Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATGR-R-A…..10 transakcija – 50 komada protrgovano……
treba li kakav komentar na ovo?

Onima koji su mi dijelili jedinice na moj post da je bounceback na premalom prometu imam samo slijedeće za reći:

"Džaba vam novci moji sinovci,
džaba vam bilo dobre volje,
i pogledi čvrsti, lepljivi prsti,
ja ipak varam malo bolje…"

CROBEX 1.995,68 -1,48%
CROBEX10 1.055,77 -1,25%

S vedrije strane, bliži se točka preokreta, samo je treba u datom trenutku prepoznati.

Sretno svima.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

probijena razina od 2000 bodova bez otpora

Baltic Exchange Dry Index 3376 DOWN 98
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4875 DOWN 248
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3436 DOWN 8
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2340 DOWN 26
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1213 DOWN 14


Onima koji su mi dijelili jedinice na moj post da je bounceback na premalom prometu imam samo slijedeće za reći:

"Džaba vam novci moji sinovci,
džaba vam bilo dobre volje,
i pogledi čvrsti, lepljivi prsti,
ja ipak varam malo bolje…"

CROBEX 1.995,68 -1,48%
CROBEX10 1.055,77 -1,25%

S vedrije strane, bliži se točka preokreta, samo je treba u datom trenutku prepoznati.

Sretno svima.

đaba ti preokret jer ima da se nakrcam i nakon odbijanca sve rasprodam…..bit će ko 2008-me
odbijanac će trajat ravno jedan dan pa onda dalje mjesecima dolje do novog odbijanca….




upravo suprotno. treba uvesti nove instrumente na burzi kako bi se stimuliralo trgovanje. bez špekulanata nema burze.

Apsolutno, jer investitora nema nigdje na vidiku. Trenutno stanje na burzi je katastrofa, a dodatno opterećenje bilo kojom vrstom poreza bi je uništilo do kraja! Barem za sada.
[/quote]
Krivo,zar vam nije jasno da pravi investitori nisu špekulanti,samo vi tako nastavite i trgujte po sistemu tko veći magarac.
[/quote]
Biti špekulant u fundamentalno podcijenjenoj dionici je odličan posao.Pokušati uhvatiti valove,a
ako ne uhvatiš postaješ dugoročni.Mislim da je sada idealan trenutak za takve špekulacije,ali
treba se posvetiti fundamnentalnoj vrijednosti dionice.Takvih bisera ima u bedacima/posebni režim/ koliko ti srce želi.Čak se može zalijetati i u balončine,jer što je veći balon bolje leti
ali postoji opasnost da pukne kada smo mi u njemu i tada smo gotovi ,ako nemamo padobran/
keš ili druge dionice.
Špekulanti su sol burze.Ovo je idealno vrijeme za špekulante.





upravo suprotno. treba uvesti nove instrumente na burzi kako bi se stimuliralo trgovanje. bez špekulanata nema burze.

Apsolutno, jer investitora nema nigdje na vidiku. Trenutno stanje na burzi je katastrofa, a dodatno opterećenje bilo kojom vrstom poreza bi je uništilo do kraja! Barem za sada.
[/quote]
Krivo,zar vam nije jasno da pravi investitori nisu špekulanti,samo vi tako nastavite i trgujte po sistemu tko veći magarac.
[/quote]
Biti špekulant u fundamentalno podcijenjenoj dionici je odličan posao.Pokušati uhvatiti valove,a
ako ne uhvatiš postaješ dugoročni.Mislim da je sada idealan trenutak za takve špekulacije,ali
treba se posvetiti fundamnentalnoj vrijednosti dionice.Takvih bisera ima u bedacima/posebni režim/ koliko ti srce želi.Čak se može zalijetati i u balončine,jer što je veći balon bolje leti
ali postoji opasnost da pukne kada smo mi u njemu i tada smo gotovi ,ako nemamo padobran/
keš ili druge dionice.
Špekulanti su sol burze.Ovo je idealno vrijeme za špekulante.

[/quote]
To idealno vrijeme traje već jako dugo,oko 5 godina.Nitko ne komentira ponude za ZAPI,valjda tu nema špekulanata?

obožavam strvine-posebno ovce

HNB spreman na proaktivnu monetarnu politiku

Guverner HNB-a Željko Rohatinski rekao je danas na tradicionalnom susretu s novinarima kako je središnja banka spremna na proaktivnu monetarnu politiku kako bi potaknula banke da jače kreditiraju gospodarstvo, piše Vecernji.hr.

"Banke raspolažu sa 4,5 milijardi kuna gotovog novca koji bi mogle plasirati gospodarstvu, no drže ga na računu HNB-a jer ne žele preuzeti rizike na plasmane", kazao je guverner Rohatinski. Dodao je kako bi HNB mogao u sustav ubrizgati 6 milijardi kuna ako smanje obveznu pričuvu za 2 posto, što uz 4,5 milijardi kuna komercijalnih banaka gospodarstvu otvara više od 10 milijardi kuna.

who dares, wins



jel ima ovdje neka statistika koliko ljudi ovdje zivi samo od burze a kojima je ovo samo nacin da oplode svoje novce? bas bi me to zanimalo
naravno zanimaju me samo forumasi

imate dvije vrste ljudi realni i oni sta zive u oblacima, rade u opcinama i misle da oni to zasluzuju…
nezahvlno je prognozirati cijene jel mozemo do nove godine dobro potegnuti na nekim dionicama ali samo da se izade van.
najvaznije je sto misle macki s lovom a oni zele spustit groby i lipo za dvije godine kesirat legalnih 300-500%.
haj haj prici kraj
[/quote]

U optimističnom ishodu za 2 godine s obzirom na situaciju i perspektivu države …..

jučer DAX + 1,50%
danas DAX – 0,70%

jučer crobex + 0,16%

danas crobex – 1,50%
tko je tu lud i dokle više ovaj lopovluk može li se stati tome na kraj milom ili silom

Ovo je već panika.

Kad nisam prodao do sada, mislim da nema smisla ni sada prodavati.

A planirao sam prodati, no kako je likvidnost bila nikakava nije mi se dalo u sitno stavljati na prodaju, pa eto opet propustio prigodu za trade.

Grrrrrrrrrr

No

Aleluja.

Hvala Bogu, nek bude sve zlo u tome.

Ponovno pao razred.

Valjda ću što god i naučiti u idućih 30 godina koiliko se još planiram baviti ovim sportom.

Za divno čudo ne nerviram se.

Drage kolegice i kolege,

već smo mi ovo prošli i to ne jednom dakle NE NERVIRAJTE SE.

Danas sam bio nešto poslom na Onkologiji, samo što sam malo prošetao hodnikom vidio sam dosta da se moram osjećati dobro.

Imajte to na umu.

Proći će i ovo, ovoj garnituri majstora je odzvonilo. Ne vjerujem da će dočekati kraj mandata.

Nije baš sve uništeno, treba samo malo optizma.

Sretno svima

A njima: oteto prokleto.

Kruške same padaju a medvedi se naslađuju,danas se nisu trebali penjati i tresti kruške,sami ih tresete,samo tako,ali nestati će krušaka,bude i lišće dobro?

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close