Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]

Upisujem se u knjigu žalbe….. [undecid]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/azijska-trzista-indeksi-potonuli-najnize-u-deset-mjeseci,79066.html

a decki imaju rast BDP-a i buducnost barem zbog promisljanja su u prednosti a di smo mi u svemu tome?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

DIOKI odbijanac….+5,71% 282 komada….. [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

DIOK-R-A tkad te stisne stjecaj da ides gore [thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/vlada-lng-terminal-bit-ce-izgraden-2014.,79085.html



ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]

Upisujem se u knjigu žalbe….. [undecid]
[/quote]
samo se izlajavajte…..stisnut ce vas…da to sve isprodavate….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-nova-katastrofa-crobex-a%2c-ht-srusen-na-260-kuna,79111.html




valjda će danas biti dan okreta, jer danas je situacija kad bi mi inače dopizdilo i kad bi sve prodao, a onda bi počeli rast. e sad neću prodat pa da vidimo!

hm..to samo znači da ti još u stvari nije dopizdilo . Tek kad ti STVARNO dopizdi,i kad prodaš…e,onda je taj dan preokreta . NAŽALOST !
[/quote]

ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]
[/quote]
Ovo prvo je super, ali ovo zadnje nije dobar stav.

Pa i ja koji sam na crobex cca. 2200 (ako ti se da tražiti: prolistaj malo dalje ovu temu) lijepo rekao da slutim jedan pravi pad kroz naredno vrijeme, jer sam stvarno imao jako snažan osjećaj glede toga, sada niti najmanje ne žalim što ništa nisam prodao – naime da sam prodao to bi bila GREŠKA.

Nije stvar u tome što bih slučajno pogodio i slučajno dobro prošao TRENUTNO – nego je razlog/način zbog kojega bi to napravio bio neispravan – igranje po "feelingu" umjesto po razumu.
Kada bi stalo igrao tako po feelingu dugoorčno bi sigurno gubio i zato to nije dobro.
Ako jednom intuicija pogodi – to nije razlog za tako lakovjerno povjerovati da si Nostradamus i da to možeš uvijek tako.

Da si prodao to bi bilo da si "slučajno dobro prošao" – a slučajno dobro proći je možda nešto najopasnije što ti se može dogoditi na TK. Postoji mogućnost da to olako shvatiš, da se to može tako uvijek i tada dugoročno: sigurno nečeš dobro proći! A važno je to dugoročno a ne trenutne perfomanse.

Meni danas padaju sve dionice s kojima se trguje osim jedne male pozicije (SNBA, za sada) – pa što onda?? Neka padaju. Ako padnu još malo, i ako se tako nisko zadrže do jeseni (držim fige!) kada ću imati nešto keša kojega ću moći odvojiti za dokup: dobro ću iskoristit priliku! Samo neka to pada – što više dionica portfelja mi što više pada – ja sretniji! A nisam bear po definiciji. Jednostavno me ne zanima kako kratkoročno to oscilira a kad god se ima para za dokup što niže cijene to bolje… pa onda ne vidim što bi bio problem da pada – jer za dokupe će ponekad biti nešto para…

Kolega "Lynx" ili ris u prevodu.
Vaša "teorija nečinjenja" je po meni nebriga za vlastitu imovinu,a to u pravilu završava gubicima.
Privremeni ili trajni gubitak je ipak gubitak.
Da ste prodali na vrijeme mogli ste kupiti po nižoj cijeni znatno više tih istih dionica(ako to već želite)
za isto novaca.Ili biti u cashu i birati dionice po diskontu.
Vaše tumačenje "nečinjenja" shvaćam tek kao "obrambeni mehanizam" prema samom sebi.
Pozdrav





valjda će danas biti dan okreta, jer danas je situacija kad bi mi inače dopizdilo i kad bi sve prodao, a onda bi počeli rast. e sad neću prodat pa da vidimo!

hm..to samo znači da ti još u stvari nije dopizdilo . Tek kad ti STVARNO dopizdi,i kad prodaš…e,onda je taj dan preokreta . NAŽALOST !
[/quote]

ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]
[/quote]
Ovo prvo je super, ali ovo zadnje nije dobar stav.

Pa i ja koji sam na crobex cca. 2200 (ako ti se da tražiti: prolistaj malo dalje ovu temu) lijepo rekao da slutim jedan pravi pad kroz naredno vrijeme, jer sam stvarno imao jako snažan osjećaj glede toga, sada niti najmanje ne žalim što ništa nisam prodao – naime da sam prodao to bi bila GREŠKA.

Nije stvar u tome što bih slučajno pogodio i slučajno dobro prošao TRENUTNO – nego je razlog/način zbog kojega bi to napravio bio neispravan – igranje po "feelingu" umjesto po razumu.
Kada bi stalo igrao tako po feelingu dugoorčno bi sigurno gubio i zato to nije dobro.
Ako jednom intuicija pogodi – to nije razlog za tako lakovjerno povjerovati da si Nostradamus i da to možeš uvijek tako.

Da si prodao to bi bilo da si "slučajno dobro prošao" – a slučajno dobro proći je možda nešto najopasnije što ti se može dogoditi na TK. Postoji mogućnost da to olako shvatiš, da se to može tako uvijek i tada dugoročno: sigurno nečeš dobro proći! A važno je to dugoročno a ne trenutne perfomanse.

Meni danas padaju sve dionice s kojima se trguje osim jedne male pozicije (SNBA, za sada) – pa što onda?? Neka padaju. Ako padnu još malo, i ako se tako nisko zadrže do jeseni (držim fige!) kada ću imati nešto keša kojega ću moći odvojiti za dokup: dobro ću iskoristit priliku! Samo neka to pada – što više dionica portfelja mi što više pada – ja sretniji! A nisam bear po definiciji. Jednostavno me ne zanima kako kratkoročno to oscilira a kad god se ima para za dokup što niže cijene to bolje… pa onda ne vidim što bi bio problem da pada – jer za dokupe će ponekad biti nešto para…
[/quote]

u potpunosti razumijem vašu poziciju, kod mene je razlika to što nemam, niti postoje naznake da ću u skorije vrijeme imati sviježe love za dokup, ali isto tako se ne zabrinjavam toliko jer sam već dugo u long poziciji, jedino sam planirao sad pokušat na par valova malo trejdat, i žao mi je što mi je ovaj val promakao i premda sam bio siguran da sa 2200 idemo up, sad mi je žao što nisam prodao.

ma kakav cash-r-a, 100% in





valjda će danas biti dan okreta, jer danas je situacija kad bi mi inače dopizdilo i kad bi sve prodao, a onda bi počeli rast. e sad neću prodat pa da vidimo!

hm..to samo znači da ti još u stvari nije dopizdilo . Tek kad ti STVARNO dopizdi,i kad prodaš…e,onda je taj dan preokreta . NAŽALOST !
[/quote]

ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]
[/quote]
Meni danas padaju sve dionice s kojima se trguje osim jedne male pozicije (SNBA, za sada) – pa što onda?? Neka padaju. Ako padnu još malo, i ako se tako nisko zadrže do jeseni (držim fige!) kada ću imati nešto keša kojega ću moći odvojiti za dokup: dobro ću iskoristit priliku! Samo neka to pada – što više dionica portfelja mi što više pada – ja sretniji! A nisam bear po definiciji. Jednostavno me ne zanima kako kratkoročno to oscilira a kad god se ima para za dokup što niže cijene to bolje… pa onda ne vidim što bi bio problem da pada – jer za dokupe će ponekad biti nešto para…
[/quote]

Smatram da sam tu školu tvrdoglavog držanja dionica, pretvaranja u najdugoročnijeg investitora, hvatanja padajućih noževa, već (nedavno) prošao, i ne bih je preporučio nikome, a kamoli sebi.
Onaj tko ne uči iz vlastitih grešaka, osuđen je da ih ponavlja…kao što sam negdje pročitao (gdje sam li to pročitao?)
Pozdrav






valjda će danas biti dan okreta, jer danas je situacija kad bi mi inače dopizdilo i kad bi sve prodao, a onda bi počeli rast. e sad neću prodat pa da vidimo!

hm..to samo znači da ti još u stvari nije dopizdilo . Tek kad ti STVARNO dopizdi,i kad prodaš…e,onda je taj dan preokreta . NAŽALOST !
[/quote]

ma ja ne prodajem makar me medvijedi raščerupali, nemam više šta izgubit, jedino mogu kao i većina žalit što nisam prodao na crobexu 2200, u tom slučaju bi danas kupovaoooo [bye] [bye]
[/quote]
Meni danas padaju sve dionice s kojima se trguje osim jedne male pozicije (SNBA, za sada) – pa što onda?? Neka padaju. Ako padnu još malo, i ako se tako nisko zadrže do jeseni (držim fige!) kada ću imati nešto keša kojega ću moći odvojiti za dokup: dobro ću iskoristit priliku! Samo neka to pada – što više dionica portfelja mi što više pada – ja sretniji! A nisam bear po definiciji. Jednostavno me ne zanima kako kratkoročno to oscilira a kad god se ima para za dokup što niže cijene to bolje… pa onda ne vidim što bi bio problem da pada – jer za dokupe će ponekad biti nešto para…
[/quote]

Smatram da sam tu školu tvrdoglavog držanja dionica, pretvaranja u najdugoročnijeg investitora, hvatanja padajućih noževa, već (nedavno) prošao, i ne bih je preporučio nikome, a kamoli sebi.
Onaj tko ne uči iz vlastitih grešaka, osuđen je da ih ponavlja…kao što sam negdje pročitao (gdje sam li to pročitao?)
Pozdrav
[/quote]
Onda očito nisi hvatao prave stvari… da i uhvatio npr. ADRS-P-A po 139 kn, ili KODT-P-A (po čini mi se 1080, moram provjeriti) onda bi imao drugačiju priču.
Važno je ŠTO hvataš, ne vrijedi hvatati noževe koji će se zabiti u pod jer im je tamo i mjesto – treba hvatati one sa gumenim vrškom kojima na podu mjesto NIJE i koje će padom odmah odbiti od pod prema nazad gore… To je poanta, gledaš vrijednost i uspoređuješ sa cijenom – ništa više i ništa manje. A kada znaš što imaš… čak i da se ne valorizira na TK brzo… to ti ne bi trebao biti problem. Pa svega je godinu u nešto prošlo od zadnjeg dna… kad si ti prije stigao "shvatiti da ti se nešto nije ispatilo uhvatiti??", još je premalo vremena prošla da možeš biti siguran da su te i ti tvoji noževi posijekli… Ima još vremena (nade :D) i za tvoje dionice ako su to "one prave"! 😉

New Report

Close