Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

od 15.10. pa do danas Crobex pada uz kratkotrajne rastove…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ZSE je zasigurno raritet u svijetu ovih zadnjih mjeseci. Potpuno divergira od stvarnog stanja u Financijskom i realnom sektoru u RH. Stoga se i događa da visokovrijedne kompanije bježe s ZSE.


ZSE je zasigurno raritet u svijetu ovih zadnjih mjeseci. Potpuno divergira od stvarnog stanja u Financijskom i realnom sektoru u RH. Stoga se i događa da visokovrijedne kompanije bježe s ZSE.

ZSE je vaistinu raritet. A kakvo nam je stanje u financijskom i realnom sektoru? Vidiš da su počeli pucati u direktore.


ljudi a di je plavi…..došlo ono njegovo u overbuy njemu dosta za iskrcaj pa
sad šutnja do novog kruga….

Evo dugo se nisam javljao, ali na ovo moram reagirati.

Prije mjesec i pol sam si stavio 101k kuna sa strane da bi kupio dionice koje su preporučali gubi plavi i delux.

Prije cca mjesec mjesec i pol sam ušao u tisak po preporuci gubija.
Prije cca 2 tjedna sam ušao u lkpc i ptkm po preporuci plavog i gubija.

Suma sumarum sad mi portfelj vrijedi 88.500,00 kuna više manje par kuna.

Mislim da možemo napokon zaključiti da preporuke tih likova nisu za one slabih živaca.
Fala bogu, ja imam dosta keša i ovo mi ne znači život, ali ljudi dragi pa svojim savjetim derete kožu nekome kome lova više znači.
Ovo je samo za zapisnik, da ne bi bilo poslije da su "nam" preporučili nešto dobro.
Jedini pošten je bio delux koji je rekao da nezna gdje će tržište. Ova dvojica su "preporučala" ovo kaj sam kupio.
Mislim ih držati do 9 mjeseca iduće godine pa ćemo vidjeti, izvještaj o stanju njihova portfelja ću postati svaki ili svaki drugi petak ovisno o vremenu.

Hvala na pažnji


ZSE je zasigurno raritet u svijetu ovih zadnjih mjeseci. Potpuno divergira od stvarnog stanja u Financijskom i realnom sektoru u RH. Stoga se i događa da visokovrijedne kompanije bježe s ZSE.

al nešto mi u tom svemu neštima
svi šute ko mrtvi
dije oporba
ili su svi skupa toliko glupavi da nevide da se nešto čudno događa ili svi zajedno trljaju ruke u tom poslu



fond manađeri ne bi smjeli biti plaćeni fixno mjesečno, već po učinku, ako imaš minus onda nema plaće….
[/quote]

Ako je crobex 10% u minusu a fond samo -2% onda je to dobar rezultat. Ako je crobex 20% u plusu a fond 10% u plusu onda je to loš rezultat. Mora se gledat u odnosu na benchmark. Većina managera dobiva bonuse ako pobjede benchmark. Iako je plaća isključivo stvar dogovora vlasnika i managera, a na ulagačima je da procjene dali su spremni svoj novac njima na upravljanje. Govorim o investicijskim fondovima, s mirovinskima je malo drugačije

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Newsletter AZ dobrovoljnih mirovinskih fondova-studeni 2009.
Trenutan broj članova preko 72000, imovina preko 500 milijuna kn, preko 47% tržišta.
Prema trenutno dostupnim informacijama očekuju da će recesija na svjetskim tržištima biti završena u 2.polovici 2009.godine–to tek u bližoj budućnosti treba biti potvrđeno. Najznačajniji rizik u 2010.godini je mogući prestanak državnih potpora.

Pozivaju na uplatu sredstava do kraja godine ali ih od mene neće vidjeti. Razlog je jer samostalno mogu uložiti u vrlo jeftine dionice i unovčiti dobitak kroz 3-5godina i od toga im platiti nekoliko uplata od 5000kn po godinama. Razlog je jer sam promatrajući top 10 pojedinih dionica spoznao da su u INI i Optimi telekom–inu im opravdavam ali optima im nije trebala – pa su puno milijuna tu uložili.
Treba se stvoriti kultura ulaganja u kvalitetno, ne u sve i svašta. Dok ne sazriju ti momci u dobrovoljnim mirovinskim fondovima i društvo u cijelini, moje uplate neće vidjeti.

Štednja je mudrost trošenja.


ZSE je zasigurno raritet u svijetu ovih zadnjih mjeseci. Potpuno divergira od stvarnog stanja u Financijskom i realnom sektoru u RH. Stoga se i događa da visokovrijedne kompanije bježe s ZSE.

Tu se treba i postaviti pitanje koliko su za ovu situaciju odgovorni čelni ljudi burze i kakav je njihov doprinos u unapređenju glede dodatnih sadržaja….Mislim da je vrijeme da se većinski vlasnici priupitaju…



ZSE je zasigurno raritet u svijetu ovih zadnjih mjeseci. Potpuno divergira od stvarnog stanja u Financijskom i realnom sektoru u RH. Stoga se i događa da visokovrijedne kompanije bježe s ZSE.

Tu se treba i postaviti pitanje koliko su za ovu situaciju odgovorni čelni ljudi burze i kakav je njihov doprinos u unapređenju glede dodatnih sadržaja….Mislim da je vrijeme da se većinski vlasnici priupitaju…

[/quote]

Sve počinje od one legendarne izjave guvernera da ZSE nije bitan za financijski sustav u RH.
Dakle nikomu nije bitno što je ove prošle i ove godine s ZSE isparilo npr 100milijardi??? kuna.
Ali vrlo je bitno što je tko radio 1990.-1991. Ovako ispada je se prava pljačka dogodila sada a ne prije 20 godina kad je za nisku vrijednost kompanija bila presudna ratna situacija.



fond manađeri ne bi smjeli biti plaćeni fixno mjesečno, već po učinku, ako imaš minus onda nema plaće….
[/quote]

evo su te odma nagradili kecom za ovo.
[lol]

Kosor: Intenzivno radimo na osnivanju fonda za potporu gospodarstvu

http://www.poslovni.hr/135003.aspx

Evo vani kad bi u vrijeme krize puštena ova vijest dionice bi poskočile minimalno 5 posto……
Takav je bio slučaj s bailoutom na američkom tržištu

ali sve će doći na svoje mjesto, glavu gore, čini pravo i hrabro…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Kosor: Intenzivno radimo na osnivanju fonda za potporu gospodarstvu

http://www.poslovni.hr/135003.aspx

Evo vani kad bi u vrijeme krize puštena ova vijest dionice bi poskočile minimalno 5 posto……
Takav je bio slučaj s bailoutom na američkom tržištu


[thumbsup]

New Report

Close