Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Roha je danas pustio 2 milijarde kuna u opticaj… to bi svakako trebalo pomoći crobexu a i gospodarstvu…

link?
[/quote]
Valjda misli na ovo:

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST, 15. prosinca 2009.
DEVIZNO TRŽIŠTE

Na aukciji održanoj u utorak, 15. prosinca 2009. godine, Hrvatska narodna banka otkupila je EUR 271.300.000,00 po prosječnom tečaju 7,279754 kuna za jedan euro.
[/quote]

Da upravo to…

stiže lova iz INE

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/vlada-novac-od-ine-za-hac-i-hc%2c-odgada-se-preuzimanje-plinskog-biznisa,63649.html

Ako HDEL ode na Varšavsku burzu…..cijena će biti još bolja…..da li to znači da ćemo i mi u Hrvatskoj moći trgovati …isto kao i oni u Poljskoj…….ili samo jedno ili kako?
Pa dionice možeš uvijek ponuditi Upravi….pa nećemo ih valjda prodavati niže nego na Varšavskoj
burzi..? Bolje da onda prodamo ZSE….kaj sad glumataju…i cendraju za društvima…..
ako žele otići…nek idu gdje im je bolje…..
A ZSE…nek ostane na kruhu i vodi….nisu drugo niti zaslužili nakon svega………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vidim da na forumu sve pršti od pesimizma, ali pa zar to nije sve ukalkulirano u cijenu. Ove negative nisu od jučer pa da smo iznenađeni, mi smo već odavno prestali pratiti EU indexe i smatram da je sada crobex potcijenjen. Iako izgleda da sve pada više-manje ravnomjerno, još donedavno je bilo nezamislivo da JNAF vrijedi više od IGH ili da je tolika razlika između DLKV i KOEI-ja. Procjenjuje se za cro da će u 2010. izaći iz recesije, a mi kupujemo budućnost, samo treba odaabrati kvalitetne dionice.
Ponor sa 5400 na 2000 bodova mi govori da je vrijeme za buy iili barem hold. Pogledajte malo kretanje BDI-ja i kretanje brodara, pa na 2500 je Atpl bila 1200 kuna, a sad je BDI 3500,a ATPL je ispod 1000.
Smatram da je crobex tu gdje je zbog građevinara koji utječu na sve dionice, isto tako smatram da država u narednom periodu neće imati neke bitnije investicije, međutim još uvijek postoje izvoznici i defanzivci, pa i brodari, a vrlo lako je moguće da dođe i do nekih preuzimanja.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



pad me ne brine nego čak veseli, neka samo padne još malo i biti će jako fine jeftine kupnje… a kakve su tek vijesti u zadnje vrijeme i kako neki pišu imam osjećaj kao da živim u Sjevernoj Koreji… ljudi nemojte biti pesimistični, ugasite kompjuter i ne gledajte dnevnik barem 7 dana, izađite na pivo sa prijateljima, provedite vrijeme sa obitelji i uvidjet ćete da ništa nije tako loše kako se prikazuje, nego su u pitanju interesi… Dionice kako pale, tako će i rasti, samo trenutno nema goriva pa se to naveliko iskorištava za raznorazne manipulacije… primjer: zadam nalog za prodaju dionice koja se nije mrdnula par sati, istog trena ispred mene me blokira par naloga sa po 1,2 ili 3 dionice vrijednosti sića… RH je predivna zemlja, sa jako dobrim geološkim položajem i mnogi bi je htjeli imat, a osvajački ratovi se više ne vode kao nekad 😉 , treba nas prvo dovesti do ruba da nas se kasnije može jeftino kupit (čitaj "spasit")… evo Austrija nacionaliziravši HAAB-u dolazi u vlasništvo jako finih nekretnina i zemljišta u RH, ništa nije bez vraga… možemo u EU ali ćemo bit gastarbajteri u vlastitoj zemlji, jer stranac je faca koja sve zna, a mi sami nismo sposobni za ništa, a kamoli stvarati i ostvariti profit svojim radom…

Ja sam na jednoj od ponedjeljka 1. na asku i ni tko da se gurne ispred. Baš proučavam koliko će to dugo potrajati.
[/quote]
Ko ti je kriv kad niko neće Elektropromet

Kupnja na 90% dionica se povukla duboko dolje, daleko od prodaje i jučerašnjih cijena. Je li to kolektivni strah, iščekivanje blagdanskih popusta na dionicama od -30% ili…? [bye]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!




pad me ne brine nego čak veseli, neka samo padne još malo i biti će jako fine jeftine kupnje… a kakve su tek vijesti u zadnje vrijeme i kako neki pišu imam osjećaj kao da živim u Sjevernoj Koreji… ljudi nemojte biti pesimistični, ugasite kompjuter i ne gledajte dnevnik barem 7 dana, izađite na pivo sa prijateljima, provedite vrijeme sa obitelji i uvidjet ćete da ništa nije tako loše kako se prikazuje, nego su u pitanju interesi… Dionice kako pale, tako će i rasti, samo trenutno nema goriva pa se to naveliko iskorištava za raznorazne manipulacije… primjer: zadam nalog za prodaju dionice koja se nije mrdnula par sati, istog trena ispred mene me blokira par naloga sa po 1,2 ili 3 dionice vrijednosti sića… RH je predivna zemlja, sa jako dobrim geološkim položajem i mnogi bi je htjeli imat, a osvajački ratovi se više ne vode kao nekad 😉 , treba nas prvo dovesti do ruba da nas se kasnije može jeftino kupit (čitaj "spasit")… evo Austrija nacionaliziravši HAAB-u dolazi u vlasništvo jako finih nekretnina i zemljišta u RH, ništa nije bez vraga… možemo u EU ali ćemo bit gastarbajteri u vlastitoj zemlji, jer stranac je faca koja sve zna, a mi sami nismo sposobni za ništa, a kamoli stvarati i ostvariti profit svojim radom…

Ja sam na jednoj od ponedjeljka 1. na asku i ni tko da se gurne ispred. Baš proučavam koliko će to dugo potrajati.
[/quote]
Ko ti je kriv kad niko neće Elektropromet
[/quote]
Krivo kolega. Toliko još nisam zabludio.

who dares, wins

otvaranje s 25.000 €. eto što ti je burza u Hrvatskoj.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

crobex u zelenom uz silovito otvaranje[thumbsup]
danas idemo barem 3% gore [lol]

Atpl će ovu godinu poslovati sa gubitkom (očekivanim) dionica raste, građevinari koji će poslovati sa dobiti (neočekivanim) dionica pada !?
Da li ima još itko normalan na ovoj Burzi ?

who dares, wins

Nevjerovatno kako nitko ne komentira ovaj očaj od bida na Lje-du???

Pa tu nema nikoga, a Dinko je svoje prodao………vidi se već bid na 5k!!!
A g Vilim i g Sever šute kao zaliveni!!
Glavno da su ga hvalili dok su vam ga uvaljivali, hehe, koji likovi….
Izgleda da će stvarno udjelničari iz PBZ OMFa morati kod AZ OMFa po mirovine??

Tko vodi taj fond koji se i u ovoj krizi razbacuje tuđim parama kupujući balončine??????????
[tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/

Ako OMF brane HT na 270, ADRS 260, INA 1600, da bi se crobex vratio na 1200 ostale dionice moraju na nulu [lol] A kako na nulu nece- znaci da je dno iznad 1200 , a ako je dno iznad prošlog dna onda smo ipak u bull marketu [lol] [lol]

New Report

Close