Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CROBEX 2.211,76 +0,25% Plus bi bio i veci samo da je HT u manjem minusu.Misli da to nije slucajno.Svakako jeda krasan dan na TK.

hvala

evo stanje vlasništva hzmo-a isto samo gdje su u top 10
Vaš link

i isto za hzzo
Vaš link

e sad vjerovatno se zbrajaju udjeli hfp-a, hzmo-a i hzzo-a, pa onda rasprodat manje od 25%

ma kakav cash-r-a, 100% in

Roha se oglasio

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-vlada-mora-mjere-sto-hitnije-razraditi-i-provesti,75065.html


Roha se oglasio

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-vlada-mora-mjere-sto-hitnije-razraditi-i-provesti,75065.html


Dobro im kaže. Neka se požure!!

Imaju oni često dobrih ideja, pa na kraju od njih ne bude ništa.

U svakom slučaju, čini se da su prognoze bile ispravne: mi smo upravo na (bar lokalnom) dnu (koliko god neki govorili suprotno) i sada slijedi jedno vrijeme duže gospodarske stagnacije ili blagog oporavka: ovisi o potezima fiskalne politike a koju je vidimo monetarna spremna podupirati.

Ukoliko bi se mjere pokazale u praksi – dno možda ostane i trajnije, i slobodno možemo reći da sredinom 2010. naše gospodarstvo se počelo (polagano) oporavljati. Potez je sada na Vladi. Oni odlučuju o tome da li će oporavak biti takav da će ga mikroskopom trebat gedat, ili će biti malo mjerljiviji.

a baš nam je krenulo

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/ferdelji-vladin-program-je-popis-zelja-i-unistit-ce-industriju,75074.html

……..PRAZNA OČEKIVANJA……

Nakon jučerašnjeg prekrasnog napretka u cijenama gotovo većine dionica na ZG burzi…danas
je većina investitora zastala….. Što je bilo?…. prestrašili ste se velikog rasta… ponestalo kapitala
za kupnju…ili pak, Vas je pokolebala nekolicina forumaša- koja je ljubomorno- postavila
ciljane probleme oko pojedinih dionica – kako bi dioničare zavela u prosudbama…. tipa ERNT…
Ht nisam stigla kupiti, ERNT pitanje hoći li stići..a ATPL ionako imam…postavila sam
dividendu cca 50,00 kn po dionici ..što bi bilo o.k.—-
Moji građevinari i dalje stidljivo pokušavaju izaći iz krize u koju je upala prekomjerna
stanogradnja… ali, jednom će se presjeći prepreke o kojima sam već pisala….
Brine me ova vijest o lakoj isplati potraživanja- dugovanja…države…
U ljekarništvu imaju ugovore na 120 dana, plaća se na 180 dana…a znam, da Vladu- pritišće
EU -oko rokova plaćanja u sustavu zdravstva. Pričali su nam Slovenci- i kod njih je tako bilo- prije
ulaska u EU- država je morala platiti sve lijekove – pa su najprije išli na 60 dana- pa 45 dana
neplaćanja- 30, a danas se nalaze unutar 15 dana plaćanja recepata… što je vrhunski način-
da se problemi riješe… Danas, kako znate, veledrogerije kreditiraju ljekarne , bolnice , liječnike,
ma sve….. a njih pak čekaju proizvođači ..i tako ukrug….
Nema kamata… uglavnom… nezamislivo mi je da se to plati na vrijeme… !
To bi pokrenulo strašan protok novaca- smanjile bi se kamate ..dobili bi bolje uvjete nabave -prodaje lijekova, definitivno – bilo bi puno bolje svima….ne zaboravimo , da je u postojeće cijene
lijekova prema HZZO -u uračunato kreditiranje države kroz dane neplaćanja…

Ako se tako pokrene sve, u sustav bi se vratio novac, više bi trošili na ulaganja, usluge,drugu robu, razna investiranja…..pa i na naše DIONICE!
Automatski bi se našao višak novaca i za burzu………..zato je danas nužno- ostati ŽIV-
na burzi- ne prodavati- slagati najbolji portfelj koliko god se može…..za bolja vremena…
Ne zaboravimo da mnogi dioničari u poduzećima- ne daju jeftino svoje dionice- ili ih daju
Upravi …. zato opet apeliram na HANFU – da prestane OGRANIČAVATI trgovinu dijelu
tzv. nelikvidnih dionica..!…. Kako mogu biti tako ograničeni u shvaćanjima sustava trgovačkog
razmišljanja investitora–?- KOME POGODUJU..?.Upravama takvih društava…ja bi ih tužila zbog tog
nelojanog i štetnog ograničavanja prava na jednaku poziciju i nadmetanje u sustavu ZSE..!
Nemam niti jednu nelikvidnu dionicu..sve sam ih prodala zbog takvog ponašanja Hanfe…odavno.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

kažu tehničari da nam je tek krenulo

VJEROVALI ILI NE
CROBEX po ewt analizi: Nalazimo se u dugoročnom uzlaznom trendu
Autor/izvor: SEEbiz / Svijet-dionica
ANALIZA – U ovom ćemo tekstu-analizi iznijeti preferirani ewt count CROBEX-a napravljen u skladu s pravilima i smjernicama ove tehnike. Ne znam je li ewt metoda model koji dobro opisuje sustav kretanja burzovnih indeksa, pa i CROBEX-a, ali, na žalost, nismo naišli ni na jednu drugu metodu tehničke analize koja daje objašnjenje višegodišnjeg kretanja.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/crobex-po-ewt-analizi-nalazimo-se-u-dugorocnom-uzlaznom-trendu,75078.html


kažu tehničari da nam je tek krenulo

VJEROVALI ILI NE
CROBEX po ewt analizi: Nalazimo se u dugoročnom uzlaznom trendu


pa zbilja: vjerovali ili ne!?
Ja im prvi ne bih vjerovao, obzirom da upravo ovih dana imam neki feeling da smo na nekom (lokalnom) vrhuncu.

Ali kamo sreće da su u pravu, smi mi koji smo do grla u dionicama (cca. 90 % :P) bismo bili jako sretni kada bi se ove njihove lijepe želje ispunile.
Ja sad dokupljivati nemam s čime: pa onda neka raste, nemam ništa protiv!

Požali ću na jesen, kada mi stižu neki novci s kojima bih kupovao/dokupljivao, ali što ja sad mogu… neka raste!! [thumbsup]



kažu tehničari da nam je tek krenulo

VJEROVALI ILI NE
CROBEX po ewt analizi: Nalazimo se u dugoročnom uzlaznom trendu


pa zbilja: vjerovali ili ne!?
Ja im prvi ne bih vjerovao, obzirom da upravo ovih dana imam neki feeling da smo na nekom (lokalnom) vrhuncu.

Ali kamo sreće da su u pravu, smi mi koji smo do grla u dionicama (cca. 90 % :P) bismo bili jako sretni kada bi se ove njihove lijepe želje ispunile.
Ja sad dokupljivati nemam s čime: pa onda neka raste, nemam ništa protiv!

Požali ću na jesen, kada mi stižu neki novci s kojima bih kupovao/dokupljivao, ali što ja sad mogu… neka raste!! [thumbsup]
[/quote]
Pa kupuj tuđim novcem ako im vjeruješ ?

obožavam strvine-posebno ovce

KOEI [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


KOEI [thumbsup]

Kupio netko 3261 komada sa aska KOEI.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


kažu tehničari da nam je tek krenulo

VJEROVALI ILI NE
CROBEX po ewt analizi: Nalazimo se u dugoročnom uzlaznom trendu
Autor/izvor: SEEbiz / Svijet-dionica
ANALIZA – U ovom ćemo tekstu-analizi iznijeti preferirani ewt count CROBEX-a napravljen u skladu s pravilima i smjernicama ove tehnike. Ne znam je li ewt metoda model koji dobro opisuje sustav kretanja burzovnih indeksa, pa i CROBEX-a, ali, na žalost, nismo naišli ni na jednu drugu metodu tehničke analize koja daje objašnjenje višegodišnjeg kretanja.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/crobex-po-ewt-analizi-nalazimo-se-u-dugorocnom-uzlaznom-trendu,75078.html

Vise vjerujem u Amere jer su oni cjelom svijetu FA i TA pa tako i nama.

New Report

Close