Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Belex
Poslednja vrednost 3146,34
Promena 322,95
Promena % 11,44 %

…he,he…a da im posaljemo malo Samodola, pa da im izblokira cijelu “berzu”…[smiley2][smiley2]

[url]http://melaman2.com/cartoons/singles/mp3/mumbly.mp3[/url]

kome se da na ovu vrućinu atraktivno zatvarat.
ide vikend , ljudi otišli na zasluženi odmor .
idem i ja !!!!!POZDRAV[smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General

Danas je na bzjk bilo sranja ali sad se situacija fino popravlja, a kupnja je fino ojačala. nadam se da se vraćamo na gornje pozicije. na elki se sve čistilo po 150, nitko nije popustio s prodaje osim bisera na kraju što daje za 149.99 i time odaje da je očajan u namjeri da proda, što je signal kupnji da će taj dati i za manje, no ipak je većina držala i nije dala ispod 150 što novi kupac pokušava postići sa više malih naloga na kupnji. Lukavo, nadam se da mu neće uspjeti spustiti ispod 150, pardon 149,99. LRH oper mali pad cijene, ništa strašno, čeka se 14. 6. u Opatiji. THMT opet danas ništa, dobar znak da prodaja ne popušta. LLRB danas ništa, proteklih dana ništa, ljudi čekaju vijesti a tad uvijek bude kasno. DDJH tapka u mjestu svaki dan malo gore malo dolje, a cijena približno uvijek ista što je dobar signal za strpljenje i dokup, kao i na elki. kad netko drži cijenu gdje jest, znači da dokupljuje. ugodan vikend želim svima.

SLK:

Pratio sam svoje, i u zadnjim minutama mi se jedna vratila iz plusa na nulu, druga iz malog minusa u mali plus. Meni ništa posebno, druge iskreno još nisam pregledao.

Petak je danas,nema kandžijanja pred kraj…


Osim žitnjaka.
U zadnjoj minuti, sa 10 dionica uuuup,ha ha ha [smiley3]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Belex
Poslednja vrednost 3146,34
Promena 322,95
Promena % 11,44 %

…he,he…a da im posaljemo malo Samodola, pa da im izblokira cijelu “berzu”…[smiley2][smiley2]

Izgleda da su radikali radikalno djelovali na berzu [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

feki:

Belex
Poslednja vrednost 3146,34
Promena 322,95
Promena % 11,44 %

…he,he…a da im posaljemo malo Samodola, pa da im izblokira cijelu “berzu”…[smiley2][smiley2]

Izgleda da su radikali radikalno djelovali na berzu [smiley2]

ispada kao da je koštunica htio malo u jeftiniji dokup [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Ponovio bih već postavljeno pitanje.
Postoji li brokerska kuća u hrvata koja je snizila cijene transakcija nakon što je to učinila ZSE?

Ja poslao mail prije par dana u prvu generaciju:

“Poštovani,

zamolio bih Vas informaciju da li ćete, koliko i kada smanjiti provizije u svjetlu pojeftinjenja provizija zse i sda (i do 30% za male investitore) koje su ugrađene u vašu kumulativnu proviziju.

Srdačan pozdrav,
… ”

Do danas ni pisma ni razglednice od njih. Pa kome je onda zse smanjila provizije, ak se brokerske kuće prave lude? Znaći, jedino će brokerske kuće dodatno zaradit jer ćemo mi plačati isto, a oni će manje plaćat ostatak…
Koliko puta viđen scenarij u HR…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Dobro jutroooo…

stock:

Ponovio bih već postavljeno pitanje.
Postoji li brokerska kuća u hrvata koja je snizila cijene transakcija nakon što je to učinila ZSE?

Ja poslao mail prije par dana u prvu generaciju:

“Poštovani,

zamolio bih Vas informaciju da li ćete, koliko i kada smanjiti provizije u svjetlu pojeftinjenja provizija zse i sda (i do 30% za male investitore) koje su ugrađene u vašu kumulativnu proviziju.

Srdačan pozdrav,
… ”

Do danas ni pisma ni razglednice od njih. Pa kome je onda zse smanjila provizije, ak se brokerske kuće prave lude? Znaći, jedino će brokerske kuće dodatno zaradit jer ćemo mi plačati isto, a oni će manje plaćat ostatak…
Koliko puta viđen scenarij u HR…


You PLANNKER!!!![smiley2][smiley2][smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Rekord Crobexa na Zagrebačkoj burzi

Na Zagrebačkoj burzi danas je ostvaren promet od 299,02 milijuna kuna, a indeks burze Crobex povećan je za 2,31 posto na rekordnu vrijednost od 4.788,7 bodova.
Za taj rast najzaslužniji je porast cijena dionica Ine za 3 posto, Tehnike 9 posto, Adrisa 2,15 posto, Dalekovoda 2,52 posto, Atlantske plovidbe 2,15 posto i Ericsson NT 1,28 posto, kažu na Zagrebačkoj burzi.
Obveznički indeks Crobis pao je za 0,13 posto, na 100,2322 bodova. Redovni promet iznosio je 119,26 milijuna kuna, a institucionalni 179,75 milijuna kuna.
Najviše je prodano dionica Ericssona Nikole Tesle, za 14,6 milijuna kuna, a njihova zadnja cijena povećana je za 1,28 posto na 3.945 kuna.
Dionica Zagrebačke banke prodano je za 12,06 milijuna kuna, a cijena im je porasla za 3,31 posto, na 12.500 kuna. Treće po ostvarenom prometu bile su dionice Ine kojih je prodano za 9,26 milijuna kuna. Njihova zadnja cijena u odnosu na petak veća je za 3,01 posto i iznosila je 3.389 kuna.
Većina dionica s prometom većim od milijun kuna ostvarila je rast cijene. Uz spomenute, to su dionice Auto Hrvatske, Đuro Đaković Holdinga, EIG-a, IGH-a, IPK-a Kandit, Končar elektroindustrije, Luke Ploče, MIV-a, Petrokemije, Erste banke, Solarisa, Slatinske banke (redovne), Tankerske plovidbe, Viadukta i Jadranskog osiguranja. Pad cijene u skupini dionica s milijunskim prometom zabilježile su dionice Ingre (za 0,68 posto) i Žitnjaka (0,59 posto).
(Hina)

Meni je stvarno nejasno kako se kod nas prati burzu. Jedni imaju prosječne, jedni zadnje cijene i svatko pere po svojem. A onda i česte razlike u tumačenjima i člancima. Po mom mišljenju trebalo bi sve analize raditi po prosječnoj cijeni tog dana. Sve drugo je dvojbeno.

http://www.poslovni.hr/g2.aspx

…..nadam se da i mi idemo gore…….

New Report

Close