja želim da te dokupe tj. u ovom sluačaju reinvestiranje dividende činiti "po što povoljnijim cijenama"??

Zar je tako teško shvatiti da ako ja npr. držim da KODT vrijedi cca. 5000 kn, koliko god mi i 2000 kn time bilo "super povoljno", još više uživam tu vrijednost od 5000 kn kupiti za npr. 1000 kn??
Zar nije ljepše dividendu od 100 kn po dionici reinvesitrati u nove dionice po cijeni od 1000 kn umjesto po 2000, 3000 ili ovih "realnih" 5000??

Kolega, kako vama nije jasno da su ovdje svi investitori s portfeljima od po par milijuna kuna?
[lol] Njima nikakav cost avaraging ni long positions ne dolaze u obzir. Oni uvijek kupuju na dnu i prodaju na vrhu, jer ZNAJU da će sutra gore ili dolje i tako na valovima zarađuju silne pare. Svi su naravno kupovali lani na 1300, a prodali na 2300 jer su imali filing da će to dolje. Usput su pohvatali par valova i svi su zaradili. A vaše bijedne teorije o nekakvom reinvestiranju dividendi i ulaganju novca koji svaki mjesec dolazi na račun u obliku plaće, to su za njih "burek investitori", to nije ni za ćevape i kavu.
Ja se inače slažem s vama, pratim vaše postove i mogu reći da imam relativno sličnu strategiju. Kupujem redovito i koristim priliku da ovu ekonomsku depresiju iskoristim što jeftinije zauzimanje dugoročnih pozicija u sjajnim firmama poput KODT, ADRIS i slično, jer mi ne pada na pamet igrati se na kratke staze i pogađati hoće li sutra gore i dolje. Kao da to itko uopće zna! Zbog toga me kao i vas veseli ovo bauljanje Crobexa po dnu. Bilo bi lijepo kad bi se zadržao tu još dulje vrijeme, da mirno kupujem još koju godinu. [cool]

Svi koji ste danas prodavali, budete sutra skuplje kupovali.Opet su vas zeznuli izvrsni analitičari sa foruma.ČUVAJTE SE TAKVIH.

New Report

Close