Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-najgori-tjedan-za-crobex%2c-adris-potonuo-9%2c4%25,77094.html

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/likan-neprodani-stanovi-morat-ce-u-najam,77053.html

Kakve to veze ima? Ja sam kupovao Atlantsku plovidbu na 2500, a sad na 1000 je ne želim ni vidjeti. Pa kolega jel vi mozete da spavate? hehe




http://seebiz.eu/hr/tvrtke/petrokemija-pod-istragom-zbog-kupnje-skupih-sirovina,77049.html

počele se vodit istrage ko je trošio uludo državni novac…….
ZNAMO DA IMAMO SLUČAJEVE KAD JE DINKO KUPOVO RECIMO VIRO-R-A PO 1300 KN…..
A SAD PO 300 KN NIJE KUPIO NITI JEDNU…….
VRIJEME JE DA SE RASKRINKAJU TE OGROMNE PRIJEVARE NAŠIH OMF FOND MENAĐERA…..

Kakve to veze ima? Ja sam kupovao Atlantsku plovidbu na 2500, a sad na 1000 je ne želim ni vidjeti.
Valuacija dionica je proporcionalna očekivanom prinosu u budućnosti i perspektivi. Nekad su dionice preskupe na 0,5BV a jeftine na 5BV. Sve ovisi o trenutku u vremenu.Profesionalci u svim zemljama svijeta su kupovali dionice na ATH, pa tako i u Hrvatskoj kao što su i mali ulagači.To je potpuno normalno i ne vidim po čemu je kriminalno
[/quote]

ima veze jer je dinko kupio recimo viro-r-a u blok transakciji za 50 milijona kuna po
1300 kn i to od većinskog vlasnika………to su ogromni novci poreznih obveznika i ima
tu da se objasni zašto je to bilo tako u ogromnim količinama a danas ne rade ništa
da opravdaju takve transakcije……..ZA TAJ OGROMAN NOVAC IMA DA SE POZOVU
NA ODGOVORNOST……..
[/quote]

To bi bio najbolji predizborni potez Vlasti, a ne za..bancija sa kriznim porezom, poreznim razredima i ostalim vratolomijama . Ovdje su u igri milijarde kuna budućih mirovina koje su isparile na vrlo sofisticiran način. [bye]




http://seebiz.eu/hr/tvrtke/petrokemija-pod-istragom-zbog-kupnje-skupih-sirovina,77049.html

počele se vodit istrage ko je trošio uludo državni novac…….
ZNAMO DA IMAMO SLUČAJEVE KAD JE DINKO KUPOVO RECIMO VIRO-R-A PO 1300 KN…..
A SAD PO 300 KN NIJE KUPIO NITI JEDNU…….
VRIJEME JE DA SE RASKRINKAJU TE OGROMNE PRIJEVARE NAŠIH OMF FOND MENAĐERA…..

Kakve to veze ima? Ja sam kupovao Atlantsku plovidbu na 2500, a sad na 1000 je ne želim ni vidjeti.
Valuacija dionica je proporcionalna očekivanom prinosu u budućnosti i perspektivi. Nekad su dionice preskupe na 0,5BV a jeftine na 5BV. Sve ovisi o trenutku u vremenu.Profesionalci u svim zemljama svijeta su kupovali dionice na ATH, pa tako i u Hrvatskoj kao što su i mali ulagači.To je potpuno normalno i ne vidim po čemu je kriminalno
[/quote]

ima veze jer je dinko kupio recimo viro-r-a u blok transakciji za 50 milijona kuna po
1300 kn i to od većinskog vlasnika………to su ogromni novci poreznih obveznika i ima
tu da se objasni zašto je to bilo tako u ogromnim količinama a danas ne rade ništa
da opravdaju takve transakcije……..ZA TAJ OGROMAN NOVAC IMA DA SE POZOVU
NA ODGOVORNOST……..
[/quote]
Kolega 17.12.2007 izlazi majstor D.R. 14500 dionica po 1500 kuna,a još veći majstor je izašao uz naravno bjesomučno pumpanje cijene 4.1.2008. na ZABI -1700 dionica po 12800 kuna,svaki u pađe po cca 21 miljončić u pravo vrijeme nema tu zbora,ko zna zna ,take care ! [cool]

@philips

eto vidi se tipični hrvatski mentilatet……ko je jamio, jamio je …….
ljudi svatite nije to tako u realnom i normalnom svijetu, ima država koje su naprednije
i ipak se neke poziva na ODGOVORNOST i OBJAŠNJENJA kad su u pitanju veliki novci…..

našem čovjeku je to samo jedna od prevara u nizu sa kojom se pomiri i smatra da je
to samo pitanje nečije SNALAŽLJIVOSTI ili neznam kak bi to nazvo……..ponavljam za
novac poreznih obveznika ima da se traže ODGOVORI, nemože to nikako proći sistemom
bilo pa prošlo…….



@philips

eto vidi se tipični hrvatski mentilatet……ko je jamio, jamio je …….
ljudi svatite nije to tako u realnom i normalnom svijetu, ima država koje su naprednije
i ipak se neke poziva na ODGOVORNOST i OBJAŠNJENJA kad su u pitanju veliki novci…..

našem čovjeku je to samo jedna od prevara u nizu sa kojom se pomiri i smatra da je
to samo pitanje nečije SNALAŽLJIVOSTI ili neznam kak bi to nazvo……..ponavljam za
novac poreznih obveznika ima da se traže ODGOVORI, nemože to nikako proći sistemom
bilo pa prošlo…….



@smolinjo
,Kolega inače ne odgovaram na postove ali never mind, burza i mentalitet,parole to je nebo i zemlja,mi smo na topicu o trgovanju dionicama,a ja tu razmišljam samo kao trader,pružio sam vam info vezan za prodaju dva mahera( BTW NE ZNAM ZAŠTO MISLITE DA JE PRIJEVARA UTOPITI SVOJE DIONICE PO ODLIČNIM CIJENAMA),dakle poanta je prodavatelji omastili brk ,a kupci me ne zanimaju u toj priči,peak burzi bio polovinom 10-tog 2007.;recesija u US počela u 12.tom 2007,who cares about them,F.L. je smart seller i to je to,take care!




@philips

eto vidi se tipični hrvatski mentilatet……ko je jamio, jamio je …….
ljudi svatite nije to tako u realnom i normalnom svijetu, ima država koje su naprednije
i ipak se neke poziva na ODGOVORNOST i OBJAŠNJENJA kad su u pitanju veliki novci…..

našem čovjeku je to samo jedna od prevara u nizu sa kojom se pomiri i smatra da je
to samo pitanje nečije SNALAŽLJIVOSTI ili neznam kak bi to nazvo……..ponavljam za
novac poreznih obveznika ima da se traže ODGOVORI, nemože to nikako proći sistemom
bilo pa prošlo…….



@smolinjo
,Kolega inače ne odgovaram na postove ali never mind, burza i mentalitet,parole to je nebo i zemlja,mi smo na topicu o trgovanju dionicama,a ja tu razmišljam samo kao trader,pružio sam vam info vezan za prodaju dva mahera( BTW NE ZNAM ZAŠTO MISLITE DA JE PRIJEVARA UTOPITI SVOJE DIONICE PO ODLIČNIM CIJENAMA),dakle poanta je prodavatelji omastili brk ,a kupci me ne zanimaju u toj priči,peak burzi bio polovinom 10-tog 2007.;recesija u US počela u 12.tom 2007,who cares about them,F.L. je smart seller i to je to,take care!
[/quote]

hehehhee opet ti po starom ko je jamio, jamio je………ko da nisam bio dovoljno
jasan……da ponovim briga mene za trejdanje …….postavljam pitanje kad neko
potroši 100 milijona novaca poreznih obaveznika, razmeš e onda po meni nema bilo
pa prošlo ima da se nađu odgovori i pozovu upleteni na objašnjenja ……..treba
poreznim obaveznicima dobro pojasnit ko je tu radio kakve poteze i naravno da ga
se za to nagradi ili ogradi ili otpusti ili neznam kaj a ne samo "who care" i to je to….
heheheheheh

BRUXELLES – Ministri financija zemalja članica Europske Unije postigli su rano jutros dogovor o uspostavi kriznog fonda za pomoć zemljama euro-zone koje se nađu u financijskim poteškoćama, koji bi raspolagao iznosom od 720 milijardi eura, javljaju agencije.

VEZANE VIJESTI
Vijesti
Barrosova poruka: Spasit ćemo euro pod svaku cijenu
Euro: Nekad spasitelj, sada neželjena valuta
Sedam minuta totalne panike: Burza se srušila zbog brokerskog tipfelera?
Europa u panici: padaju burze i euro
Prema riječima Ollija Rehna, europskog povjerenika za gospodarsku i monetarnu politiku od toga iznosa 60 milijardi dala bi Europska komisija, to jest europski proračun, 440 milijardi zemlje članice eurozone u obliku bilateralnih pozajmica ili jamstava, a 220 milijardi Međunarodni monetarni fond.

Ministri financija zemalja članica EU započeli su svoj krizni sastanak još u nedjelju popodne kako bi donijeli mjere, koje bi trebale spriječiti širenje grčke krize na ostale članice euro-zone i to prije otvaranja burzi u ponedjeljak ujutro.

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE

ZEMLJE ČLANICE EU, UZ POMOĆ MMF-a, ODLUČNO SE SUPROTSTAVILE ŠPEKULANTIMA
Čak 830 milijarda eura za spas zajedničke valute!
Još bi 440 milijarda eura jamstava zemljama u teškoćama u obliku dvostranih sporazuma pružile pojedine zemlje članice, dok bi s polovicom te svote, 220 milijarda, sudjelovao MMF.

S OVE TENDENCIJE I BURZI SE LOŠE PIŠE

http://www.index.hr/vijesti/clanak/spas-za-eurozonu-osnovan-krizni-fond-sa-720-milijardi-eura-sredstava/490457.aspx

stabilizirat ce se sva trzista kroz koji dan

EU indexi u blokadi.
CAC + 5 %, FTSE i DAX + 3 %.

TILT!! TILT !!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close