Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentar trgovanja:
Evo ova korekcija koja je započeta od izjave Greenspana o neoodrživosti ovakvog rasta u Kini. Prije svega bih napomenio da se Kina razvija sve brže i brže u zadnje tri godine kada su vozarine za brodove otišle jer došlo je do jakog pokretanja proizvodnje u KIni te jake potražnje za sirovinama i za plasmanom svojih proizvoda na tržišta Europe,Amerike, Indije i svoje, a sada jedan političar izjavljuje da se ovakav razvoj ne može održati, u Kini je obratno oni ga ne mogu kontrolirati pa je veći nego što je planiran, ali kada nešto raste mora da bude pod kontrolomi tu kontrolu premašuje za 2 ili 3 posto i to je bolje, broj stanovnika koliko ima samo Kina,Indija i oko njih stvara tržište 3 milijarde ljudi i raste, dakle kako se kod nas razvijalo u Hrvatskoj sve više i više, dakle tako će biti i u Kini i Indiji jer to su dvije države koje imaju zajedno 2.5 milijardi ljudi, i još se doda interes kapitala sa zapada i znanje ljudi koji se vraćaju u te zemlje, možemo očekivati taj nivo rasta još neodređeno vrijeme do punog razvoja jer takva situacija nikada nije bila u praksi izvedena, a što se tiče izjave Alan Greenspan iza te izjave morao je imati cjelokupni uvid u rezultate kompanija koje stvaraju dobitke i koliko to vrijedi što to rade tj. dali je to opravdano ili nije…..Pozdrav svima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

http://www.jutarnji.hr/novac/clanak/art-2007,5,25,analiza_fondova,75938.jl

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Dobar članak, novopečeni ulagači u dioničke fondove uletili su bez razmišljanja kupujući prošlost i ne razmišljajući o budućnosti.
Privredni rast u Kini je ogroman, i baš zato dugoročno neodrživ. Ali što škodi ako taj rast bude i manji. Opet je rast kojim se nadoknađuje zaostatak za zapadom. Jedino ekonomski gledano svaki rast iznad 7% u dugom periodu je privredno samoubistvo.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.



Privredni rast u Kini je ogroman, i baš zato dugoročno neodrživ. Ali što škodi ako taj rast bude i manji. Opet je rast kojim se nadoknađuje zaostatak za zapadom. Jedino ekonomski gledano svaki rast iznad 7% u dugom periodu je privredno samoubistvo.

Ma ne laje pas radi sela… Greenspana muci sto kina srce naftu, celik i ostale resurse. To se njemu nikako ne svidja, jer bi se zapad mogao naci u nezgodnoj situaciji. A da ne pricama srednje razvijene zemlje ko hrvatska, koje ce biti najteze pogodjene. A tek su se poceli razvijat.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

mreich:


Privredni rast u Kini je ogroman, i baš zato dugoročno neodrživ. Ali što škodi ako taj rast bude i manji. Opet je rast kojim se nadoknađuje zaostatak za zapadom. Jedino ekonomski gledano svaki rast iznad 7% u dugom periodu je privredno samoubistvo.

Ma ne laje pas radi sela… Greenspana muci sto kina srce naftu, celik i ostale resurse. To se njemu nikako ne svidja, jer bi se zapad mogao naci u nezgodnoj situaciji. A da ne pricama srednje razvijene zemlje ko hrvatska, koje ce biti najteze pogodjene. A tek su se poceli razvijat.

Greenspana muči to što Kina prebrzo sustiže USA. Još kad se bolje poveže sa Putinovom Rusijom, da vidiš frke. Ne znam da li znate ali kinezi su pronašli silne rezerve željezne i bakrene rudače u Tibetu. Odatle valjda ta briga Amera za demokraciju u Tibetu.[smiley1]

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

Molim koelge/ice da podijele iskustva ili stecena teoretska znanja vezana uz sljedece:

Tvrtka nakon visegodisnje letergije izbaci vise nego pozitivno fin. izvjesce i cijena dionice poraste 15% . U sljedecim danima dolazi do preslagivanja dijela vlasnistva i ocite rasprodaje iz ruku prvih 10 koja do sada nije utjecala na promijenu cijene.Razlog je:

– Cijena se odrzava od strane prodavaca jer se porastom iste gube kupci, krajem prodaje rusi se likvidnost ,cijena pada ili ostaje ista.

ili

– Usprkos velikoj rasprodaji cijena dionice se odrzava i ne pada , krajem prodaje radi manje ponude cijena raste.

Predpostavljam da ste prepoznali o kome se radi ali znima me moguce opce gledanje na pojavu.
Nemojte zmjeriti ovakvom laickom razmisljanju i pojednostavljanju ekonomske nauke ali zato i trazim vasa cijenjena misljenja

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=52ba4c1c-c347-47aa-8164-3ad608913cf8

skype - ivek1234


Nemojte zmjeriti ovakvom laickom razmisljanju i pojednostavljanju ekonomske nauke ali zato i trazim vasa cijenjena misljenja Pozdrav

ja osobno nikada ne bi zamjerio takvom pristupu jer se vidi promišljanje i želja za saznanjem…

u gornje opisanom slućaju nema generalnog odgovora i u priču se treba uzimati pregršt drugih čimbenika… recimo jedan meni vrlo važan je ‘tko kupuje’ to što svi iz ‘top10 prodaju’… potom vlasnička struktura općenito, budućnost poslovanja, odnos uprave, situacija na tržištu, psihologija mase, odnos profit/rizik itd…

nema mi druge nego se zae..ti

Ako gomila ljudi panično bježi smjerom suprotnim od vašega a vi ste pri tom mirni i sabrani,to samo znači da ste totalno krivo procijenili situaciju.(američka narodna)


Molim koelge/ice da podijele iskustva ili stecena teoretska znanja vezana uz sljedece:

Tvrtka nakon visegodisnje letergije izbaci vise nego pozitivno fin. izvjesce i cijena dionice poraste 15% . U sljedecim danima dolazi do preslagivanja dijela vlasnistva i ocite rasprodaje iz ruku prvih 10 koja do sada nije utjecala na promijenu cijene.Razlog je:

– Cijena se odrzava od strane prodavaca jer se porastom iste gube kupci, krajem prodaje rusi se likvidnost ,cijena pada ili ostaje ista.

ili

– Usprkos velikoj rasprodaji cijena dionice se odrzava i ne pada , krajem prodaje radi manje ponude cijena raste.

Predpostavljam da ste prepoznali o kome se radi ali znima me moguce opce gledanje na pojavu.
Nemojte zmjeriti ovakvom laickom razmisljanju i pojednostavljanju ekonomske nauke ali zato i trazim vasa cijenjena misljenja

Pozdrav

Moraš čekati da se odvrti proces izlaska svih onih koji su željeli prodati a nisu mogli/htjeli na dotadašnjoj cijeni. Kad se proces završi idete UP. Takakv slučaj imaš na svim dionicama na burzi ovisno o visini promjene cijene, količini dioničara koji žele izići i atraktivnosti cijene. U navedenom slučaju stvar može potrajati.
Pozdrav i nadam se da sam bio od pomoći?

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

lijep početak….
SNBA-R-A
520,94 8 10:07:53
520,00 6 10:07:53
517,98 6 10:07:53
517,98 1 10:07:09
517,99 41 10:06:59
517,99 2 10:06:59
520,00 344 10:06:24
519,99 50 10:06:24
519,97 18 10:06:24
519,00 52 10:06:24
519,00 90 10:06:24
518,98 17 10:06:24
518,00 20 10:06:24
517,99 8 10:04:39

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ovo što se dešava na našoj burzi je po meni direktan utjecaj od burza u regiji ponajprije u beogradu, kad su cijene tamo divljale na dolje moralo se dosta kapitala uložiti da se tako cijene zadrže na razinama, jer su ipak naši fondovi tamo,2.6 milijardi kuna, dok sad kod nas fondovi polako kapitaliziraju dobit, nakon što su digli cijene pojedinih dionica, tako da osiguraju konstantan rast te da se vrate na pozicije koje fond treba držat u kešu…

New Report

Close