Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dobro su neki jucer kupovali BLJE po 96 [rolleyes]

neki su ga i prodavali [rolleyes]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Opa pa mi ne reagiramo na ovakav pad USA i EU burza.
Znači ide se samo u jednom pravcu.

a kako bi trebali reagirati??? pa vecina kesa je u igh zarobljena [undecid] u par dana su rasli 5-6% i malo se ispuhuju…mi smo eutanazirani….taman je zivnulo oko igh i tehnike…ok drugi tjedan nastavak trgovanja….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


pa vecina kesa je u igh zarobljena [undecid]

U potpunosti se slažem 100%. [thumbsup]


Opa pa mi ne reagiramo na ovakav pad USA i EU burza.
Znači ide se samo u jednom pravcu.

Otkad imamo market makere, kasnimo za Indijancima.

Prelomna AFERA izgradnje autoceste u C.G. kad je IGH otišao u stečaj mjesecima nakon toga.

Pozdrav

ovaj nas ZSE je katastrofa [angry] , CROBEX bi trebao imati max. 5 (PET) dionica a na ZSE max 50.
Od danas unazad godinu dana ako je bilo 10 dana sa prometom preko 20 mil. a to je < 5 000 000 $

2020.g SASTAV CROBI: HT-R-A
GRDJ-R-A
KONČ-A-R
TODA-R-A
PLOV-R-A

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Otkad imamo market makere, kasnimo za Indijancima.

ispravak, mi imamo market makera, množina nepotrebna…

I do what the voices tell me to


Pozdrav

ovaj nas ZSE je katastrofa [angry] , CROBEX bi trebao imati max. 5 (PET) dionica a na ZSE max 50.
Od danas unazad godinu dana ako je bilo 10 dana sa prometom preko 20 mil. a to je < 5 000 000 $

2020.g SASTAV CROBI: HT-R-A
GRDJ-R-A
KONČ-A-R
TODA-R-A
PLOV-R-A


umjesto TODA-R-A bit će jedna nova ujedinjena: AAA-R-A (Adris-Agro-Antlatic Company, first AAA rating multinational company with headquarters in Croatia)

umjesto TODA-R-A bit će jedna nova ujedinjena: AAA-R-A (Adris-Agro-Antlatic Company, first AAA rating multinational company with headquarters in Croatia)


[thumbsup]
Barem dobit od tih kompanija ostaje u Hrv. kad ništa drugo.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


umjesto TODA-R-A bit će jedna nova ujedinjena: AAA-R-A (Adris-Agro-Antlatic Company, first AAA rating multinational company with headquarters in Croatia)


[thumbsup]
Barem dobit od tih kompanija ostaje u Hrv. kad ništa drugo.
[/quote]
i to ne samo u rukama 2-3 dioničara, nego već danas tisuće malih dioničara (kroz Adris, Atlantic) a kada se spoje sve 3 u jednu i pri tome izvrši mega-dokap u IPO-u nove firme (dio kapitala uplaćen dioniacama postojeće 3 firme postupkom zamjene dioncia, dio na IPO-u) koji će nadjačati, HT, INA i sve ostale prije toga: biti će u suvlasništvu stotina tisuća malih dioničara građana RH, pravnih osoba iz RH, financijskih institucija iz RH (banaka, osiguravatelja, fondova…), mirovinskih fondova iz RH i drugih.

To bi bilo cool, zar ne?? Da mi, Hrvati, imamo jednu svjetski jaku i uglednu vrhunsku multinacionlanu kompaniju, u vlasništvu mase nas, od onih većih (Toda, Vlahović, Tedeschi…) do cijelog mnoštva nas malih sve skupa, u zajedništvu, obostranom interesu da nam kompanija napreduje… Hrvate treba ujediniti – jedan od načina je kroz zajedničku multinacionalku koja će nas predstavljati na svjetskoj pozornici kao ozbiljan akter svijeta – naš akter, od čijih operacija profitiramo svi mi, svatko u skladu sa svojim udjelom.

Nažalost, kakvu god mi tvrtku iskombinirali ipak će ona ostati patuljak u globalnim razmjerima. Tu nemožemo nisšta. Al zato možemo biti posebni i kvalitetniji od drugih, a diverzificiranost i kvaliteta se plaća, zar ne?

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Nažalost, kakvu god mi tvrtku iskombinirali ipak će ona ostati patuljak u globalnim razmjerima. Tu nemožemo nisšta.

Vrijeme je moć. Nema toga što u savezu sa vremenom nije moguće napraviti.


Al zato možemo biti posebni i kvalitetniji od drugih, a diverzificiranost i kvaliteta se plaća, zar ne?

Kvalitetniji u smislu velikog povrata na kapital? Stavi u savezništvo vrijeme i veliki ROE – i eto ti još za života mnogih od nas od patuljka jedne od najvećih multinacionalnih kompanija na svijetu! A kada bi ona bila u većinskom (više od 50 %) vlasništvu stotina tisuća Hrvata… bili bismo jaka nacija.

Ne kažem da je to moguće ovakvom kombinacijom… ali: samo je naša mašta granica. Smislimo nešto i biti ćemo jaki. Znanje je moć. Vrijeme je moć. Ako dovoljno dugo budemo pametni – uspjet ćemo.
Mnoge su male nacije kroz povijes svijeta od nule došle do statusa "vladara svijeta" svaka u svojem dijelu povijesti… neke sačuvavši i stoljećima i do današnjih dana značajan utjecaj.
Nije nemoguće da i mi uznapredujemo. Ne moramo biti vladari svijeta – nama je dovoljno nešto između ove dvije krajnosti.

Najgore je reći da ne može ništa. Moramo moći, i tada ćemo uspjeti. Kvaliteta koja izvire iz naše pameti, inovativnost koja izvire iz naše mašte, strast prema svojem biznisu koja izvire iz našeg srca – to neka nas vodi naprijed!


Najgore je reći da ne može ništa. Moramo moći, i tada ćemo uspjeti. Kvaliteta koja izvire iz naše pameti, inovativnost koja izvire iz naše mašte, strast prema svojem biznisu koja izvire iz našeg srca – to neka nas vodi naprijed!

DA DA mi cemo postati tampon konkurencija,( ispod 150 globalnih korporacija koje ce (koje vec) kontrolirati/ju 80% globalnog trzista ), i slobodno cemo napredovati i sa svojom konkurentnosti sami cemo birati(MI HRVATI) i odlucivati o buducnosti nasih zlatnika iz crobexa.
To da sam cuo 2003 mozda bi i povjerovao.
slusaj sta ti kaze kolega @ciceron – plesat cemo kako glazba svira.

Mi kao ljudi imamo moc kreativnog izrazavanja i intelektualog napretka, a to neporecivo dokazuje evolucija covjeka. Ali ako se ogranicimo faktorom @stvar(novac), ljudi koji imaju @stvar imaju moc. Ispada kako ljudi sa najvise novca imaju najvise moci. Ne zelim ti punit glavu(niti ikom drugom) sa zavjerama… ali DOKLE VISE… [angry].

KAKO NASA VLADA RADI ZA NAS?!?
TKO I KAKO OBRAZUJU NASU DJECU?!?
TKO CE SE BRINUTI O STARIJIMA ZA 20-30 GODINA?!?

i najbitnije
KOJE STVARI SU BESPLATNE U ZIVOTU???JEL NOVAC NAJBITNIJI????

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Zatvorio margin nakon godinu dana. Sve u svemu zadovoljan…
Poplaćao kamate i naknade, prinos na kolateral cca 115%.
Otvorio odmah drugi kod iste banke, kamata ista kao i lani, jedino me malo hebe pdv na skrbničke naknade i mjesečni obračun. Kolateral pola keš pola dionice…
Ove godine ću ipak malo opreznije (dosta mi 20-30% prinosa)…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

New Report

Close