Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koji smijeh…..kakav orkestar sa dirigentom koji vodi zatvaranje burze……

evo mog pogleda na dnašnji dan:
– burza je radila tek toliko da radi
– na kraju plus tek toliko da se vidi kako smo i mi ko fol rasli……..


koji smijeh…..kakav orkestar sa dirigentom koji vodi zatvaranje burze……

čovječe, dižu burzu s jednom dionicom. užas!!!

PORTFELJ NA UPRAVLJANJE DRUGIMA….

Kada bih dala portfelj na UPRAVLJANJE drugima – ovlaštenim financijskim savjetnicima,/pravnim
osobama -on bi- trebao sadržati slijedeći uvjet:

1. Uz ostale dogovore o iznosima, rokovima i podjeli dobiti …portfelj predan na upravljanje
ovlaštenim društvima MENE MORA ZAŠTITI KAO INVESTITORA- A OBVEZATI DAVATELJA
TAKVE USLUGE na slijedeći način:

1. Rok: 1 godina
2. Bankarska garancija / vodeće hrvatske banke/ – zadužnica društva i osobna mjenica odgovorne odgovorne osobe tj. jamstvo ovlaštenog društva na cjelokupan iznos uvećan za godišnju redovnu
kamatu na devize / Euro/ dakle.. glavnica + .min 6 %…kamate

3. Ostatak dobiti dijelimo- po dogovoru! Ne treba jamstvo!

Evo…draga brokerska društva, cijenjeni Fondovi, specijalne udruge i ostali profilirani simpatizeri..
Javite mi se… može i sa dobrim prijedlozima..
Nemojte mi reći – da u budućnosti OVO NAVEDENO POSLIJE OVAKVE KRIZE – neće biti temelj
ZAJEDNIČKIH uspješnih POSLOVA na našoj burzi / nema više- Bog dao- Bog uzeo!/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Moram priznati, pametno se ovo odigrava…

Stavljeni su veliki nalozi na ask kao osigurači da se ne bi raslo, posljednjih dana je obaran Crobex sa malim prometom, mislim da se sve sprema kako bi obilna dividenda HT-a mogla nesmetano ući na ovim razinama.


špekulanti će početi dizati cijene najkasnije jedan dan pred stizanje dividende
[/quote]

Slažem se!

Nešto mi govori da kreću sutra ujutro polako i stidljivo;

a u petak ide teška artiljerija! [wink]

Konacno dobra vijest na CROBEX-u.
Kazu ljudi da se sljedeci tjedan isplacuje dividenda HT-a!!!
Konacno da ta farsa zavrsi. Ove godine je bila brutalna i zastrasujuce dosadna. 6 mjeseci smo bili mrtvi za ulaganje.
Farsa sa CG je zavrsila ovaj tj, a HT sljedeci – JUPI!!!!!!!!!


Konacno dobra vijest na CROBEX-u.
Kazu ljudi da se sljedeci tjedan isplacuje dividenda HT-a!!!
Konacno da ta farsa zavrsi. Ove godine je bila brutalna i zastrasujuce dosadna. 6 mjeseci smo bili mrtvi za ulaganje.
Farsa sa CG je zavrsila ovaj tj, a HT sljedeci – JUPI!!!!!!!!!

http://www.poslovni.hr/147455.aspx

Deca, sam da vidite koje su to perjanice na našoj burzi sa najvećim rastom u današnjem trgovanju

VLDS-R-A +13,90%
SLRS-R-A +8,86%
DKVS-R-A +8,61%
SAPN-R-A +7,13%
VLHO-R-A +6,67%

Koje su za sutra predviđene?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Deca, sam da vidite koje su to perjanice na našoj burzi sa najvećim rastom u današnjem trgovanju

VLDS-R-A +13,90%
SLRS-R-A +8,86%
DKVS-R-A +8,61%
SAPN-R-A +7,13%
VLHO-R-A +6,67%

tak je, onaj koji nema svaku od tih dionica u portfelju nije mu ni mjesto na burzi……. [lol] [lol]


PORTFELJ NA UPRAVLJANJE DRUGIMA….

Kada bih dala portfelj na UPRAVLJANJE drugima – ovlaštenim financijskim savjetnicima,/pravnim
osobama -on bi- trebao sadržati slijedeći uvjet:

1. Uz ostale dogovore o iznosima, rokovima i podjeli dobiti …portfelj predan na upravljanje
ovlaštenim društvima MENE MORA ZAŠTITI KAO INVESTITORA- A OBVEZATI DAVATELJA
TAKVE USLUGE na slijedeći način:

1. Rok: 1 godina
2. Bankarska garancija / vodeće hrvatske banke/ – zadužnica društva i osobna mjenica odgovorne odgovorne osobe tj. jamstvo ovlaštenog društva na cjelokupan iznos uvećan za godišnju redovnu
kamatu na devize / Euro/ dakle.. glavnica + .min 6 %…kamate

3. Ostatak dobiti dijelimo- po dogovoru! Ne treba jamstvo!

Evo…draga brokerska društva, cijenjeni Fondovi, specijalne udruge i ostali profilirani simpatizeri..
Javite mi se… može i sa dobrim prijedlozima..
Nemojte mi reći – da u budućnosti OVO NAVEDENO POSLIJE OVAKVE KRIZE – neće biti temelj
ZAJEDNIČKIH uspješnih POSLOVA na našoj burzi / nema više- Bog dao- Bog uzeo!/


Kolegice kod upravljanja portfeljom djelite se u dobiti 80:20. Ovo prvo je za vas ali nemoj te smetnuti sa uma da broker ili ti društvo ima više takvih portfelja pa sad da li će baš vaš biti dobitni pojma nemam. Nešto ovisi i o šarmu zar ne?
Ako se ipak odlučite na to onda znaj te da ste napravili veliki korak u nazad. Zašto pratite burzu svaki dan? Da date nekome 20% od zarade, a vidite kako ju je teško ostvariti !?

who dares, wins

Hvala kolega Verdi na iskrenom odgovoru.Znam uglavnom sve , jer jedan upravo takav-uspješan ugovor , gdje je zarada bila vrlo respektabilna sam već odradila …Tada je tržište bilo u najvećem usponu i dionice su rasle same po sebi- praktički- jer se – pod utjecajem dobrih rezulatata na burzama
širom svijeta- o čemu je cijeli svijet bio obaviješten- na burzu slijevao nevjerojatan kapital!
Po mom mišljenju , dok se riješe DEFICITI Proračuna- najrazvijenijih zemalja..a uskoro ćemo vjerojatno saznati kolike su rupe – dugovi , ne samo u Grčkoj, već i u najrazvijenijim zemljama
EU- Njemačka, Francuska, Italija, V.Britanija…. itd.itd, i sigurno će deficite riješiti na neki način-
bez povećanja poreza ili reduciranjem prava- što donosi socijalne nemire -/ naštampati će novce i gotovo/.
Onda je na redu dio ponovne akumulacije – kapitala i veća potrošnja,,,Zato će 2011. biti po mom
mišljenju vrlo važna godina – za to.
Mi ćemo se svi primiti posla, manje biti po kafićima, više ćemo morati raditi, shodno situaciji,
pa ćemo manje vremena imati za portfelje, koje ćemo prepustiti stručnim ljudima.
Stručnih ljudi nema- niti sam do sada čula OTVORENE uspjehe – ali PREZENTIRANE uspjehe
pojedinaca oko portfelja. Imenom i prezimenom- da je netko u ovoj krizi- dobio novac na raspolaganje – transparentno- i zaradio postotak veći od oročenja ili obveznica, tj.dividende,
i da takvi talenti postoje..
Tržište samog ulaganja obavijeno je mračnim tajnama uspjeha.Nitko nikoga ne trpi. Svi lažu.
Podaci se ne objavljuju točno, velike makinacije se ne kažnjavaju,
Zato nema ulaganja u fondove- niti kupovanja dionica. Kako će to riješiti oni koji žele
novce na upravljanje- njihov problem. Vjeru u bolji rad svih- dala bi smjena Samodola.
No, on je nalickani pijun, savitljiv i šarmantan-očito sa pozadinom, pa ga se ne dira..o tome odlučuju
ljudi – koji ne razumiju- njegovu odgovornost. Na žalost.
Moram raditi do 17.00 sati i duže..pa Vas pozdravljam uz možda koje javljanje s posla. Bok.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close