Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pad me ne brine nego čak veseli, neka samo padne još malo i biti će jako fine jeftine kupnje… a kakve su tek vijesti u zadnje vrijeme i kako neki pišu imam osjećaj kao da živim u Sjevernoj Koreji… ljudi nemojte biti pesimistični, ugasite kompjuter i ne gledajte dnevnik barem 7 dana, izađite na pivo sa prijateljima, provedite vrijeme sa obitelji i uvidjet ćete da ništa nije tako loše kako se prikazuje, nego su u pitanju interesi… Dionice kako pale, tako će i rasti, samo trenutno nema goriva pa se to naveliko iskorištava za raznorazne manipulacije… primjer: zadam nalog za prodaju dionice koja se nije mrdnula par sati, istog trena ispred mene me blokira par naloga sa po 1,2 ili 3 dionice vrijednosti sića… RH je predivna zemlja, sa jako dobrim geološkim položajem i mnogi bi je htjeli imat, a osvajački ratovi se više ne vode kao nekad 😉 , treba nas prvo dovesti do ruba da nas se kasnije može jeftino kupit (čitaj "spasit")… evo Austrija nacionaliziravši HAAB-u dolazi u vlasništvo jako finih nekretnina i zemljišta u RH, ništa nije bez vraga… možemo u EU ali ćemo bit gastarbajteri u vlastitoj zemlji, jer stranac je faca koja sve zna, a mi sami nismo sposobni za ništa, a kamoli stvarati i ostvariti profit svojim radom…


"Crobex do kraja godine vjerojatno neće padati ispod 2.040, ali ni rasti iznad 2.060 bodova. Ako se i dogodi uzlet cijena dionica pred kraj godine, ovu godinu bi mogao zaključiti na 2.100 bodova", procjenjuje Ružić.

Kaže danas Nada Ružić i već prvi dan ju tržište demantira [rolleyes]

Da je Crobex sada na 1500 razne Nade bi opet pričale kako je to to i da ćemo se kretati od 1450 do 1550 jer to je trenutna vrijednost. Da smo na 2500 bila bi ista priča. Ista priča je bila i na Crobex 1300 ali i na Crobex 3200. Uvijek je ista priča. Jedino gluplje što se može čuti iz kvazi znalačkih krugova je kada kažu da je još rano reći u kojem smjeru će tržište, kao da će za tjedan ili dva sigurno znati [rolleyes]

E moj konane, to su ti naše dobropoznate fraze i floskule. Iz šupljeg u prazno. A svi si utvaraju da su tobož, kao zaprave "tržišni analitičari". Baš je to fin posao, bit analitičar, uvijek možeš tlapit iste gluposti i zapravo nikad ne moraš bit u pravu, al sigurno je da uvijek za to dobiješ plaću. I to bolju od hrvatskog prosjeka. To ti je ko izmišljen posao za jednog Hrvata.

E sad zamisli onog lika ko sluša takve analitičare kad ulaže u npr dionice, pa da se upucaš!

Usput, na mojposao hr sam se upravo prijavio da tražim posao, da želim i ja postat rvatski analitičar.

never surrender

Sutra već u pripremi imamo naramak spremnih odgovora domaćih tržišnih analitičara, ovisno u kojem će smjeru crobex i koji će se scenarij odigrat, evo nekih primjera koje sam uspio ukrast iz arhive neimenovanog analitičara:

1. Današnji dan nije donio ništa novoga što nismo znali, i dalje se Crobex uklapa u otužnu sliku hrvatskog gospodarstva, te je sukladno tome opet završio u minusu i ostaje nam vidjeti ima li uopće ikakve snage za preokret!

2. Današnji dan je ukazao na polagano vraćanje optimista, no iako je crobex narastao 3 posto potrebno je pričekati naredne dane da se vidi da li je taj trend rasta održiv.

3. Današnji dan sugerira da je moguć zaokret na domaćem tržištu, ali uzimajući u obzir okolnosti da su svjetska tržišta daleko poodmakla u rastu, ne može se isključiti još jedna korekcija na stranim tržištima što će svakako donjeti nastavak pada na domaćem tržištu.

4. Današnji dan sugerira da su neki domaći ulagači lagano na rubu živaca i uslijed nelikvidnosti prodaju dionice kako ih je volja, dionice plešu gore dolje vođene nevidljivom rukom i čudnim vjetrovima, i samom dragom Bogu nije jasno zašto se neke dionice pumpaju a druge rasprodavaju, a to ionako nikoga previše ne zabrinjava niti interesira, pa tako ni vašeg današnjeg analitičara koji misli da će sutra Crobex vjerojatno krenut od horizontale ili prema gore ili prema dolje, a u krajnoj liniji će nastaviti horizontalno.

Nažalost, to kod nas je tako.

never surrender


pad me ne brine nego čak veseli, neka samo padne još malo i biti će jako fine jeftine kupnje… a kakve su tek vijesti u zadnje vrijeme i kako neki pišu imam osjećaj kao da živim u Sjevernoj Koreji… ljudi nemojte biti pesimistični, ugasite kompjuter i ne gledajte dnevnik barem 7 dana, izađite na pivo sa prijateljima, provedite vrijeme sa obitelji i uvidjet ćete da ništa nije tako loše kako se prikazuje, nego su u pitanju interesi… Dionice kako pale, tako će i rasti, samo trenutno nema goriva pa se to naveliko iskorištava za raznorazne manipulacije… primjer: zadam nalog za prodaju dionice koja se nije mrdnula par sati, istog trena ispred mene me blokira par naloga sa po 1,2 ili 3 dionice vrijednosti sića… RH je predivna zemlja, sa jako dobrim geološkim položajem i mnogi bi je htjeli imat, a osvajački ratovi se više ne vode kao nekad 😉 , treba nas prvo dovesti do ruba da nas se kasnije može jeftino kupit (čitaj "spasit")… evo Austrija nacionaliziravši HAAB-u dolazi u vlasništvo jako finih nekretnina i zemljišta u RH, ništa nije bez vraga… možemo u EU ali ćemo bit gastarbajteri u vlastitoj zemlji, jer stranac je faca koja sve zna, a mi sami nismo sposobni za ništa, a kamoli stvarati i ostvariti profit svojim radom…

Ja sam na jednoj od ponedjeljka 1. na asku i ni tko da se gurne ispred. Baš proučavam koliko će to dugo potrajati.

who dares, wins

Roha je danas pustio 2 milijarde kuna u opticaj… to bi svakako trebalo pomoći crobexu a i gospodarstvu…


pad me ne brine nego čak veseli, neka samo padne još malo i biti će jako fine jeftine kupnje… a kakve su tek vijesti u zadnje vrijeme i kako neki pišu imam osjećaj kao da živim u Sjevernoj Koreji… ljudi nemojte biti pesimistični, ugasite kompjuter i ne gledajte dnevnik barem 7 dana, izađite na pivo sa prijateljima, provedite vrijeme sa obitelji i uvidjet ćete da ništa nije tako loše kako se prikazuje, nego su u pitanju interesi… Dionice kako pale, tako će i rasti, samo trenutno nema goriva pa se to naveliko iskorištava za raznorazne manipulacije… primjer: zadam nalog za prodaju dionice koja se nije mrdnula par sati, istog trena ispred mene me blokira par naloga sa po 1,2 ili 3 dionice vrijednosti sića… RH je predivna zemlja, sa jako dobrim geološkim položajem i mnogi bi je htjeli imat, a osvajački ratovi se više ne vode kao nekad 😉 , treba nas prvo dovesti do ruba da nas se kasnije može jeftino kupit (čitaj "spasit")… evo Austrija nacionaliziravši HAAB-u dolazi u vlasništvo jako finih nekretnina i zemljišta u RH, ništa nije bez vraga… možemo u EU ali ćemo bit gastarbajteri u vlastitoj zemlji, jer stranac je faca koja sve zna, a mi sami nismo sposobni za ništa, a kamoli stvarati i ostvariti profit svojim radom…

čestitam, nema se kaj dodat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Roha je danas pustio 2 milijarde kuna u opticaj… to bi svakako trebalo pomoći crobexu a i gospodarstvu…

link?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Roha je danas pustio 2 milijarde kuna u opticaj… to bi svakako trebalo pomoći crobexu a i gospodarstvu…

link?
[/quote]
Valjda misli na ovo:

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST, 15. prosinca 2009.
DEVIZNO TRŽIŠTE

Na aukciji održanoj u utorak, 15. prosinca 2009. godine, Hrvatska narodna banka otkupila je EUR 271.300.000,00 po prosječnom tečaju 7,279754 kuna za jedan euro.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ajojj ajojooojj .
pozdrav svima , pogotovo starim forumasima sa nepromljenim nickom .
ne mogu da vjerujem da se neki cude sta index pada , a kao trebao bi rasti jer kao fondovi popavljaju godisnje rezultate.
ili to vise ne pali ?

He , iskreno ali smijesno mi je ovo tijesenje samih sebe ili pojedinaca koji misle da je kraj, sacekajmo jos mjesec dva .

ma neda mi sretno svima hheeehhheheh , a pogotovo njima

najvrednije stvari u životu su besplatne


Ajojj ajojooojj .
pozdrav svima , pogotovo starim forumasima sa nepromljenim nickom .
ne mogu da vjerujem da se neki cude sta index pada , a kao trebao bi rasti jer kao fondovi popavljaju godisnje rezultate.
ili to vise ne pali ?

He , iskreno ali smijesno mi je ovo tijesenje samih sebe ili pojedinaca koji misle da je kraj, sacekajmo jos mjesec dva .

ma neda mi sretno svima hheeehhheheh , a pogotovo njima


ha,ha ,prije bih rekao da je ovo početak nečega što velika većina još nije svatila-iako nebi htio iznositi neke crne prognoze-kao što sam već naveo u nekoliko navrata -slijedi dugoročniji negativni trend-strpljenja gospodo -biti će vrijeme i za rast



Ajojj ajojooojj .
pozdrav svima , pogotovo starim forumasima sa nepromljenim nickom .
ne mogu da vjerujem da se neki cude sta index pada , a kao trebao bi rasti jer kao fondovi popavljaju godisnje rezultate.
ili to vise ne pali ?

He , iskreno ali smijesno mi je ovo tijesenje samih sebe ili pojedinaca koji misle da je kraj, sacekajmo jos mjesec dva .

ma neda mi sretno svima hheeehhheheh , a pogotovo njima


ha,ha ,prije bih rekao da je ovo početak nečega što velika većina još nije svatila-iako nebi htio iznositi neke crne prognoze-kao što sam već naveo u nekoliko navrata -slijedi dugoročniji negativni trend-strpljenja gospodo -biti će vrijeme i za rast
[/quote]
nekako je vecina spremna za potop t.k. bruji se na sve strane o tome….vecina u kesu ..ceka….novu priliku [undecid] hmmmmmm….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.vecernji.hr/vijesti/odgada-se-preuzimanje-plinskog-biznisa-godinu-dana-clanak-67552
Ide para pod kraj godine samo koliko vremena treba da dođe nešto i do burze.

who dares, wins

New Report

Close