Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

več duže vrijeme se pokazuje kako je od najlikvidnijih dionica na zse HT bio najbolji izbor za ulaganje…..konstantno raste i iznimno je likvidan u odnosu na druge dionice na zse……
jako dobro za HT i njegove dioničare……..što se drugih dionica tiče uglavnom sve srednja žalost što po mome mišljenju nikako nije dobro za burzu na krači rok…..sve na burzi svelo se na dva slova……

@hugh

Vezano za HT:
– zašto ti je toliko bitna ta velika likvidnost? Obrčeš milijune??
– HT u ovome bull marketu raste sporije od index-a
– kada se uračuna dividenda, uz pretpostavku ne-pada cijene: prinos je točno koliki i prinos index-a.

Time: držati HT je ispalo jednako kao i držati neku dobru kombinaciju drugih dionica odnosno najjednostavnije indeksni fond… pri čemu je ovaj drugi izbor "diverzificiraniji" pa bi netko rekao da si postigao tu istu stvar uz još i malo manji rizik kroz to vrijeme držanja.

Stoga: HT ostaje u prednosti isključivo po likvidnosti koja je za neke možda u gore spomenutim alternativama (dionice iz CROBEX-a, indeksni fond…) nedovoljna.

P.S. Da ne kažem, za one koji vole držati po jedan-dva blue-chipa i ništa drugo, nikakva diverzifkacija da su neki drugi blue chipovi rasli i znatno brže od indeksa kroz ovaj bull market kojega gledano već duže od godinu dana… Naravno, sve ovisi kada si što kupio… rijetko tko je baš pogodio dno… I istina da u razdoblju od listopada 2007. do danas HT dobiva na prednosti… ali puno je ovdje i mlađih investitora koji su došli na burzu puno kasnije nego li je 2007. godina

Igra bez granica nastavlja se i dalje na naj truljavijoj burzi na svijetu

Lynx

nemam HT, prodao sam ga……
samo komentiram kako "ispada" da je ht jedina dionica na burzi…….
mnogi komentiraju na taj način "da nebude ništa sve dok HT ne isplati dividendu" tj. da do tada nema rasta drugih dionica s čime se nikako ne slažem…….npr. prodan je i ZAPI pa naravno da zbog toga nije porasla likvidnost i naravno da taj novac nije bezglavo kupovao druge dionice……..

Da nije bilo ZAPi bili bi dobro potonuli.
Do dividende HT slabo,ali bi u svibnju moglo biti ludilo.A kada se pridoda BLSC mogao bi biti i veliki dernek.Naravno u rastu.
Bitno je da ZSE nagrađuje dionice firmi koje imaju svjetlu budučnost.
Danas su pobjednici:SNHO,HGspot,OPTE,DKVS,Kras.Naročito,ove u sredini rastu s razlogom?


Lynx

nemam HT, prodao sam ga……
samo komentiram kako "ispada" da je ht jedina dionica na burzi…….
mnogi komentiraju na taj način "da nebude ništa sve dok HT ne isplati dividendu" tj. da do tada nema rasta drugih dionica s čime se nikako ne slažem…….npr. prodan je i ZAPI pa naravno da zbog toga nije porasla likvidnost i naravno da taj novac nije bezglavo kupovao druge dionice……..

ja nemrem vjerovat ……..ako neko možda vrti u glavi nekakve isplate dividendi ili isplate
zapi-ja bolje da se upita da nije možda izgubio kompas……….pa dajte ljudi ozbiljnosti…..


Bitno je da ZSE nagrađuje dionice firmi koje imaju svjetlu budučnost.
Danas su pobjednici:SNHO,HGspot,OPTE,DKVS,Kras.Naročito,ove u sredini rastu s razlogom?

Meni stvarno nije jasno tko kupuje Optimu. Pa oni duguju milijardu kuna. Faking milijardu kuna.
Razumijem ako je podržavanje cijene od strane nekog fonda (OMF ili OIF), oni su već previše unutra i nemaju nekog izbora.
Ali da mali investitori to kupuju, to mi stvarno nije jasno.



Bitno je da ZSE nagrađuje dionice firmi koje imaju svjetlu budučnost.
Danas su pobjednici:SNHO,HGspot,OPTE,DKVS,Kras.Naročito,ove u sredini rastu s razlogom?

Meni stvarno nije jasno tko kupuje Optimu. Pa oni duguju milijardu kuna. Faking milijardu kuna.
Razumijem ako je podržavanje cijene od strane nekog fonda (OMF ili OIF), oni su već previše unutra i nemaju nekog izbora.
Ali da mali investitori to kupuju, to mi stvarno nije jasno.
[/quote]

Optima je trenutno najbolja dugoročna investicija na ZSE, bolja od DLKV, ATPL i HT-a, a u narednim mjesecima ćete i otkriti zašto!

eto definitivno se panično rasprodaje …………jednostavno ko da se
vraća raspad sistema……………………netko prodaje kontinuirano, nekome
treba novac bez obzira na sve…………..

mnogi trze s minusima…samo nek pogledaju povijest svake dionice, pa nek razmisle-isplati li im se to uopce…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


eto definitivno se panično rasprodaje …………jednostavno ko da se
vraća raspad sistema……………………netko prodaje kontinuirano, nekome
treba novac bez obzira na sve…………..

kolega,pročito je da se nema snage za naprijed,pitanje je što će biti kada glavne uzdanice krenu prema nižim razinama,no biti ćemo pametniji za mijesec ili dva..


mnogi trze s minusima…samo nek pogledaju povijest svake dionice, pa nek razmisle-isplati li im se to uopce…

ovisi dokle će ići pad. ako je to 1-2% onda se ne isplati, ali ako bude pad od -15-20% onda se više nego isplati, sad prodaš i kupiš 20% više dionica na dnu [smiley]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

New Report

Close