Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

He, he, he. Ništa nije točnije od one da je narod stado ovaca i da ga treba šišati.
Na jednoj drugoj temi pisah o razlozima veličanja Bandića, Sanadera i Kosorice na forumu. Ovdje ću se samo zadržati na posljednjoj i njenim najbližim suradnicima (ministrima).
Kao što je većina vas bila genijalna i dalekovidna kad ste dva puta (pogotovo drugi puta) birali Sanadera i njegovu klapu (ne zaboravimo u njegovu klapu spadaju i svi oni u koje se danas kunete). Razumijem (ali, naravno ne odobravam) one koji veličaju HDZ-ovu premijerku i vladu iz osobne koristi, ali pouzdano znam da neki iskreno misle to što pišu. E, takvi su kao satvoreni za ponovno šišanje (na ovaj ili onaj način). Jadne male nevine i naivne ovčice.
Ovi prvi su puni gori. To su točno oni zbog kakvih i jesmo u situaciji u kojoj jesmo. Ne želim trošiti riječi na opisivanje njihovih (ne)moralnih i (ne)karakternih osobina.
Sada meljete o zelenom utjecaju na burzu Jace i njenih ministara, a vođeni sitnim vlastitim probicima. Dugoročno ova vlada neće imati mnogo boljeg utjecaja na burzu nego što je imala ista ova vlada sa Sanaderom na čelu.
A, ja ću se, opet, u skoroj budućnosti, na moju veliku žalost, morati "naslađivati" nad kratkovidnošću i glupošću raznoraznih (većine) forumaša, kao što sam bio prisiljen i nakon zadnjih parlamentarnih izbora kada ste gotovo plebiscitarno podržavali Sanadera i bili protiv "crvene Hrvatske" i PKD-a. Najgore je što se svi vi koji ste tada podržavali Sanadera, a danas se divite Jadranki, doživljavate kao domoljube, a ostale (recimo one koji će glasati za Josipovića) nazivate crvenima ili komunjarama. Prava balkanska krčma, kako bi rekao Krleža.

P.S. Sve ovo u duhu samo jednog pitanja: ili si lopov ili nisi lopov, ili si znalac ili neznalica, ili si pošten ili si nepošten, ili si korumpiran ili nisi. Nema sredine. Što se to promijenilo kod Kosorice, Kalmete, Milinovića, Šukera i ostalih da su sad tako bajni? Po meni ništa. Vrlo je jednostavno. Jednom lopov – uvijek lopov. Grijeh nečinjenja (neprijavljivanja kriminala) jednak je grijehu onoga tko je kriminal napravio. Sad sudite Sanaderu da je lopov, a kao njegovi najbliži suradnici nisu znali da je činio to što je činio. Ma, dajte, molim vas! Ako tako mislite, ili ste pokvareni ili blesavi. Oprostite, ali ja ne vidim treće. A, ako mislite da je netko tko je bio lopov ili držao ljestve drugom lopovu, sada odjednom postao pošten (dapače, dati joj i državnu nagradu za borbu protiv korupcije!), onda opet zaključujem da ili ste naivni (može li se biti toliko naivan?) ili radite za osobnu korist, a na štetu narodu u kojeg se kunete.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


He, he, he. Ništa nije točnije od one da je narod stado ovaca i da ga treba šišati.
Na jednoj drugoj temi pisah o razlozima veličanja Bandića, Sanadera i Kosorice na forumu. Ovdje ću se samo zadržati na posljednjoj i njenim najbližim suradnicima (ministrima).
Kao što je većina vas bila genijalna i dalekovidna kad ste dva puta (pogotovo drugi puta) birali Sanadera i njegovu klapu (ne zaboravimo u njegovu klapu spadaju i svi oni u koje se danas kunete). Razumijem (ali, naravno ne odobravam) one koji veličaju HDZ-ovu premijerku i vladu iz osobne koristi, ali pouzdano znam da neki iskreno misle to što pišu. E, takvi su kao satvoreni za ponovno šišanje (na ovaj ili onaj način). Jadne male nevine i naivne ovčice.
Ovi prvi su puni gori. To su točno oni zbog kakvih i jesmo u situaciji u kojoj jesmo. Ne želim trošiti riječi na opisivanje njihovih (ne)moralnih i (ne)karakternih osobina.
Sada meljete o zelenom utjecaju na burzu Jace i njenih ministara, a vođeni sitnim vlastitim probicima. Dugoročno ova vlada neće imati mnogo boljeg utjecaja na burzu nego što je imala ista ova vlada sa Sanaderom na čelu.
A, ja ću se, opet, u skoroj budućnosti, na moju veliku žalost, morati "naslađivati" nad kratkovidnošću i glupošću raznoraznih (većine) forumaša, kao što sam bio prisiljen i nakon zadnjih parlamentarnih izbora kada ste gotovo plebiscitarno podržavali Sanadera i bili protiv "crvene Hrvatske" i PKD-a. Najgore je što se svi vi koji ste tada podržavali Sanadera, a danas se divite Jadranki, doživljavate kao domoljube, a ostale (recimo one koji će glasati za Josipovića) nazivate crvenima ili komunjarama. Prava balkanska krčma, kako bi rekao Krleža.

P.S. Sve ovo u duhu samo jednog pitanja: ili si lopov ili nisi lopov, ili si znalac ili neznalica, ili si pošten ili si nepošten, ili si korumpiran ili nisi. Nema sredine. Što se to promijenilo kod Kosorice, Kalmete, Milinovića, Šukera i ostalih da su sad tako bajni? Po meni ništa. Vrlo je jednostavno. Jednom lopov – uvijek lopov. Grijeh nečinjenja (neprijavljivanja kriminala) jednak je grijehu onoga tko je kriminal napravio. Sad sudite Sanaderu da je lopov, a kao njegovi najbliži suradnici nisu znali da je činio to što je činio. Ma, dajte, molim vas! Ako tako mislite, ili ste pokvareni ili blesavi. Oprostite, ali ja ne vidim treće. A, ako mislite da je netko tko je bio lopov ili držao ljestve drugom lopovu, sada odjednom postao pošten (dapače, dati joj i državnu nagradu za borbu protiv korupcije!), onda opet zaključujem da ili ste naivni (može li se biti toliko naivan?) ili radite za osobnu korist, a na štetu narodu u kojeg se kunete.


[thumbsup]
-samo bi jos dodao nesto,a to je da je ovakav spin vec viđen,samo au akteri bili drugaciji(pasalic-sanader)
-glavni negativac u drzavi Pasalic i nova snaga koja ce nam pomoci da se rjesimo zlih momaka(Sanader)
-svi izlaze iz iste kriminalne organizacije zvane hdz,i kako nas je Sanader poveo u europu i spasio od kriminalnog i korumptivnog Pasalica,tako ce se i Jaca se obracunati sa koruptivnim Sanaderom
-price za malu djecu

Kao prvo previše generaliziraš i sudiš. Meni nema goreg zanimanja od politike i ne vjerujem joj. Ali kad vidim nešto pozitivno onda to volim i nagraditi. Da je Kosorka bila kojim slučajem kontra sanadera, danas ne bi bila tu gdje je i ne bi mogla donositi koliko toliko suvisle ili bar značajno suvislije poteze od njezinog prethodnika. Dakle bila je mudra i i tek sad kad je na vlasti napokon nešto MOŽE ČINITI a to je treće koje ti ne vidiš. Za Hdz nikad nisam glasao. Mi primorci smo više lijevo orijentirani i ne podnosimo bahatost i jednoumlje. Ova žena ima bar 50% više obraza nego li je to imao njezin prethodnik. I meni je to za sad dovoljno. Kakve igrače ima uza sebe to je već drugo pitanje ali sad je situacija delikatna i mora dobro balansirati. I još jedna stvar. Da je barem više žena u politici svima bi nam bilo bolje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

čvarkožder @
prisutna je licimjernost kao morlna karakteristika hrvatkog naroda


Treba za njim i Bebića, Polančeca i onog trćeg poslat….. Nek idu s gospodarem ….
Ekipa s kartama ih čeka …..

Naravno treba im i novi špil … Ovi duže unutra su već označili karte …

Al, treba ih još skupit : Kutlu , Gucića , Pašalića i druge iz tvornice nepoštena privatizacija company …. I Glavaša naravno …Zagi i Petrač su već tamo …
Joj kakva bi to partija bila …. Balašević bi imao novi hit …. [thumbsup]

Još jedna u nizu dobrih odluka Jace , koja je definitivno od igrača s klupe postala br 1…. [thumbsup]


a kako to da se neke nikad ne dira? uglavnom nisu iz adezeja, al ZNA SE i za njih.. i tu ne mislim na Bandića

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


He, he, he. Ništa nije točnije od one da je narod stado ovaca i da ga treba šišati.
Na jednoj drugoj temi pisah o razlozima veličanja Bandića, Sanadera i Kosorice na forumu. Ovdje ću se samo zadržati na posljednjoj i njenim najbližim suradnicima (ministrima).
Kao što je većina vas bila genijalna i dalekovidna kad ste dva puta (pogotovo drugi puta) birali Sanadera i njegovu klapu (ne zaboravimo u njegovu klapu spadaju i svi oni u koje se danas kunete). Razumijem (ali, naravno ne odobravam) one koji veličaju HDZ-ovu premijerku i vladu iz osobne koristi, ali pouzdano znam da neki iskreno misle to što pišu. E, takvi su kao satvoreni za ponovno šišanje (na ovaj ili onaj način). Jadne male nevine i naivne ovčice.
Ovi prvi su puni gori. To su točno oni zbog kakvih i jesmo u situaciji u kojoj jesmo. Ne želim trošiti riječi na opisivanje njihovih (ne)moralnih i (ne)karakternih osobina.
Sada meljete o zelenom utjecaju na burzu Jace i njenih ministara, a vođeni sitnim vlastitim probicima. Dugoročno ova vlada neće imati mnogo boljeg utjecaja na burzu nego što je imala ista ova vlada sa Sanaderom na čelu.
A, ja ću se, opet, u skoroj budućnosti, na moju veliku žalost, morati "naslađivati" nad kratkovidnošću i glupošću raznoraznih (većine) forumaša, kao što sam bio prisiljen i nakon zadnjih parlamentarnih izbora kada ste gotovo plebiscitarno podržavali Sanadera i bili protiv "crvene Hrvatske" i PKD-a. Najgore je što se svi vi koji ste tada podržavali Sanadera, a danas se divite Jadranki, doživljavate kao domoljube, a ostale (recimo one koji će glasati za Josipovića) nazivate crvenima ili komunjarama. Prava balkanska krčma, kako bi rekao Krleža.

P.S. Sve ovo u duhu samo jednog pitanja: ili si lopov ili nisi lopov, ili si znalac ili neznalica, ili si pošten ili si nepošten, ili si korumpiran ili nisi. Nema sredine. Što se to promijenilo kod Kosorice, Kalmete, Milinovića, Šukera i ostalih da su sad tako bajni? Po meni ništa. Vrlo je jednostavno. Jednom lopov – uvijek lopov. Grijeh nečinjenja (neprijavljivanja kriminala) jednak je grijehu onoga tko je kriminal napravio. Sad sudite Sanaderu da je lopov, a kao njegovi najbliži suradnici nisu znali da je činio to što je činio. Ma, dajte, molim vas! Ako tako mislite, ili ste pokvareni ili blesavi. Oprostite, ali ja ne vidim treće. A, ako mislite da je netko tko je bio lopov ili držao ljestve drugom lopovu, sada odjednom postao pošten (dapače, dati joj i državnu nagradu za borbu protiv korupcije!), onda opet zaključujem da ili ste naivni (može li se biti toliko naivan?) ili radite za osobnu korist, a na štetu narodu u kojeg se kunete.


sve fajn.. no kako je SDP bolji?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


He, he, he. Ništa nije točnije od one da je narod stado ovaca i da ga treba šišati.
Na jednoj drugoj temi pisah o razlozima veličanja Bandića, Sanadera i Kosorice na forumu. Ovdje ću se samo zadržati na posljednjoj i njenim najbližim suradnicima (ministrima).
Kao što je većina vas bila genijalna i dalekovidna kad ste dva puta (pogotovo drugi puta) birali Sanadera i njegovu klapu (ne zaboravimo u njegovu klapu spadaju i svi oni u koje se danas kunete). Razumijem (ali, naravno ne odobravam) one koji veličaju HDZ-ovu premijerku i vladu iz osobne koristi, ali pouzdano znam da neki iskreno misle to što pišu. E, takvi su kao satvoreni za ponovno šišanje (na ovaj ili onaj način). Jadne male nevine i naivne ovčice.
Ovi prvi su puni gori. To su točno oni zbog kakvih i jesmo u situaciji u kojoj jesmo. Ne želim trošiti riječi na opisivanje njihovih (ne)moralnih i (ne)karakternih osobina.
Sada meljete o zelenom utjecaju na burzu Jace i njenih ministara, a vođeni sitnim vlastitim probicima. Dugoročno ova vlada neće imati mnogo boljeg utjecaja na burzu nego što je imala ista ova vlada sa Sanaderom na čelu.
A, ja ću se, opet, u skoroj budućnosti, na moju veliku žalost, morati "naslađivati" nad kratkovidnošću i glupošću raznoraznih (većine) forumaša, kao što sam bio prisiljen i nakon zadnjih parlamentarnih izbora kada ste gotovo plebiscitarno podržavali Sanadera i bili protiv "crvene Hrvatske" i PKD-a. Najgore je što se svi vi koji ste tada podržavali Sanadera, a danas se divite Jadranki, doživljavate kao domoljube, a ostale (recimo one koji će glasati za Josipovića) nazivate crvenima ili komunjarama. Prava balkanska krčma, kako bi rekao Krleža.

P.S. Sve ovo u duhu samo jednog pitanja: ili si lopov ili nisi lopov, ili si znalac ili neznalica, ili si pošten ili si nepošten, ili si korumpiran ili nisi. Nema sredine. Što se to promijenilo kod Kosorice, Kalmete, Milinovića, Šukera i ostalih da su sad tako bajni? Po meni ništa. Vrlo je jednostavno. Jednom lopov – uvijek lopov. Grijeh nečinjenja (neprijavljivanja kriminala) jednak je grijehu onoga tko je kriminal napravio. Sad sudite Sanaderu da je lopov, a kao njegovi najbliži suradnici nisu znali da je činio to što je činio. Ma, dajte, molim vas! Ako tako mislite, ili ste pokvareni ili blesavi. Oprostite, ali ja ne vidim treće. A, ako mislite da je netko tko je bio lopov ili držao ljestve drugom lopovu, sada odjednom postao pošten (dapače, dati joj i državnu nagradu za borbu protiv korupcije!), onda opet zaključujem da ili ste naivni (može li se biti toliko naivan?) ili radite za osobnu korist, a na štetu narodu u kojeg se kunete.

Bravo kolega čvarkožder.
Kad se samo sjetim kolega na ovom forumu koji su drukali za HDZ i sve druge proglašavali komunjarama i govorili kako će burza propasti ako na vlast ne dođe HDZ.
Znamo svi kako je završila burza nakon pobjede Kradezea.
JADranka je dio iste HDZ-ovske bande koja pljačka već godinama i najbliži suradnik Sanadera i ostalih bandita.
Ali,ono što je meni najbolje u cijeloj priči je da su jadni HDZ-ovci spali na to da se vesele što im je Vlaisavljevićka predsjednik stranke i što ih Vlaisavljevićka spašava od Sanadera,hahahahahaha.
Jao, koja bruka [lol]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

http://www.jutarnji.hr/kosor-karamarku-i-bajicu–istrazite-sve–nitko-nije-zasticen/456522/

Stagflacija je svemu kriva


Kao prvo previše generaliziraš i sudiš. Meni nema goreg zanimanja od politike i ne vjerujem joj. Ali kad vidim nešto pozitivno onda to volim i nagraditi. Da je Kosorka bila kojim slučajem kontra sanadera, danas ne bi bila tu gdje je i ne bi mogla donositi koliko toliko suvisle ili bar značajno suvislije poteze od njezinog prethodnika. Dakle bila je mudra i i tek sad kad je na vlasti napokon nešto MOŽE ČINITI a to je treće koje ti ne vidiš. Za Hdz nikad nisam glasao. Mi primorci smo više lijevo orijentirani i ne podnosimo bahatost i jednoumlje. Ova žena ima bar 50% više obraza nego li je to imao njezin prethodnik. I meni je to za sad dovoljno. Kakve igrače ima uza sebe to je već drugo pitanje ali sad je situacija delikatna i mora dobro balansirati. I još jedna stvar. Da je barem više žena u politici svima bi nam bilo bolje.

Mogu se složiti s tim da sam generalizirao, a to najčešće nije dobro. Problem je u tome što bi mi post bio i duži nego što je, a ionako je bio predug.
Trebao sam ubaciti i treću varijantu Kosoričinih forumskih navijača, a to su oni koji su mnogo izgubili izgubili na burzi (bi li izgubili baš toliko puno da nije vlasti kakvu smo imali – i imamo?), pa im nikako ne odgovara nekakva moguća destabilizacija vlade, izvanredni izbori i moguća odgoda ulaska u EU, s obzirom da su u dionicama.
A, ove priče o Kosorici i njenoj borbi iznutra podsjećaju me na one članove Saveza komunista koji su bili članovi samo stoga što se protiv aždaje moglo boriti jedino iznutra. Moš mislit!
Točno je, kako kaže i Letica u Otvorenom da se neki ljudi mogu i mijenjati na bolje, ali vjerujem da je to samo manji postotak u stanju. Vjeruješ li ti da su svi (ili najvažniji) članovi vlade odjednom počeli biti pošteni, nekorumpirani i stručni? Ponavljam, ili si lopov ili nisi. Ili držiš ljestve ili ne držiš. Točka.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Dobro čvarki, objasni onda ako je tako što kažeš, čemu sva ova predstava jučer i danas?
Zbog Bandića?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


sve fajn.. no kako je SDP bolji?

Ma od svih izbora na kojima sam sudjelovao (predsjednički, parlamentarni, lokalni), a na većini jesam, dakle sigurno petnaestak puta, dva ili tri puta sam glasao za tu stranku ili njenog kandidata. Milanović nije kalibar za vođenje jedne tako važne stranke, Bandića su se riješili tek kad su morali, Linić im je još uvijek važna karika…
Odgovor na tvoje pitanje glasi, jednostavno ne znam bi li bio bolji, ali pošto vjerujem da gore ne može, za mene je gotovo svaka druga opcija bolja. To prvenstveno mislim zbog toga što hadezeova vlada nije dovoljno stručna (pogotovo ekonomski), što je ogrezla u kriminalu ili znala za njega, te zbog toga što nikad neće provesti reviziju branitelja i njihovih naknada i mirovina i na kraju što nema niti viziju, a ni snagu izvršiti stvarnu reformu javne i državne uprave. O viziji gospodarskog razvoja da i ne govorim. Šuker? Popijač? Ma, dajte molim vas…

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


Dobro čvarki, objasni onda ako je tako što kažeš, čemu sva ova predstava jučer i danas?
Zbog Bandića?

Nisam dovoljno upućen da bih znao (tko jest, neka kaže). Ništa ne isključujem.

P.S. Hvaliti Kosoricu što je na predsjedništvu HDZ-a oslučeno da se izbaci Sanadera?! Čak i da sve nije neka vrsta predstave – što su drugo ona i oni poltroni oko nje mogli učiniti? Svaka druga reakcija značila bi njihovo svrgavanje s vlasti tko zna kakve još istrage. Ali, kao što rekoh, narod je stado (jedan davno je upotrijebio izraz – stoka sitnog zuba) i treba ga šišati. Kruha i igara. Jest da je kruha sve manje, ali zato je Mamić uvijek tu.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

New Report

Close