Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dali je netko naručivao tehničku analizu dionice preko http://www.svijet-dionica.net/???
Molio bi netko tko zna da malo razjasni dali je to ok jer me dugo vremea pecka dali da se preplatim

Unaprije hvala

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


dali je netko naručivao tehničku analizu dionice preko http://www.svijet-dionica.net/???
Molio bi netko tko zna da malo razjasni dali je to ok jer me dugo vremea pecka dali da se preplatim
Unaprije hvala

Ja sam od njih nekoliko puta kupovao i nije mi žao. IGH sam prodao kada je bio 3650 na temelju njihove analize. Kupiti ću opet kada mi zatreba tj. kada se trgovina bude reaktivirala jer sam ionako 100% u dionicama. Ako te nešto više zanima možeš me pitati na PM da ne ispadne kako ih reklamiram.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Svjetski trendovi na pozitivi.
Daleki istok u malom minusu.
Europa u laganoj pozitivi.
Ameri završili u pozitivi,a i futuresi pozitivni.Ali njima nije za virovati.
Hrvatska u komi.Leminzi kupuju HT ,a izkaze iz fundamentalno podcijenjenijih dionica.Ne treba ići
gdje i većina.HT je za velike,a mi masli špekulanti trebamo tražiti svoje niše.Svaki dan nešto iskrsne.Mislim da je ZSE burza na kojoj teče samo med i mlijeko.Ali samo za male investitore.


Svjetski trendovi na pozitivi.
Daleki istok u malom minusu.
Europa u laganoj pozitivi.
Ameri završili u pozitivi,a i futuresi pozitivni.Ali njima nije za virovati.
Hrvatska u komi.Leminzi kupuju HT ,a izkaze iz fundamentalno podcijenjenijih dionica.Ne treba ići
gdje i većina.HT je za velike,a mi masli špekulanti trebamo tražiti svoje niše.Svaki dan nešto iskrsne.Mislim da je ZSE burza na kojoj teče samo med i mlijeko.Ali samo za male investitore.

Lopove mislim da je glavni problem što su se leminzi razbježali odnosno skriveni su u rupama i čekaju da opasnost prođe. Struktura hrvatskog gospodarstva do sad je bila 3 % velike firme a 97% srednje, male, mikro te obrti. Kako izlaze izvještaji da se primjetiti da je ovih 3% velikih firmi pratilo svjetska zbivanja i znalo odgovoriti na recesiju te zadržati neke su i povećale dobiti. Po meni je najveća opasnost minula i pitanje je vremena ( a ovo može biti i malo duži vremenski rok) kad će netko ugledat solidne firme koje se trže na 0,5 BV PE 9 i novac i novčani ekvivalenti na računu iznose kao cijena dionice itd itd
Ima podcjenjenih dionica i mislim da ih se isplati kupovat po ovakvim cijenama.

Koje su to tvrtke s puno novca u pola cijene i niskim P/E ?

obožavam strvine-posebno ovce



Svjetski trendovi na pozitivi.
Daleki istok u malom minusu.
Europa u laganoj pozitivi.
Ameri završili u pozitivi,a i futuresi pozitivni.Ali njima nije za virovati.
Hrvatska u komi.Leminzi kupuju HT ,a izkaze iz fundamentalno podcijenjenijih dionica.Ne treba ići
gdje i većina.HT je za velike,a mi masli špekulanti trebamo tražiti svoje niše.Svaki dan nešto iskrsne.Mislim da je ZSE burza na kojoj teče samo med i mlijeko.Ali samo za male investitore.

Lopove mislim da je glavni problem što su se leminzi razbježali odnosno skriveni su u rupama i čekaju da opasnost prođe. Struktura hrvatskog gospodarstva do sad je bila 3 % velike firme a 97% srednje, male, mikro te obrti. Kako izlaze izvještaji da se primjetiti da je ovih 3% velikih firmi pratilo svjetska zbivanja i znalo odgovoriti na recesiju te zadržati neke su i povećale dobiti. Po meni je najveća opasnost minula i pitanje je vremena ( a ovo može biti i malo duži vremenski rok) kad će netko ugledat solidne firme koje se trže na 0,5 BV PE 9 i novac i novčani ekvivalenti na računu iznose kao cijena dionice itd itd
Ima podcjenjenih dionica i mislim da ih se isplati kupovat po ovakvim cijenama.

[/quote]
Imam osjećaj da u zadnje vrijeme Crobex10 ima bolji performance od Crobexa. Može li to išta značiti?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

kutle(tko ga je zaboravio) opet napadu, ovaj put mediji(i epeha je u igri)

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/mediji/kutle-preuzima-antenu-zagreb-i-narodni-radio,71720.html

http://www.seebiz.eu/hr/burze/goran-vorkapic-trziste-ne-moze-ignorirati-dobre-globalne-signale,71723.html


http://www.seebiz.eu/hr/burze/goran-vorkapic-trziste-ne-moze-ignorirati-dobre-globalne-signale,71723.html

"Tržište ne može ignorirati dobre globalne signale" – on će mu ("tržištu") to valjda zabraniti! [lol]


Koje su to tvrtke s puno novca u pola cijene i niskim P/E ?

FRNK ali pazit sa ovom dionicom relativno nelikvidna dugi niz godina se trpa u imovinu a malo manje se prikaziva dobit (moje mišljenje ) ove godine je moguće da se preokrene trend da se opet povećaju prihodi i da se neto zarade povećaju.Dionicu se može kupit po 830 kn a kvartalni izvještaj kaže da imaju 814 kn/po dionici (cash +kratkoročna financijska imovina) Sama količina casha i kratkoročne financijske imovine daje solidnu maržu sigurnosti. Za jednu kunu kupuješ kunu na računu + nekakvu dobit za mene je to potcjenjeno.

A zašto je nelikvidna ?zar ovi naši vrhunski investitori i fond menađeri investiraju po belom svetu a tu im doma takov biser promakao.Po tebi Nikson ispada da je na ovu cijenu sva dugotrajna imovina poklon? Ako je tako, tko je tu lud ?

obožavam strvine-posebno ovce


A zašto je nelikvidna ?zar ovi naši vrhunski investitori i fond menađeri investiraju po belom svetu a tu im doma takov biser promakao.Po tebi Nikson ispada da je na ovu cijenu sva dugotrajna imovina poklon? Ako je tako, tko je tu lud ?

Prvenstveno je nelikvidna jer je Artuković izrazito većinski vlasnik Franka ,skoro pa nemoguće je ući u vlasničku strukturu firme top 10 ih drži 85% firme, usput pogledaj na gledalici kako izgleda stanje aska, tako da je nemoguće doći do značajnje količine dionica bez brutalnog podizanja cijene, samim tim ni fondovi nemaju tu šta tražiti.
A sad ko je tu lud a ko normalan samo će vrijeme pokazati.

New Report

Close