Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve pare otima debeli Šuki i normalno da nema za dionice

institucionalni promet za sad : 22.690.938.71kn
ukupno nepunih 400 mil u 3 dana

…hoće slit će se u promet ali Šukerovim obveznicama….to ti je nažalost obaveza fondova…

…moj post od prije nekoliko dana samo sam zaboravio napisat da te obveznice neće nikad uspit naplatit……..žalosno ali istinito



Sve pare otima debeli Šuki i normalno da nema za dionice

institucionalni promet za sad : 22.690.938.71kn
ukupno nepunih 400 mil u 3 dana

…hoće slit će se u promet ali Šukerovim obveznicama….to ti je nažalost obaveza fondova…

…moj post od prije nekoliko dana samo sam zaboravio napisat da te obveznice neće nikad uspit naplatit……..žalosno ali istinito
[/quote]

To nema veze s dionicama i postotkom novaca za koji smiju kupovat dionice. Ionako 70% ne može u dionice.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/osmero-zadrana-prodajama-dionica-ispod-cijene-ostetilo-tvrtku-za-preko-3-milijuna-kuna/480407.aspx

KO su ovi majstori i koja je to dionica

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/state-department-hrvatska-minimalna-placa-ne-osigurava-pristojan-zivot,70623.html

Neznaju oni da smo mi čarobnjaci

nemore biti dobro, prvo objavljena vijest da je pravi moment za kupovanje domaćih dionica, potom da to čine i strani fondovi.
Kroz zadnje dvije godine to je značilo Karađorđevo; bjesomučno istrpavanje prije pada.
Još je alarmantnije da takve vijesti nisu plasirane za sektore ( napr građevinski, brodarski) nego općenito.

Pokušavam shvatit:

Tako je 59-godišnjak kupio po cijeni nižoj od tržišne dionice te tvrtke.

Nakon toga ih je 59-godišnjak preprodao trojici za istu tržišnu cijenu te su ih oni za cijenu nižu od tržišne prodali 47-godišnjaku. Na taj su način oštetili tvrtku za 3.137,940,00 kuna. Protiv svih njih je podnesena kaznena prijava.


Pokušavam shvatit:

Tako je 59-godišnjak kupio po cijeni nižoj od tržišne dionice te tvrtke.

Nakon toga ih je 59-godišnjak preprodao trojici za istu tržišnu cijenu te su ih oni za cijenu nižu od tržišne prodali 47-godišnjaku. Na taj su način oštetili tvrtku za 3.137,940,00 kuna. Protiv svih njih je podnesena kaznena prijava.

Pa onda sve koji trguju na burzi treba zatvorit

Nije bolest sve što boli

Jedini način da dionice na burzi rastu ( a da se ne zovu Ht-r-a ) je ulazak il stranog kapitala il novca od malog ulagača.

Naši su prenatrpani, pa im ne preostaje ništa drugo nego prodavat.

Očito je da :

a ) nema stranih ulagača koji ovo žele kupit po ovim cijenama ( vjerojatno im se ne isplati rizk )
b ) nema malih ulagača koji su spremni kupit po ovim cijenama ( tj vjerojatno nemaju love )

Pa naravno onda da nema prometa na dionicama. Jedino šta raste je Ht i on gura Crobex prema gore. Da ova burza nema Ht u ponudi Crobex bi sada bio na oko 1880. Toliko o burzovnom trgovanju u Hrvata.

Situacija će se promijenit il kad nam se dramatično oporavi gospodarstvo il kad dramatično padnu cijene dionicama.

never surrender

Obzirom na niske promete koji traju mjesecma, mislim da treba skratit radno vrijeme burze, pa recimo neka se trguje od 16h do 19h.

never surrender

Ja sag gledam promet pa se nešto zamislio dali su se vratili naši FM sa skijanja znali tko ili još nisu pronašli put do kuće nije mi jasno
pa opet mislim ima sad i ona navigacija da ih vrati e bože moj koliko su pametni valjda znaju da se služe snjom al opet mislim izgleda da oni to nisu skužili kako to radi pa su se izgubili

dok dođu strani FM valjda će i naši da se vrate kući


Pa šta sad. Pa naši fondovi su puni dionica ko čep, nisu ludi da još kupuju. Sad oni prodaju da se riješe viška dionica, a mali ulagači i stranci kupuju.

Jedina je razlika što naši fondovi kupuju ko pijanci na vrhu ( crobex 4000-5500 ), a stranci na dnu ( crobex 1500-2000 ). Pa zna se gdje ide brutalni kapital. No to je priča za druge prilike. Bit će svima bolje 2018.g.


Kad bi uhvatio malo vremena pa pogledao strukturu ulaganja naših fondova onda bi vidio da si promašio ceo fudbal, fondovi kupuju dionice ali ne kao 2007 kao pijani Ruski milijarderi već polako akumuliraju bez velikog dizanja cijene i još interesantnije je to što ne ulaže novce u neke budalaštine kao 2007 sada novci idu u prave firme i firme koje imaju budućnost a oni koji to znaju prepoznati lijepo će zaraditi a oni koji ulažu u firme kojima se fundamenti mjere brojkama koje su i po nekoliko stotina visoki e ti će gadno proći i očito su zalutali.



Pokušavam shvatit:

Tako je 59-godišnjak kupio po cijeni nižoj od tržišne dionice te tvrtke.

Nakon toga ih je 59-godišnjak preprodao trojici za istu tržišnu cijenu te su ih oni za cijenu nižu od tržišne prodali 47-godišnjaku. Na taj su način oštetili tvrtku za 3.137,940,00 kuna. Protiv svih njih je podnesena kaznena prijava.

Pa onda sve koji trguju na burzi treba zatvorit
[/quote]
http://www.poslovni.hr/142124.aspx

who dares, wins

New Report

Close