Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Većina novinara je u službi onih politika koje šire strah i hrane se njime. Gdje su bili prije 2,3 godine kad je taj strah bio puno opravdaniji i kad je trebalo stati na kočnicu kao što je i upozoravao guverner Rohatinski? Za strah je sada kasno i vrijeme je za novi ciklus optimizma. Barem na Burzi. Dok se opet ne pretjera.

slažem se, također bi pridodao priču o analitičarima .

Sukladno mom mišljenu i osobnom iskustvu (utemeljenom na velikom broju linkova i naknadnim analizama istih ) analitičari imaju svoje privatno mišljenje (zasnovano na edukaciji te stvarnim činjenicama i alatima ) ali s druge strane u medijima prezentiraju "poslovno" mišljenje svojih nalogodavaca u zamjenu za plaću koju primaju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ajde još za analitičare, moguće je da oni čak neke stvari i razumiju, ali za novinare bih rekao da se radi o miksu nesposobnosti i još malo nesposobnosti. Primjer, nedavno u emisiji Nove tv novac – prilog o dokapu adriatice.net i stave tablu kolko je tko uložio (između ostalih i HUP Zagreb) i onda poslije u prilogu vele kao da nije baš jasna uloga nekih od kompanija u tome, pa onda pokažu agrokor i još nekoga i onda ide tabla od hup – hrvatska udruga poslodavaca, a ne burzovni hupz-r-a… Tragično

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Kod većine naših pisanih,ali i elektronskih medija vezano za tržište kapitala vlada posvemašnje žutilo i šlamperaj.Polazi se očito od pretpostavke da je samo loša vijest "dobra"vijest.
Istinitost vijesti je manje bitna.Bitno se svidjeti "publici" i prodati novine ili vijest.
Tako da u pravilu "drugi" imaju puno bolje mišljenje o nama nego mi sami.
Dnevnici na TV-u postali su "crne kronike" kao i većina tiskovina koje uglavnom favoriziraju pojedinačne
interese svojih vlasnika.
To će po meni biti dominantan obrazac ponašanja dok ne pristupimo EU ili dok ne integriramo našu
Burzu s nekom razvijenom burzom Zapadne europe.
Sada kada je gotovo izvjesno da ćemo ove godine završiti pregovore o pristupanju EU tržište kapitala
je gotovo "na samrti"!!!
Sve dobro se relativizira,a sve loše se uveličava i razvlači po medijima.
Vjerujem da to mnogi rade svjesno i da akumuliraju potcjenjene dionice.
Istovremeno neprovjerenim "glasinama" dižu vrijednost nekih dionica da bi ih prodali.
Iz višegodišnjeg iskustva na našoj burzi ,uvjeren sam da je pravo vrijeme za akumulaciju fundamentalno
potcjenjenih dionica i to u pravilu onih koje "mediji" ignoriraju ili "pljuju".
Također sam uvjeren da će od ulaska u EU najviše profitirati poljoprivreda,prehrambena industrija i turizam.
Pozdrav



http://www.jutarnji.hr/umjesto-u-rusiju–ulazite-u-hrvatsku/645147/

To pričaju isti koji su srušili naš market, i nabrali se masnih miliona.
Ma tko će ulagati kod nas, sve dok ne uđemo u EU?

– Oporavak u istočnoj Europi brži je nego što smo očekivali. Na graničnim tržištima, koja do sada nisu privlačila pozornost investicijskih fondova, vidljiv je velik potencijal – kaže Karine Hirn

Da bi se Hrvatska i Srbija u neposrednoj budućnosti mogle pojaviti kao pravi ulagački skriveni dragulji, kako ih opisuju portali, smatraju i domaći ekonomisti. Primjerice, analitičar Splitske banke Zdeslav Šantić

Ovaj koji je rekao za dragulje, nema ni 30 godina, pa ljudi, o čemu pričamo. On zapravo svojata govor Karine Hirn, švedska investicijske direktorice, i navlači vodu na svoj mlin.
I mi nismo granično tržište, kako nas neki tu guraju, nego je Turska i ostale, kako u tekstu piše.
Ma koji likovi [bye]

Treba ti mala matura da shvatiš o čemu je članak, i tko stoji iza njega.
[/quote]

…ako misliš da meni triba mala matura malo si se zaheba….ipak ja nisam kao oni koji ovdje na pd lipe diplome o završenoj nekakvoj višoj školi…ja ipak imam malo više…..

AUHR +7,97%

a nitko ju nije htio pogledat na P/E 4, ROE 27%

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Pod vanjskim utjecajem crobex se našao u crvenom inače garant bi se zelenili da nije tako


AUHR +7,97%

a nitko ju nije htio pogledat na P/E 4, ROE 27%

Samo je ti gledaj prijatelju.

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?

IGH pada na malom prometu…

hoce li dostici novi low?

[wink]


AUHR +7,97%

a nitko ju nije htio pogledat na P/E 4, ROE 27%


http://www.zse.hr/default.aspx?id=29413
Ima dobit.

who dares, wins


Pod vanjskim utjecajem crobex se našao u crvenom inače garant bi se zelenili da nije tako

ljubicasti nemre biti, zelenili bi se sigurno da se ne crvenimo [thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Sukladno čl. 357. Pravila Zagrebačke burze, Burza je dionice AUHR-R-A svrstala u Segment promatranja radi prijedloga odluke Glavnoj skupštini za isplatu dividende u iznosu 20,00 kn po dionici.
I sad oni ništa pametnije nemaju za promatrati nego dionicu koja će isplatiti 20 kn dividende?! Kao ništa drugo vrijedno pažnje tu nema. Sve ostalo je regularno…

who dares, wins

Prije su nestasne novinare kaznjavali s pisanjem horoskopa. Danas (zbog procvjeta narodnog dionicarstva) za kaznu moraju izvjestavati s burze. Ali, nazalost, nitko im nije rekao da mehanizmi i konstelacije koji "vrijede" kod horoskopa, ne mogu automatski primijeniti na trzista kapitala …

New Report

Close