Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slozio bih se sa kolegom Plavim.
Prehrambena definitivno out.
Turizam-kako koja, jedino LRH ali nista drugo jer im kamate pojedu pola sezone uz to da su cijene soba preniske (200 KN je definitivno premalo za RIVP).
Brodare-sigurno hit prema kretanju vozarina.
Cak bi se usudio i reci da bi i LKPC i LKRI mogle dobro zavrsiti godinu.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ne znam zašto turizam, sve je trenutno skupo, a profitabilnost nikakva.
Nakon završetka investicija kroz koju godinu da, ovako mislim da ništa od turista. Slično je sa prehrambenim sektorom. Brodare ne pratim.

Turizam – GROWTH ulaganje – po 1Q se ne može ništa suditi, bitno je razdoblje od 6og do 9og mjesece, jer, budimo iskreni kod nas turizam i postoji samo ta 4 mjeseca. Ne slažem se da je sve skupo, ima puno turista koji su fundamentalno jeftini a naš turizam ima ogromnu perspektivu, evo u istru kreće i golf, cijene nekretnina na obali još imaju puno prostora za rast….

Prehrana – VALUE ulaganje -nije fancy ali po fundamentima dobro izgleda. Fima-in omiljeni sektor, a hrpa dionica ima jako puno prostora za rast jer su po sadašnjim cijenama podcijenjene – samo da spomenem DKVS, AGMM, CKML, ZVCV…..

Brodari – VALUE ulaganje – najpodcjenjeniji sektor kod nas. JDPL i TNPL pogotovo

Dodao bi i Fondove – njihova cijena na tržištu ne prati rast vrijednosti NAVa ali bi se to jednom trebalo približiti

Građevina – kao GROWTH sektor se slažem, ali po sadašnjim cijenama su skupi. Očekivanja su velika, pitanje je hoće li ih opravdati

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ništa drugo osim građevinara , brodara i velikih banaka nije otišlo gore. da ne nabrajam opet svoje dionice koje tek trebaju krenuti…


Turizam – GROWTH ulaganje – po 1Q se ne može ništa suditi, bitno je razdoblje od 6og do 9og mjesece, jer, budimo iskreni kod nas turizam i postoji samo ta 4 mjeseca. Ne slažem se da je sve skupo, ima puno turista koji su fundamentalno jeftini a naš turizam ima ogromnu perspektivu, evo u istru kreće i golf, cijene nekretnina na obali još imaju puno prostora za rast…. Prehrana – VALUE ulaganje -nije fancy ali po fundamentima dobro izgleda. Fima-in omiljeni sektor, a hrpa dionica ima jako puno prostora za rast jer su po sadašnjim cijenama podcijenjene – samo da spomenem DKVS, AGMM, CKML, ZVCV….. Brodari – VALUE ulaganje – najpodcjenjeniji sektor kod nas. JDPL i TNPL pogotovo Dodao bi i Fondove – njihova cijena na tržištu ne prati rast vrijednosti NAVa ali bi se to jednom trebalo približiti Građevina – kao GROWTH sektor se slažem, ali po sadašnjim cijenama su skupi. Očekivanja su velika, pitanje je hoće li ih opravdati

Ma Ok zato smo tu da razmjenimo mišljanja, što se tiće turista, mnogi su sa ovog foruma predviđali da će biti veliki hit ove godine , a ispali su najveća pušiona.
Ne vidim koja to turistička dionica nije skupa i koja to opravdava sadašnju cijenu, jer profitabilnosti skoro pa nemaju.
Slažem se da naš turizam ima ogromnu perspektivu, ali potrebna su ulaganja , neki su već počeli naveliko ( MAIS ISTT ) , neki tek trebaju. Od hotela sa 2 i 3 zvjezdice teško će se izvući kakav veći profit.A sva ta ulaganja donose investicije i to zaduživanjem. Ne znam zašto ne izlaze na tržište kapitala i tako jeftinije pribave novac ( kao INGRA npr. ) , ovako će im slijedeće bilance u dogledno vrijeme vjerovatno biti tu negdje ako ne i lošije. A to ulagači ne vole.A naši turistički djelatnici i odnos prema gostima o tome da i ne govorimo, trebali bi svi malo na obuku , u neku konkurentsku zemlju, predlažem da odu do Egipta i vide što je turizam i kakav treba biti odnos prema turistima.A ta 4 mjeseca su jedan od glavnih problema, pa ne da treba 6 , treba biti 10 mjeseci u godini da se radi , a ne ovako. Mislim da treba mjenjati mentalitet tamo dolje. A ne ljeti radim ostalo odmaram.
Nazadujemo ili se ne mičemo sa mjesta osim rjetkih, Turci i Tunižani nas deru sa cijenama , moramo ulagati.
Pristalica sam elitnijeg turizma , a ne ovog našeg masovnog mislim da tu kruha nema.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Na IGH duplo veći promet od Ine [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Ma Ok zato smo tu da razmjenimo mišljanja, što se tiće turista, mnogi su sa ovog foruma predviđali da će biti veliki hit ove godine , a ispali su najveća pušiona. Ne vidim koja to turistička dionica nije skupa i koja to opravdava sadašnju cijenu, jer profitabilnosti skoro pa nemaju. Slažem se da naš turizam ima ogromnu perspektivu,

Malo sam detaljnije pogledao građevinare- ok, ako nastave sa ovakvom profitablinošću i uz rast salesa – sigurno imaju još prostora za rast. Ali ono što me brine je upravo to što su oni već jako profitabilni i cijena to odražava, teško je postati još bolji, a kriza gradnje bi dovela do jačeg pada….

S druge strane slažem se da je turizam trenutno neprofitabilan ali upravo to mi daje nadu da uz jače investicije, bolji management i jači ulazak stranog kapitala tu ima jako puno prostora za rast.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ima jako puno prostora za rast.

uz dosta investicija, ovisno o stanju objekata…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Malo sam detaljnije pogledao građevinare- ok, ako nastave sa ovakvom profitablinošću i uz rast salesa – sigurno imaju još prostora za rast. Ali ono što me brine je upravo to što su oni već jako profitabilni i cijena to odražava, teško je postati još bolji, a kriza gradnje bi dovela do jačeg pada….

Upravo se o tome i radi , imaju ugovorenih poslova za slijedećih nekoliko godina i sve je to vrlo izvjesno( odnosi se samo na ono što znamo preko slućbenih glasila )..
Da sada ništa novo ne ugovaraju , opet imaju raditi sa trenutnim poslovima barem 3 godine.
A profitabilnost će rasti sigurno , većina ih je tek napravila konsolidaciju ili to još uvijek radi, a o salesu da ne govorimo u ovakvim uvjetima.Čini mi se trnutno kao izvjesno jedan od vodećih sektora u hrvata , mislim da ćemo uskoro graditi puno više vani , kako u regiji tako i šire.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

sorry za gramatiku, imam puno posla pa malo brzam.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za tehniku mi je jasno zašto je pala, ali za DLKV bogami nije. No, mislim da će potegnuti još danas neki fond bar na 1470, pošto ni danas ovi lopovi nisu dali na prodaju EHOS. A kak stvari stoje niti nebudu.

Lako za gramatiku.

Recimo ovako: ja turizam danas vidim kao građevinu prije godinu dana ili 2 godine. Tu tek boom treba doći.

Uostalom, građevinom se bavim i privatno tako da u svrhu diverzifikacije bolje da ulažem i u neke druge sektore [smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


…. Pristalica sam elitnijeg turizma , a ne ovog našeg masovnog mislim da tu kruha nema.

A gdje će onda ostala raja na more; znači da će samo bogati moći ići, a mi ostali ćemo ih posluživati, masirati, hladiti palminim lišćem itd.
Ionako se više ne mogu kupati na nakadašnjim plažama, jer su već ograđene, ili se naplaćuju.
A raditi više od 2 mjeseca ljeti bila bih jako zadovoljna, ali gotovo nitko ne pita za smještaj prije 10.07. pa do 15.08. Nije problem u iznajmljivačima, trebalo bi mijenjati logiku uzimanja godišnjeg (od 10.7. do 15.08.). Sva sreća da ima stranaca koji dođu ranije ili kasnije od domaće špic sezone.

New Report

Close