Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pa to je samo po sebi logično ukoliko "recesija nije sa dvostrukim dnom" te ukoliko pored toga još i ovako ostavljaš prostora za nazivati oporavak razno raznim imenima… pa je intenzitet potpuno nebitan.

Ako je njima vjerovati realni sektor dotiče dno u vrlo skoro vrijeme… ali malo tko od njih može reći da li je ovo definitivno dno ili za godinu dana dolazi novno dno (što neki oprezno sugeriraju).

Znači, po tebi neovisno o tome da li nakon ovoga dna koje je pred nama slijedi ili ne slijedi još jedno dno sljedeće godine, burza do kraja 2011. ide ravno prema gore?

P.S. A što ako ulazak u EU bude malo odgođen? Ja ne znam pogađati ketanja tržišta, pa me čisto zanima čuti mišljenja onih koji misle da to mogu 🙂

W recesija se neće dogoditi preko noći, već je to jedan proces koji traje. Što se tiče amera i njihovih indexa za sada nema nikakve opasnosti, sve korekcije su bile tehničke prirode.
Recesija počinje laganim padom burzi koji nikoga ne zabrinjava, a indikatori su velika volitabilnost i veliki prometi koji prethode.
Pad Crobexa je počeo u svibnju 2007g tada su bile dvije korekcije s lower-low u rujnu. I onda je bio IPO HT-a koji je na burzu privukao veliki broj novih ulagača (skupa sa mnom). Svi mi što smo kapitalizirali brzu zaradu na HT-u postali smo žrtve fondovske mašinerije koja nas je navukla na dionice.

Pretpostavljam ako će biti nekog većeg pada da će biti sličan scenarij, moguće da EU uzme ulogu HT-a i privuče nove ulagače prije velikog pada.

Kretanja tržišta je jako nezahvalno predviđati, ja iznosim svoje mišljenje do kojega sam došao proučavanjem nekih povijesnih kretanja indexa. Nekako logički u glavi pokušavam sklopiti budući scenarij ali nebi bilo prvi put da se prevarim.


kolko ja vidim grobi su mudro digli samo uz pomoć ht, adrs-r te ina ………….ostale
sve dionice padaju već mjesecima i niže su nego na jesen……………….

Ovo zapažanje nije ispravno. Pa otkada je ADRS-R sastavnica CROBEXa? On to tek treba postati. http://www.zse.hr/default.aspx?id=9984

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



kolko ja vidim grobi su mudro digli samo uz pomoć ht, adrs-r te ina ………….ostale
sve dionice padaju već mjesecima i niže su nego na jesen……………….

Ovo zapažanje nije ispravno. Pa otkada je ADRS-R sastavnica CROBEXa? On to tek treba postati. http://www.zse.hr/default.aspx?id=9984
[/quote]

Pročitaj koji su uvijeti za uvrštenje:

… Ukoliko izdavatelj ima više rodova dionica koje zadovoljavaju uvjete za ulazak u CROBEX®, u Indeks će se uključiti samo jedan rod dionica i to onaj s većim rangom….

ADRS-R-A ne može nikako biti u Crobexu.

Pa naravno da ne može. Postoji samo nada [proud]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


kolko ja vidim grobi su mudro digli samo uz pomoć ht, adrs-r te ina ………….ostale
sve dionice padaju već mjesecima i niže su nego na jesen……………….

koliko ja vidim… od kada traje ovaj bull (9.3.2009.) u ovih više od godinu dana, čak 8 dionica sastavnica CROBEX-a je itekako potukla taj isti CROBEX… a nađe se još par koje su ga malo manje jako potukle i onih koje ga prate u stopu ko muhe bez glave. Neke naravno da moraju i padati, ne mogu sve u istom smijeru – niti nisu zaslužile, neke sastavnice CROBEX-a su i po onim cijenama iz ožujka a pogotovo ovima precijenjene – srećom takvih je jako malo, većina i dalje ima prostora za rast.

Inače, među ovih 8 niti su HT-R-A (jer je rasla sporije od CROBEX-a!) niti ADRS-R-A jer nije u indeksu.

A koliko je još onih koje nisu u indeksu pa da su rasli brže od indeksa… recimo ADRS-R-A koji se ovdje spominje i mnogi druge…

U svakom slučaju kada trećina članica CROBEX-a raste brže od njega (od prosjeka), trećina tu negdje, trećina slabije… to je baš "normalno raspoređeno" – ne mogu sve dionice jednako rasti.

Slika koja prikazuje ovih 8 pobjedničkih je u prilogu.

Miliša istisnuo Stankovića?

Uskoro rasplet potrage za nasljednikom R. Motušića

Višemjesečna potraga za novom Upravom Zagrebačke burze mogla bi se napokon okončati. Današnja sjednica Nadzornog odbora bavit će se upravo pitanjem nasljednika Roberta Motušića i Melite Marčete, poslom koji je u drugom pokušaju povjeren “specijalistima”, head hunterima.

Ovih dana kao najizgledniji kandidati slovili su Joško Miliša iz Štedbanke i Saša Stanković koji je donedavno bio u HPB-u, s tim da se među poznavateljima situacije jučer tvrdilo da Stanković više nije u igri i da je izboru bliže Miliša kojemu se, među ostalim, pripisuje bliskost s trenutno najutjecajnijim dvojcem iz NO-a Marijanom Palićem iz Auctora i Ratkom Bajakićem iz ICF-a. Prije brokerskog biznisa Štedbanke bio je i šef “brokeraja”ICF-a …

who dares, wins

Dosta filozofiranja i cirkusiranja…… Ako Vi muškarci na burzi ne znate delati- odmag u potragu
za IVANA 7- da se počne delati kak spada….. ajde više sve u MP3!….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@Lynx

JDPL-R-A, LKPC-R-A i PBZ-R-A porasli su više od KORF-R-A u godinu dana, a sastavnice su.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



@Lynx

JDPL-R-A, LKPC-R-A i PBZ-R-A porasli su više od KORF-R-A u godinu dana, a sastavnice su.


super 😀 Sad sam provjerio – i zbilja. Dakle nije 8 nego 11 sastavnica CROBEX-a koje su rasle brže od njega… I onda neka netko još trabunja o tome da 2-3 dionice "same dižu indeks". Kako bi to uopće bilo moguće, kolike bi pondere tih 2-3 dioncie morale imati da mogu raditi to što im se pripisuje. Konkrektno HT se stalno spominje – a zapravo raste sporije od croby-ija [lol]

http://seebiz.eu/hr/burze/indium-pripreme-za-prodaju-zagrebacke-burze-trebale-su-poceti-prije-pet-godina,71193.html


http://seebiz.eu/hr/burze/indium-pripreme-za-prodaju-zagrebacke-burze-trebale-su-poceti-prije-pet-godina,71193.html

hiihihihihihihihhiihiihiiii transparetnost je gradio kardum sa snimanjem reklama …….
hahahahhahahahahaaaa

alaj prašiimooo

New Report

Close