Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Krajem siječnja na Hrvatskom zavodu za zapošljavabnje evidentirane su 309.562 nezaposlene osobe, odnosno 18.017 osoba (6,2 posto) više nego prethodni mjesec, a 55.271 osoba (21,7 posto) više nego u siječnju 2009. godine.

na žalost, svakim danom sve više kolega na burzi, jedna od zasluga naših političkih mentora, uskoro ćemo se i mi pridružiti ako promet nastavi ovako
[/quote]

pogled ti je totalno iskrivljen………to je isključivo i jedino zasluga biračkog tijela….
kratko i jasno…….
[/quote]

na glasačkim listićima stoje samo imena i prezimena + titule,nigdje ne piše tko će krasti
[/quote]

da je biračko tijelo tražilo promjene na svakim novim izborima pokazalo bi svoju zrelost
i mogućnost za napredak…………….praktički 20 godina ista vlast ima povjerenje birača..
mislim, sjeti se pričica o pastiru i ovcama i pametnom dovoljno…………..
[/quote]

kada se spomene biračko tijelo, mene nešto uvijek asocira na Huga, ne znam zašto ?
i da skratimo, ovo nije politički forum, ali kada budu nijemci birali novinare,intendante,kumrovčane bez dana radnog staža u gospodarstvu za premijere i ministre, onda ću se svima uz duboki naklon ispričati,
u 20 godina istih faca sa svih strana ne očekujem ništa novoga i pametnoga

http://www.jutarnji.hr/suker-se-sprema-u-ameriku-po-novi-kredit/561922/
Sad će Šuki opet malo da se zaduži da se ima do izbora.

who dares, wins

Banke agitiraju kod klijenata da ulažu u OIF-e. To je promjena smjera jer se je prošle godine agitiralo za oročavanje. Sad još malo pa pad kamata… i idemo u novi krug ruleta.

who dares, wins


http://www.jutarnji.hr/suker-se-sprema-u-ameriku-po-novi-kredit/561922/
Sad će Šuki opet malo da se zaduži da se ima do izbora.

on je opasno počeo kopirati druga tita što se tiče tih kredita… [lol]


http://www.jutarnji.hr/suker-se-sprema-u-ameriku-po-novi-kredit/561922/
Sad će Šuki opet malo da se zaduži da se ima do izbora.

Tako je. Sad je red da se malo zaduži u Eurima. Dovoljno je € oslabio.



http://www.jutarnji.hr/suker-se-sprema-u-ameriku-po-novi-kredit/561922/
Sad će Šuki opet malo da se zaduži da se ima do izbora.

on je opasno počeo kopirati druga tita što se tiče tih kredita… [lol]
[/quote]
Eeee Joža je i dosta nepovratnih dobio a na ovu današnju kamatu bi se gadno uvrijedio. [lol]

who dares, wins

Plaća li se porez na isplaćenu dividendu?

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

70.000 zaposlenih osoba u REALNOM sektoru dobilo otkaz, i svaki dan ih sve više ostaje bez posla, ali SVI U REALNOM SEKTORU, NITI JEDAN U DRŽAVNOJ UPRAVI, ŠKOLSTVU, ZDRAVSTVU, administraciji svih vrsta,.. čak im ne smanjuju ni plaće, ni prava, ne smanjuju troškove, majstori se stalno zadužuju, ovi lopovi sa zapada samo daju, na taj način smo postali kolonija, njima je još bolje, sve je njihovo, moramo ih slušat, nemaju troškova, nemaju svoje vojske ovdje, nego čak mi moramo slati svoje vojnike gdje oni žele, NEOKOLONIJALIZAM. Vlada nema snage za rezove, očajnički se bori da se održi na vlasti, zbog privatnih interesa…. PROPAO JE JEDAN SOVJETSKI SAVEZ, koji je imao silna bogatstva, i to ne zbog pljačke, nego zbog nerada, a kod nas se ni ne radi, a krade nemilice… Majstori su uništili skoro sve, a ništa nisu napravili. Nisu privukli niti jednu proizvodnju u hrvatsku, za razliku od npr. Slovačke i sl, iako mi imamo bar prometne prednosti. Ubili su u meni patriotski osjećaj, nemam razloga biti ponosan na to što sam Hrvat. Ni na prošlost, ni na sadašnjost, a ni na budućnost. Tužno je ali je tako. Do kraja stoljeća, Hrvati će u mnogim naseljima uz more biti manjina… Valja raščistiti s tim patriotskim osjećajima i ne tugovati zbog toga što smo bijedni, he he brzo ćemo postati europljani, i bit ćemo samo jedna slabo razvijena regija, lijepo ćemo raditi za strance, njemcima plaćati telefon, mađarima naftu, štedjeti kod talijana, i sl…. BRAVO MAJSTORI..

i da citiram

U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:

" … Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će rođenje, rodit će se slobodna Hrvatska
kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni
jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa
Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ..

.. No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas
je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali
svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će
biti najveće i nerješivo pitanje – kako nas tada spasiti od nas samih?!"

Bruno Bušić

Dakle, kakve ovo veze ima s komentarima trgovanja. Ovo su argumenti koji nam govore da nema nade dok ova garnitura majstora ne ode, kad dođu novi, bit će malo i optimizma, pa će brzo i Europa
, onda će bit i kapitala, vjerojatno će se i burza prodat, i onda će biti igre. Do tada je ovo samo odraz naše tužne države.

A tko je kriv, pa jasno mi koji ih biramo. Očito je istinita ona da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Za utjehu, nisu ni ovi drugi ex. socijalisti bitno bolji od nas, majstori sa zapada su jednostavno predobri, IMAJU ZNANJE…..


Plaća li se porez na isplaćenu dividendu?

nažalost, plaća se harač ako je dividenda preko 3000/6000 kuna

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


i da citiram

U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:


dajte mi kolega dajte točno naziv knjige ili broj i ime časopisa gdje je Bušić to napisao? AKo ne znate, onda nemojte ni citirati nešto za što niste sigurni da li je to stvarno on napisao. Taj mail je prije par godina krenuo okolo naokolo i svi se pozivaju na taj tekst a nitko nije vidio original. Ako netko stvarno ima potvrdu da je to Bušić napisao neka je pošalje a ja se onda unaprijed ispričavam.

Evo ja mogu reći da sam prošle godine napisao da će dividenda HT-a u ovoj godini biti 34,05 kuna. Vjerujete li mi?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Danas neizbježan rast.Možda preko 1% a možda i više.Vuče nas HT i svjetski indeksi a i brodari bi polako mogli krenuti poslije kineske Nove godine.

U slijedečih nekoliko dana će leminzi uletiti u HT.
Malo veći igraći kao Ivana 7 će nakrcati male koji će se nakrcati i vjerovatno ništa ne zaraditi.
I ja ću iskoristiti priliku i prodati danas ili sutra zadnji paket koji mi je blokiran jer je vezan uz kredit.
Ipak je to bila dobra investicija.Zapravo najbolja,jer sam čak i nešto zaradio.Sve ostalo tužna priča
2008.g.

New Report

Close