Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja dosta vidio za danas…..uključim se opet malo popodne, čisto da vidam da li je HT imao 5 ili 10 puta više prometa od svih ostalih dionica zajedno…….. [thumbsup]

Ako koga zanima tjedni komentar kretanja na burzi, ovdje imate online verziju investa newslettera:
http://investa.hr/komentar-dionice-burza/newsletter-dionice-zagrebacka-burza.html

Dobar članak za sve one koji su uložili i namjeravaju uložiti u dionice društava koji su ili će završiti u stečaju

-Redoslijed namirenja vjerovnika u stečajnom postupku

http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokrug-Suda/Stecaj/Strucni-clanci/Potrazivanje-radnika-u-stecajnom-postupku/Redoslijed-namirenja-vjerovnika-u-stecajnom-postupku

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

INA-R-A, prva dva naloga. [lol]


Dobar članak za sve one koji su uložili i namjeravaju uložiti u dionice društava koji su ili će završiti u stečaju

-Redoslijed namirenja vjerovnika u stečajnom postupku

http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokrug-Suda/Stecaj/Strucni-clanci/Potrazivanje-radnika-u-stecajnom-postupku/Redoslijed-namirenja-vjerovnika-u-stecajnom-postupku

Pravnike treba sve pod prijetnjom novčanih kazni prisiliti na koncizno i razumljivo pisanje. Ovo što oni izvode od riječi i rečenica je kaos s očitom svrhom da daju sami sebi na važnosti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Jedan veeeliki pljesak za naš krasni crobex i za naše brodare od sveg srca upućujem ovom prilikom. Treaba nas izmislit [bye]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Jedan veeeliki pljesak za naš krasni crobex i za naše brodare od sveg srca upućujem ovom prilikom. Treaba nas izmislit [bye]

ATPL na 1.000 se trži na cca 1BV.Kao najbolji svjetski brodari.I nema razloga za rast ATPL.Zašto bi kupovao dionicu na BV koja ne donosi dobit ili vjerovatno ostvaruje i gubitak kao već godinu i po
unazad.
Problem je što svi ostali brodari kotiraju niže pa se
TNPL trži na 1.560 :2.500=0,624 sa 60% rasta bi bila izjednačena sa ATPL
JDPl 170:409=0,42 100:42=2,38 sa poprastom od 138% bi bio izjednačen sa ATPL
ULPL sa porastom od cca 55% bi bio izjednačen sa ATPL
LPLH 158:499=0,32 100:32=3,12 Porastom cijene od 212 % bi bila izjednačena sa ATPL.
Dakle,kako su svi naši brodari vezani uz ATPL i eventualni rast ATPL.A razloga za rast ATPL nema.
Dapaće,možda bi mogla prema 900.
Olovni uteg svih brodara je ATPL i dok to većina ne shvati svi brodari će čamiti.A ovakvo stanje
će biti potvrđeno i za mjesec i po kada budemo imali izvješće u kojem će ATPL s obzirom
na cijenu biti neupredivo najskuplji ,a već gotovo dvije godine i najgori brodar u Hrvata.

Prisiljen sam da pratim ATPL jer imam ULPL.
Ovo nema nikakvog smisla al nažalost tako je [cry]
Netko već duže vrijeme vrši pritisam na prodaju ATPL tj.štopa se rast dionice jer je rano za ikakav rast prije 10.04 i zato smatram ma kakvi got fundamenti bili nema rasta dionice osim pojedinačne korekcije cijena sa drugim brodarima kao što trenutno IGH pravi sa DLKV.

lako moguć scenarij da se ULPL odlijepi na cca 730 kn ,JDPL na 190,00 prije UP trenda ,a ATPL ostane na cca 1.020,00 kn.

Takve cijene ja vidim negdje za 20-ak dana prije UP trenda gdje će onda jednako rast

to je moje mišljenje…lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


lako moguć scenarij da JDPL odljepi na 190,00 prije UP trenda ,a ATPL ostane na cca 1.020,00 kn.
Takve cijene ja vidim negdje za 20-ak dana prije UP trenda gdje će onda jednako rast
to je moje mišljenje…lp

S ovim bi se složio!

26.11.2010 - Dan D

Dok se dividend day na HT – polako približava….. špekulacije- kombinacije – pretumbacije- sve su nam bliže , jer količina novca koja će biti isplaćena u maju, nije zanemariva ulagačima na burzi….
Zbog toga većina njih- kupuje dionice i slaže najbolji mogući sistem zarade za pravi maj…..
Ali, vrijeme sporo ide…. polako se promet na perjanicama , kao i dobra stara vremena – ponovno
broji u milijunima… redom abecede od vrha do dna, najlikvidnija izdanja, osim HT- bilježe milijunske
promete…. Nakon revolucije , koju predvodi Ht- stvari će se napokon raspršiti , dosadnom teorijom
ulaganja, koja vrijedi svugdje …kod nas, baš i ne…..
Ipak, ono najbitnije – nikako se ne slaže , a to je kritična averzija političkih problema, koja nas
doslovno ubija…a najnovija želja za štancanjem novca- koju ne dopušta Rohatinski…dokaz je
kako je OVISNOST O NOVCU- izgrizla vodstvo HDZ-a ..do zabrinjavajuće točke …….
Dakle, došla je voda i do nosa…..i sve prepreke za održavanje života , sad su prema teoriji
opstanka HDZ- opravdane…… kako- ukloniti čovjeka- kojem narod vjeruje i u kojeg se društvo
uzdaje – kao jedinog elokventnog…..?
Čujte, briga me je već za burzu…. ALI, ako Vam prst ode u zaokruživanju novih članova
Vlade, na pogrešno mjesto na slijedećim izborima- ozbiljno Vam govorim…čuvajte me se….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

A što se tiče ATPL- na hiljadu kuna……. to je tak radi lakšeg zbrajanja – množenja- …. tj. jednostavnosti.
Druge , logičnije teorije nema. Jel tak.?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što je dozvoljeno Jupiteru nije i biku. Država može obećavati, subvencionirati, dotirati, zaduživati se, a kad love nestane ode Šuki u Ameriku po kredu, a onome što bez posla i budućnosti u novom zaposlenju, zbog takve politike države i svijetlog primjera kojeg nam vlast pruža, šipak i blaga mediteransko/kontinentalna klima u obližnjem parkiću.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/marina-matulovic-dropulic-drzava-ne-moze-placati-kredite-nezaposlenima,70851.html

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close