Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neznam zašto su se svi uhvatili mirovinaca kad vlada ne radi ništa

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE


Nerast trzista ne trazite u mirovincima vec u upravama i vlasnicima kompanija koje ili lose posluju ili muljaju i izvlace novce na ustrb malih dionicara i briga ih za ostale investitore.

Moralni hazard drustva.

mislim da je to najveći razlog.

transparentnost poslovanja je nula.

evo primjer Ledo ne objavljuje konsolidirano izvješće ili Frank koji isplaćuje lovu svom najvećem vlasniku i onda mu oprašta kamate

postoji svega nekoliko firmi koja transparentno objavljuje izvješća kao ATGR, HT, Adris ili ERNT

a tek biseri koji ne daju ponudu godinama kao Galinec za Industrogradnju (tu i ja čekam Godota) , Industrogradnja za TOZ, Auctor za LANO, uprava i NO za Transadriju, Fižulić za Magmu, Vidić&Šola za LLRB (dali su, ali sa sa koliko zakašnjenja)…… i nitko ne reagira, a privatnim tužbama se samo izmaltretiraš

zatim biseri tipa Podravka, Đakovština koji uredno objavljuju izvješća koje su revidirana, a u stvari je hrpa kriminala prisutna

činjenica je da ne postoji nikakva sigurnost

Nema trasakcije 10 minuta.Je li pao sistem?

klodovik


Nema trasakcije 10 minuta.Je li pao sistem?

svi bi htjeli velik promet al da nema špekulanata… nebu išlo

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Upravo tako.
I tui je najveca odgovornost na Burzi i Hanfi.
Burza koja mora te firme maknuti sa kotacija
Hanfa koja mora dati neku prijavu.

jer je sramotno da onda te iste firme imaju pristup komercijalnim zapisima i ostalim izvorima financiranja.

Nazalost moral cijeloga drustva je na najnizim razinama a to pocinje od vlade koja mora dati primjer ostalima.
A daje ga tako da subvencionira sve i svasta i oprasta sve i svasta i ne ponasa se prema pravilima.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Redovni promet 5.180.567,01
Ode ja jer mi se ovo ne prati.

who dares, wins

Kompanije širom svijeta su preslikana velika kopija male siromašne Hrvatske…
Ali , Držvni proračuni VELIKIH zemalja nisu niti izbliza u ovakvoj gabuli kao Proračun i dug ove Vlade..
Zato mi nemojte pričati o mirovincima…i državi…
Svi Vi radite u takvim službama i samo branite svoje fotelje…… ovakvim odgovorima…!
Malo ste sa strane ugrabili dionica i sad Vam je dosadno na poslu pa se zabavljate ….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Redovni promet 5.180.567,01
Ode ja jer mi se ovo ne prati.

E, al’ zato:

Institucionalni promet:
31.813.295,97 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Upravo tako.
I tui je najveca odgovornost na Burzi i Hanfi.
Burza koja mora te firme maknuti sa kotacija
Hanfa koja mora dati neku prijavu.

jer je sramotno da onda te iste firme imaju pristup komercijalnim zapisima i ostalim izvorima financiranja.

Nazalost moral cijeloga drustva je na najnizim razinama a to pocinje od vlade koja mora dati primjer ostalima.
A daje ga tako da subvencionira sve i svasta i oprasta sve i svasta i ne ponasa se prema pravilima.

cijelo društvo je sa izuzetkom pojedinaca korumpirano ili radi izvan zakona na neki način, a vlada je ta koja neke stvari može usmjeriti i kotrolirati

tko od nas svaki puta traži račun kad naručuje neku uslugu? npr. parketar je 7.000 bez računa, a 9.000 sa računom

koliko je samo stvari koje čine sivu ekonomiju, a nitko ne reagira

ljudi sagrade cijelu kuću bez ijednog računa

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ericsson-nt-gubitnik-dana%2c-crobex-opet-u-minusu,77381.html

neki su jučer pobrali vrhnje a danas se smiju

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/aztn-vec-cetiri-godine-uzalud-pokusavamo-prikupiti-podatke-o-potporama-tlm-u,77391.html

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/babic-drzava-je-kriva-za-skupe-kredite,77400.html

New Report

Close