Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo moj komentar na današnje trgovanje:

Paraolimpijada…natjecanje u plivanju: Rus, Amer i Bosanac.
Rus nema noge, Amer ima samo jednu ruku i jednu nogu, Bosanac bez obje
ruke i obje noge!
Na startu svi skaču u vodu i deru svoj stil već kako koji može, osim
Bosanca koji stoji na mjestu (pluta).
Završila i utrka a on i dalje pluta. Izvuku ga oni mrežom i pitaju:
Pa dobro zašto plutaš?
A on će ljutito: jebote…ja dvije godine učim plivat ušima a oni meni stave kapu!!

[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

Jel se to meni pricinjava, ili netko drzi brodare za jaja?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Jedva preko 100milja prometa, izgleda kako je želja hladiti tržište, ali mi se čini ovako nabrzinu gledajući da nema šanse za tako nešto.
Ukupno gledajući kupnja je i dalje jača od prodaje kojoj se izgleda i ne prodaje ako kupci dobro ne plate. Idemo dalje, bez bojazni za nekakvu jaču korekciju.
Portfelj mi je danas značajno porastao, ali najviše zato što je jučer značajnije pao pa se samo vratilo na isto tj. malo više.
Idući tjedan kupci bu se ponovo morali potruditi ako žele nešto kupiti.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


plavi: ” Ne znam zašto turizam, sve je trenutno skupo, a profitabilnost nikakva. Nakon završetka investicija kroz koju godinu da, ovako mislim da ništa od turista. Slično je sa prehrambenim sektorom. Brodare ne pratim. ” Turizam – GROWTH ulaganje – po 1Q se ne može ništa suditi, bitno je razdoblje od 6og do 9og mjesece, jer, budimo iskreni kod nas turizam i postoji samo ta 4 mjeseca. Ne slažem se da je sve skupo, ima puno turista koji su fundamentalno jeftini a naš turizam ima ogromnu perspektivu, evo u istru kreće i golf, cijene nekretnina na obali još imaju puno prostora za rast…. Prehrana – VALUE ulaganje -nije fancy ali po fundamentima dobro izgleda. Fima-in omiljeni sektor, a hrpa dionica ima jako puno prostora za rast jer su po sadašnjim cijenama podcijenjene – samo da spomenem DKVS, AGMM, CKML, ZVCV….. Brodari – VALUE ulaganje – najpodcjenjeniji sektor kod nas. JDPL i TNPL pogotovo Dodao bi i Fondove – njihova cijena na tržištu ne prati rast vrijednosti NAVa ali bi se to jednom trebalo približiti Građevina – kao GROWTH sektor se slažem, ali po sadašnjim cijenama su skupi. Očekivanja su velika, pitanje je hoće li ih opravdati

Ovako, sto se tice gradjevine mislim da stvar jos nije niti upola gotova. Gradjevinari imaju sve vise poslova, pogledajte, osvrnite se samo oko sebe i svuda je more dizalica. Da stvar bude bolja vecinu poslova rade 5-6 dobrih gradjevinarskih tvtrtki koje jesu u sprezi sa vlasti. Jest, smrdi ali kao dionicara da li me briga ciji je netko igrac?? Da li je Ingra HDZ-ovska a Tehnika Bandiceva? Mene samo zanima izvjestaj. I cijena dionice.
Sto se tice gradjevinaca daljnji rast predvidjam Ingri koja ako bude ta dokapitalizacija i da recimo cijena bude 30K daje nekih 4.5-5.0 BV. Puno je ali sa takvim pipelineom koji Ingra ima to ce pasti na 3 BV uskoro. Najbolje za postojece dionicare Ingre bi bila ta dokapitalizacija i stock split.
NAdalje i Tehniki predvidjam rast uprkos (Ciro) losem FI koji kad tad mora biti dobar s obzirom koliko i sto rade.
Sto se tice turista nisam siguran da ce imati dobre FI. Stvar je u visokim troskovima kredita i niskom ciejnom soba. Nemoze mi RIVP (Hotel Dijamant) davati sobu po 200 KN. Toliko me dosla obicna vecera isti dan. S tim da ako cemo ici u rat sa Turcima nikad necemo imati nize cijene od njih. Dakle trebamo vise cijene sto znaci 4-5 zvjezdica za sto treba ulaganja. Turizam i nije toliko lukrativna industrija. Puno vise zaradjuju popratna industrija ( jer za obnovu hotela i nove ceste ide lova gradjevincima) od samih hotelijera. ogotovo sa ovakvom malom sezonom kao mi. Jedino kome predvidjam rast su LRH zbog situacije, Dubrovniku i mozda nesto u Istri; ovisno koliko brzo budu obnovili hotele i sa kakvim cijenama pocnu ici na trziste.
Prehrambena industrija moze imati rast ali samo one dionice koje nisu u zizi zbivanja (citaj DKVS) koje su OK firme sa fondovima a ispod BV.
Ostala prehrambena industrija (Podravka) nam je pokazala da nismo bas OK.
Sto se tice brodara pratim ih i skok ocekujem sada od Q1 do Q2 zbog stanja na trzistu, obnove flota kod svih brodara i vrlo visokom profitabilnosti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Prehrambena industrija moze imati rast ali samo one dionice koje nisu u zizi zbivanja (citaj DKVS) koje su OK firme sa fondovima a ispod BV.

Na te sam i mislio. Podravka ne ulazi u tu kategoriju.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Šta je tu je, petak je popodne, do nedjelje više ne želim misliti na burzu, ugodan vikend svima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Slažem se sa iznesenim Bluemana, ranije plavog, turisti o ovoj situaciji ne izgledaju povoljno, za razliku od građevinara gdje je stvar obrnuta.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Šta je tu je, petak je popodne, do nedjelje više ne želim misliti na burzu, ugodan vikend svima

Amen.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pad vrijednosti građevinskih radova u inozemstvu
Najveća vrijednost građevinskih radova koje su hrvatske tvrtke lani izvele u inozemstvu zabilježena je u Njemačkoj s iznosom od 622,1 milijun kuna
Ukupna vrijednost građevinskih radova koje su hrvatske tvrtke obavile u inozemstvu tijekom prošle godine iznosila je 801,7 milijuna kuna, što je 12,3 posto manje nego 2005. godine, objavio je Državni zavod za statistiku. Istovremeno, vrijednost novih narudžbi građevinskih radova u inozemstvu porasla je za 95,5 posto u odnosu na 2005. godinu i iznosila je 1,74 milijarde kuna.

Najveća vrijednost građevinskih radova koje su hrvatske tvrtke lani izvele u inozemstvu zabilježena je u Njemačkoj s iznosom od 622,1 milijun kuna, od čega 179,4 milijuna na zgradama i 442,6 milijuna kuna na ostalim građevinama.
Njemačko tržište najznačajnije je i po novim narudžbama s vrijednosti ugovorenih radova od 823,4 milijuna kuna.

Po vrijednosti izvršenih radova iza Njemačke slijedi Slovenija s iznosom od 40,1 milijuna kuna, te Rusija s vrijednošću od 31,6 milijuna kuna.

Značajni udio u vrijednosti radova među europskim zemljama imale su prošle godine i Velika Britanija (17,7 milijuna kuna) i Norveška (17,4 milijuna kuna).

U Africi značajna vrijednost radova od 19,1 milijuna kuna zabilježena je u Tanzaniji, a na Bliskom istoku hrvatske su građevinske tvrtke lani radile u Libanonu i vrijednost tih radova iznosi 13,7 milijuna kuna.

U Kataru vrijednost izvršenih građevinskih radova u prošloj godini iznosila je 10,4 milijuna kuna, a nove narudžbe vrijedne su 671 milijuna kuna pa je ta zemlja po novim narudžbama drugo najznačajnije strano tržište za hrvatske građevinare, odmah iza Njemačke. (Hina)

Posljednja izmjena: 17.05.2007 13:39 Radnje unutar dokumenta

Za one koji ne prate FMPS-R-A veli mi moj broker da su dobili obavijest kako će se u bivšem varaždinskom sustavu trgovanja 21.svib. na ZSE pojaviti i FMPS-R-A. eto samo toliko! Nadam se prometu ko i ATLN-R-A[smiley8]

KULEN NIJE SALAMA

kaj je to FMPS-R-A ? mislim koja tvrtka ?


Slažem se sa iznesenim Bluemana, ranije plavog, turisti o ovoj situaciji ne izgledaju povoljno, za razliku od građevinara gdje je stvar obrnuta.

Nakon enormnih rastova od više stotina %, rekao bih da su na ovim razinama gotovo svi građevinari jako skupi i da mi ne ne izgledaju ni malo povoljni (izračunajte kolika im je recimo tržišna kapitalizacija, P/E, P/BV itd.), a od turista kako koja dionica, ima ih skupih, a ima ih i od kojih se može očekivati solidan rast i prinos čim počne sezona.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close