Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Također kolega izračunajte koliko su u plusu oni koji Ht pakete nisu niti dirali od kada su ih kupili, a gdje su oni što su špekulirali.

Jedinice ha, istina boli [lol]

Znam hrpu ljudi kojima je jedino investiranje bilo kupnja Ht paketa, i još uvijek ih nisu ni registrirali za prodaju, 330+ dodatne dionice + 3 dividende …… , a platili 265 kn


Ajmo malo matematike – kupis Ht po 330 – realno će i dogodine biti 30 kn dividende – u 13 mjeseci 65 kuna dividende – 20 % povrat.

moderatori dajte nam onaj facepalm smajlić

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Ajmo malo matematike – kupis Ht po 330 – realno će i dogodine biti 30 kn dividende – u 13 mjeseci 65 kuna dividende – 20 % povrat.

moderatori dajte nam onaj facepalm smajlić

[/quote]
Možda ovaj privremeno posluži.
[img]http://tkdinamo.hr/smajli/humor_11.gif[/img]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Uzburkalo se na LKPC u zadnja 2 dana nešto..na 1650 50 komada na kupnji.. [rolleyes]

lp

ispičavam se,nism pratio,gdje je 50 komada,mislite sve zajedno 🙂

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)



Uzburkalo se na LKPC u zadnja 2 dana nešto..na 1650 50 komada na kupnji.. [rolleyes]

lp

ispičavam se,nism pratio,gdje je 50 komada,mislite sve zajedno 🙂
[/quote]

Ako imalo znaš o investiranju, onda ću ti reći da je unazad 10 dana, veliku većinu po bidu sakupio jedan te isti sakupljač koji ima "DAN" na kupnji 25 komada kad sakupi, stavlja novih, i tako unedogled.

DAN – digitalni automatizirani nalog – automatski se postavlja lipu iznad svakog naloga koji se postavi ispred njega, a u rangu je do ciejne do koje je taj nalog otvoren ( u ovom slućaju do 1 650 ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

D.Kosor drži da se Hrvatska podijelila na dvije Hrvatske – tržišnu i proračunsku.

"Oni koji su na tržištu, koji rade u privatnim firmama, već ih je 100 tisuća ostalo bez posla u posljednjih godinu dana. Linearno su im smanjene plaće za 15 posto. Davno su ostali bez božićnica i raznih drugih povlastica, a postoje i ljudi koji žive od proračuna, koji skoro da nisu izgubili ništa i još se bune. Svi građani moraju jednako dijeliti teret krize u kojoj se nalazimo."
izvor: SEEbiz / Radio 101

Napokon nešto pametno od naših političara!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Izbori odgođeni? [lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovaj KOEI je tragikomedija, raste ali na kakav način, da se lupa po bidu.
Nažalost mali paketiči branitelja prolaze po bidu konstantno, kada se oni ispucaju, krent će se prema realnim razinama, a to sigurno nije cijena ispod 1,5 booka..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Uzburkalo se na LKPC u zadnja 2 dana nešto..na 1650 50 komada na kupnji.. [rolleyes]

lp

ispičavam se,nism pratio,gdje je 50 komada,mislite sve zajedno 🙂
[/quote]

Ako imalo znaš o investiranju, onda ću ti reći da je unazad 10 dana, veliku većinu po bidu sakupio jedan te isti sakupljač koji ima "DAN" na kupnji 25 komada kad sakupi, stavlja novih, i tako unedogled.

DAN – digitalni automatizirani nalog – automatski se postavlja lipu iznad svakog naloga koji se postavi ispred njega, a u rangu je do ciejne do koje je taj nalog otvoren ( u ovom slućaju do 1 650 ).

lp

[/quote]

Vidiš, i uvijek na kraju dana ( za laku noć ) malo podere po asku, ako je index u plusu.
Sutra ćeš opet vidjeti prvi nalog na bidu, 25 komada.
Pa ti kupi ako možeš LKPC na bidu ispred njega..

Jel to netko preko bloomberga možda ima takav nalog, tko zna, sve je moguće..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Također kolega izračunajte koliko su u plusu oni koji Ht pakete nisu niti dirali od kada su ih kupili, a gdje su oni što su špekulirali.

Osim dionica koje sam kupovao kada i velika vecina novopecenih "ulagaca", posjedujem i dionice koje sam kupovao po 380, pa i 400 kn. Vi sada meni recite ko je trader, a tko dugorocniji investitor. Po vasoj matematici, ja jos nisam na HT-u zaradio niti kune, a po mojoj je situacija nesto drugacija….



Također kolega izračunajte koliko su u plusu oni koji Ht pakete nisu niti dirali od kada su ih kupili, a gdje su oni što su špekulirali.

Osim dionica koje sam kupovao kada i velika vecina novopecenih "ulagaca", posjedujem i dionice koje sam kupovao po 380, pa i 400 kn. Vi sada meni recite ko je trader, a tko dugorocniji investitor. Po vasoj matematici, ja jos nisam na HT-u zaradio niti kune, a po mojoj je situacija nesto drugacija….
[/quote]
Prijatelju, ako još nisi ništa prodao, nisi ništa ni zaradio. zaradiš tek dok prodaš, žišku? HT je teški balon i vrlo lako se može strmopizditi na 150 kn a ti samo čuvaj. Prepuno puta sam tako prošao sa raznim dionicama pa mi ne pada više na pamet da se unaprijed hvalim.

New Report

Close