Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nisam inače previše trzao na čačića, ali sad mi se stvarno zgadio! nek ga hungari zatvore da ne može srat više!

Zar se ti čudiš onom prepotentnom g–njaru?!

[color=blue][/color]vizionar

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Cacic-Treba-uvesti-porez-na-dividendu-od-50-posto?homesrclink=carousel

Ovo što gosp. Čačić govori je kratkoročno najbolja mjera koju sam čuo.
Kad bi se donijela na rok od 1- 2 godine, efekti ove mjere bi se vidjeli odmah sutra i likvidnost bi se znatno povećala pod uvjetom da kapitalna dobit ne bude oporeziva u narednih 3-4 godine.
Burza bi eksplodirala, pokrenula bi se investicijski ciklus, dobit bi se investirala u bilo što, npr kupovinu stanova, poslovnih prostora, zemljišta (tržište nekretnina bi odmah živnulo)i sl.
Samo ne znam da li to prema EU i njihovim regulativama imamo prava uvesti ovake mjere, ali ako smijemo odmah ih treba sprovesti u djelo i to na kratki rok, jer bi se na duži rok od 2 godine ovo ne bi imalo smisla i rastjeralo bi investitore.
Po mom mišljenju jedna od najboljih ideja koje sam čuo u zadnjih godinu, dvije.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

još samo fali da predloži petoljetke. mislim stvarno ne razumijem kako ima obraza tako bulaznit kad istovremeno ne čini ništa da spriječi kriminal, lopovluk i bezakonje koji se svakodnevno odvijaju na TK. bolje bi mu bilo da se sakrije u mišju rupu i šuti. a nije on jedini…


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Cacic-Treba-uvesti-porez-na-dividendu-od-50-posto?homesrclink=carousel

Ovo što gosp. Čačić govori je kratkoročno najbolja mjera koju sam čuo.
Kad bi se donijela na rok od 1- 2 godine, efekti ove mjere bi se vidjeli odmah sutra i likvidnost bi se znatno povećala pod uvjetom da kapitalna dobit ne bude oporeziva u narednih 3-4 godine.
Burza bi eksplodirala, pokrenula bi se investicijski ciklus, dobit bi se investirala u bilo što, npr kupovinu stanova, poslovnih prostora, zemljišta (tržište nekretnina bi odmah živnulo)i sl.
Samo ne znam da li to prema EU i njihovim regulativama imamo prava uvesti ovake mjere, ali ako smijemo odmah ih treba sprovesti u djelo i to na kratki rok, jer bi se na duži rok od 2 godine ovo ne bi imalo smisla i rastjeralo bi investitore.
Po mom mišljenju jedna od najboljih ideja koje sam čuo u zadnjih godinu, dvije.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

nije me bilo duže vreme i vidim da se konzumacija ludih gljiva povecala…
gdje se to oporezuje dividenda 50% pa da vidimo i negativne ucinke nevedne porezne restikcije?
očekujemo investitore, sam stavite natpis odmah na grani svaki tjedan porez jedan.
bilo je i boljih idea bankarske kamate 0%
a nitko se nije sjetio potpune nacionalizacije pa da krenemo ispočetka jer mi to zaslužujemo
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


nisam inače previše trzao na čačića, ali sad mi se stvarno zgadio! nek ga hungari zatvore da ne može srat više!

nemojte tako, to za one s pilecim mozgom jalo lepo zgleda hej mozda 3 mijarde kuna lepo zgleda možemo, možemo, to odma potrosit [embarass]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

@lookaborna

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Bernanke-planira-americkim-bankama-ukinuti-obveznu-rezervu?homesrclink=carousel

inače ovaj link Vam objašnjava koliko Ameri smatraju likvidnost bitnom stavkom.
Generalno ono što Čačić govori je gola istina.

Mi u RH imamo klasičan primjer deflacije i uništavanja ekonomije sa obilježjima:
– rast molopolskih cijena
– rast kamata na depozite i kamata na kredite
– pad vrijednost svega što je u rukama Države i svega što je u rukama malih ljudi

u slijedećoj fazi krize možemo očekivati:
rast cijena osnovnih namirnica (kruha, masla, mlijeka, ulja) ali ne zbog inflacije već zbog povećane potrošnje istih (supstituiranje skupih namirnica jeftinijim)
– tada će vrli analitičari početi provoditi antiinflacijske mjere i to je kraj odnosno već viđeni scenarij u svijetu i kod nas (sredina 90-tih)

Budući da Država iz sebi poznatih razloga ne može zaustaviti formiranje cijena na tržištu monopolskih (ili prekriveno monopolskih tržišta) ali svojim zakonom može regulirati poreze i investicije.
Razmislite o cijenama koje svakodnevno gledate, tko ima jednake cijene kao 2007 a tko manje ili više.

Vjerujem da je Čačić je karikirao iznos od 50% oporezive dividende, ali jednostavno se može iznaći progresivni porez na dividendu u kratkom roku do 2 godine i stvar je riješena uz suzdražanje od kapitalne dobiti.
Stranim investitorima nebi ostalo ništa nego da ulažu u RH tržište i sami pokrenu privredu a sve što imamo bi ponovno dobilo pravu vrijednst.

Pitanje je samo:
– da li Država smije isto učinti.

p.s.
Kolega gore navedeni link vodi samo ka jednom:
Fed potpuni gospodar svijeta.
Ovako se stvaraju preduvjeti nove, teže i bolnije financijske krize koja će nas zadesiti za 5-10 godina.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://www.jutarnji.hr/umjesto-u-rusiju–ulazite-u-hrvatsku/645147/


http://www.jutarnji.hr/umjesto-u-rusiju–ulazite-u-hrvatsku/645147/

To pričaju isti koji su srušili naš market, i nabrali se masnih miliona.
Ma tko će ulagati kod nas, sve dok ne uđemo u EU?

– Oporavak u istočnoj Europi brži je nego što smo očekivali. Na graničnim tržištima, koja do sada nisu privlačila pozornost investicijskih fondova, vidljiv je velik potencijal – kaže Karine Hirn

Da bi se Hrvatska i Srbija u neposrednoj budućnosti mogle pojaviti kao pravi ulagački skriveni dragulji, kako ih opisuju portali, smatraju i domaći ekonomisti. Primjerice, analitičar Splitske banke Zdeslav Šantić

Ovaj koji je rekao za dragulje, nema ni 30 godina, pa ljudi, o čemu pričamo. On zapravo svojata govor Karine Hirn, švedska investicijske direktorice, i navlači vodu na svoj mlin.
I mi nismo granično tržište, kako nas neki tu guraju, nego je Turska i ostale, kako u tekstu piše.
Ma koji likovi [bye]

Treba ti mala matura da shvatiš o čemu je članak, i tko stoji iza njega.

Vaš link

I ovaj bude se izvuko, a uništio je jedinu našu banku.
A ljudi moji, je li to moguće. [bye]

http://www.hrportfolio.com/hr/fondovi/fondovi_4_4_0_2/|Vijesti|Ostale_vijesti|Novost|Najbolje_pro-shli_oni_koji_se_klone_Hrvatske|13050||1 hmmm

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tko-je-blize-grckoj-%E2%80%93-hrvatska-ili-slovenija%3f,71450.html
U tekstu se svašta piše, ali je neki zaključak da smo mi bliže grčkom scenariju od zlovenaca. Uglavnom on se temelji na ovom dijelu teksta:
Slovenija, dakle, strahuje od Grčke. Hrvatska, pak, živi u predstavama u kojima se grčki sindromi komešaju negdje u planinskim visovima Madagaskara. Nije teško nazrijeti tko je kome blizak, a tko bliži. Treba samo zaviriti u knjige javnog duga države. Grčka ima duga koji vrijedi 125 posto njenog bruto domaćeg proizvoda (BDP). Hrvatska je u dužničke kanale istresla vrijednost cjelogodišnjeg BDP-a. Slovenija će 2010. najvjerojatnije završiti s dugom u visini 40 posto BDP-a.

Ostavimo sada priču tko je kome bliže. Zavirimo u razloge slovenske uspaničenosti zbog upada u položaj koji se s grčkim ne može uspoređivati, a koji je ipak mnogo komotniji od hrvatske zbilje. Slovenija ima duga koji je u usporedbi s hrvatskim “blaga kamilica”.

Međutim, Slovence je šokirao vrtoglavi rast njihovog duga. U 2008. konsolidirani dug države bio je na razini 22,5 posto BDPa, lani je eskalirao na 34,3, a u 2010. godini zahvatit će 40 posto BDP-a.

Znači, jedan novinar kojem je to posao, lagano daje podatak da je naš javni dug 100 posto bdp-a, a u stvarnosti je recimo 50, znači slično slovenskome… Zar ti tekstovi stvarno ne prolaze nikakvu kontrolu jer očito se mogu svakakve gluposti pisati.

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Većina novinara je u službi onih politika koje šire strah i hrane se njime. Gdje su bili prije 2,3 godine kad je taj strah bio puno opravdaniji i kad je trebalo stati na kočnicu kao što je i upozoravao guverner Rohatinski? Za strah je sada kasno i vrijeme je za novi ciklus optimizma. Barem na Burzi. Dok se opet ne pretjera.

who dares, wins

New Report

Close