Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje,
kakva je procedura za uvid u kompletno stanje računa vlasničkih pozicija u SKDD-u?
Jel se plaća kakva naknada i jel ima kakvih ograničenja?

Hvala

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]


Pitanje,
kakva je procedura za uvid u kompletno stanje računa vlasničkih pozicija u SKDD-u?
Jel se plaća kakva naknada i jel ima kakvih ograničenja?

Hvala


mislim da je 600 kn ,,dobijes cd

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=139761&rnd=1266075425359

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Najgore je reći da ne može ništa. Moramo moći, i tada ćemo uspjeti. Kvaliteta koja izvire iz naše pameti, inovativnost koja izvire iz naše mašte, strast prema svojem biznisu koja izvire iz našeg srca – to neka nas vodi naprijed!

Lynx,PLEASE,OSTAVI SE OVAKVIH POKLIKA!!OVO KAO DA JE DOSLO IZ "LICA NACIJE" Branimira Bilića ili uvodnih misli Djure Tomljanovica utorkom navecer.

Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Co…761&rnd=1266075425359
kolega Kliring dajte molim Vas što je to tu fantastično.

Šta misliš zašto, mislim teško je zaključiti???


Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Co…761&rnd=1266075425359
kolega Kliring dajte molim Vas što je to tu fantastično.

Kolega tenis milim te nemoj mi persirati. Kako što je tu fantastično.. pa nešto se čini konačno.. krenulo je.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Co…761&rnd=1266075425359
kolega Kliring dajte molim Vas što je to tu fantastično.

…nažalost dugoročni pesimizam je na neke toliko djelovao da se neće moći iz njega iskoprcati i kad BDP bude u +5%…više se ni jedna dobra vijest ne prepoznaje kao takva…idemo ljudi, malo optimizma, malo više optimizma neće nam škoditi…i proljeće dolazi-život se budi-osmjeh na lice…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


DA DA mi cemo postati tampon konkurencija,( ispod 150 globalnih korporacija koje ce (koje vec) kontrolirati/ju 80% globalnog trzista ), i slobodno cemo napredovati i sa svojom konkurentnosti sami cemo birati(MI HRVATI) i odlucivati o buducnosti nasih zlatnika iz crobexa.

Zašto ne? Koliko se puta već u povijesti to dogodilo, zašto ne bi opet. Mali mogu postati veliki, i veliki se raspršiti u prah i pepeo. Bezbroj se puta već dogodilo, može opet.
Uostalom, Hrvatska je toliko mala da za napraviti mjesta za naš napredak uopće nije potrebno uništiti neku veliku silu, nego se sasvim lako možemo ugurati među uspješne zemlje bez da napravimo nekome neke značajne poremećaje. Time je stvar dodatno lakša. Naime ne radi se o tome da Kinu želimo pretvoriti u velesilu br. 1, nego tek malu Hrvatsku u novu zvjezdicu buduće EU, jednu novu malu Švicarsku, novu malecku Finsku… Dakle nšta spektakularno, ništa što mora praviti neke tektonske poremećaje u sadašnjem poretku moći u svijetu. Sreća je naša što smo dovoljno mali "da se možemo ugurati".

U svijetu sa 100-injak globalnih kompanija "koje vladaju svijetom" nema razloga da jedna od njih ne bude naša (ništa katastrofalno po sadašnji poredak), a jedna od 100, obzirom na naše dimenzije znači 20-ak puta smo jači u relativnom smislu od prosijeka tj. definitivno u samom vrhu.

Dakle način na da mi relativno (po BDP-u per capita, životnom standardu…) budemo čak i najjači na svijetu nije ništa po svijet stresno, ništa što mora redefinirati više od 1 % svjetskog poretka moći i time definitivno ne mora biti predmet sprdnje, iracionalna želja… nego može biti stvarnost – ovisno o našim sposobnostima. Da li smo dovoljno sposobni , to je drugo pitanje… na koje ćemo odgovor morati dati kroz vrijeme i praksu.


slusaj sta ti kaze kolega @ciceron – plesat cemo kako glazba svira.

To jadno. Ako mislimo da tako mora biti – onda nam stvarno nema druge sudbine. Prvo moramo odbaciti ovu paradigmu, nakon toga je tek moguće nešto raditi.


Mi kao ljudi imamo moc kreativnog izrazavanja i intelektualog napretka, a to neporecivo dokazuje evolucija covjeka. Ali ako se ogranicimo faktorom @stvar(novac), ljudi koji imaju @stvar imaju moc.

Novac, eh… da, želiš reći kapital. Pa to je srže svega. Ali poanta je u tome da kapital ipak imamo! Hrvatskoj ne fali kapitala koliko joj fali drugih stvari o kojima govorim (pameti, inovativnosti, strasti… tj. dobre alokacije kapitala).
Nije uopće problem u količini kapitala nego u njegovim relativnim performansama a koje ovise o tome kako njime upravljamo.


Ispada kako ljudi sa najvise novca imaju najvise moci. Ne zelim ti punit glavu(niti ikom drugom) sa zavjerama… ali DOKLE VISE… [angry].

Naravno. I tako će biti i mora biti zauvijek. Novac kao civilizacijski doseg koji materijalizira sve najviše ljudske osobine (rad, pamet – pametni rad, inovativnost…) je sam po sebi tj. po tome što utjelovljuje najviša vrijednost naše civilizacije. Najviša vrijednost neke civilizacije ujedno je i najveća moć te civilizacije. Pa prema tome i onaj koji ima najviše toga ima direktno "najviše moći". Moć je nešto što čovjek po svojoj prirodi treba i želi imati. Netko ima manju potrebu za moći, netko veću… Snagu neke nacije određuje to koliko pojedinaca ima koliko moći (zapravo: kapitala i/ili novca kao jednu od njegovih transformacija). Bitno je da je suma što viša, ali je poželjno da postoji i neka razumna (Gaussova npr.) distribucija.

Mi stoga moramo raditi na tome da svoj kapital oplemenjujemo. Prepustiti se beznađu u tom pogledu, koje vi propagirate, je direktna propast.


KOJE STVARI SU BESPLATNE U ZIVOTU???JEL NOVAC NAJBITNIJI????

Malo je toga besplatnoga. Novac nije najbitniji ali je preduvjet za mnogo toga bitnoga.



Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Co…761&rnd=1266075425359
kolega Kliring dajte molim Vas što je to tu fantastično.

Kolega tenis milim te nemoj mi persirati. Kako što je tu fantastično.. pa nešto se čini konačno.. krenulo je.
[/quote]

Molim Vas da se hitno prizemljite !
VLADA isto ima svoju računicu, ali sve što je na dugoročne staze propadne.
Država želi da se stanovi prodaju i da naplati porez i da krene ponovno zaduživanje malog čovjeka, TO DRŽAVA ŽELI.
Nije država Caritas i Crveni križ!

Vlada raspravlja o zaduživanju i kreditima malog čovjeka, a na pragu su štrajkovi i neredi.
ONLY IN CROATIA

Tko će vam kupovati te stanove?
Možda ova ekipa?
Dnevno 500 ljudi dobije otkaz u siječnju. Daleko se već šiša veljača.

Sindikalisti predvidjeli preko 300 tisuća nezaposlenih: Pripremite se za prosvjedni Dan rada
Vaš link

DIONICE SU JOŠ JEBENO PRESKUPE, JER CASHA IMA 100X MANJE NEGO PRIJE PAR GODINA.



Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Co…761&rnd=1266075425359
kolega Kliring dajte molim Vas što je to tu fantastično.

Kolega tenis milim te nemoj mi persirati. Kako što je tu fantastično.. pa nešto se čini konačno.. krenulo je.
[/quote]

"Stručnjaci Vladine nakane da posudi građanima 200 eura po metru kvadratnom pri kupnji prvog stana nazivaju lošima. Time, kažu, Vlada pod pritiskom banaka zadržava previsoke cijene stanova i ne pomaže građanima."
Vaš link

Krenulo je, samo prema kamo.

DIONICE SU JOŠ JEBENO PRESKUPE, JER CASHA IMA 100X MANJE NEGO PRIJE PAR GODINA.



Fantastična vijest! http://www.poslovni.hr/Co…761&rnd=1266075425359
kolega Kliring dajte molim Vas što je to tu fantastično.

Kolega tenis milim te nemoj mi persirati. Kako što je tu fantastično.. pa nešto se čini konačno.. krenulo je.
[/quote]

to je dobra vijest jer je očito da ima ova vlada i država para a kako i ne bi imala kad se tolko nakrala u svim ovim desetljecima i stoljecima od covjeka
svu silu imovine koju su mrknuli a luk ni jeli ni mirisali
i sad ce dat 200 tojra za kvadrat pa to je najmanje sto mogu napraviti
a da ne govorim o tri miljarde koje idu ove godine iz proračuna za naknadu za izgubljena stanarska prava
tako da mislim da će se graditi i prodavati a te će dugove ionako placati neke nove i buduce generacije a njih ionako tko shljivi

Postanite Eu-robovi

New Report

Close