Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Srbija u lijepom plusu, iako bez obzira na Nikoliča tamo ima dionica koje su skuplje nego kod nas, a sve s razlogom, hoće da narod kupuje, da ima, ne pita za cijenu, sve će to rasti i slično.
Kapital s belexa sigurno se neće slijevati na HR tržište, barem ne u nekoj većoj mjeri, jer nismo ni mi baš jeftini.
Sve ovo što se sad događa, događalo se nedavno sa SASE, na BLSE, sada na belexu i tu je nužno, ali koliko vidim nije trajalo dugo, niti će nešto žešće ići dublje, jednostavno ne vjerujem.

Da bih potvrdio svoja razmišljanja prilažem nešto vrlo zanimljivo što je već stavljeno prije na forum:

Nikolić: Radikali neće formirati vladu
Business.hr/Hina
10.05.2007 20:39

Predsedništvo DS odlučilo da se nastave pregovori s DSS

Na korak od demokratske vlade

Poslednji čas za novi pokušaj: Boris Tadić na prozoru sedišta stranke

Vaš link

Bez obzira na sve malo korekcije ne škodi, pa ne možeš kupovati muda pod bubrege.


Srbija u lijepom plusu, iako bez obzira na Nikoliča tamo ima dionica koje su skuplje nego kod nas, a sve s razlogom, hoće da narod kupuje, da ima, ne pita za cijenu, sve će to rasti i slično.

Cuj mauricijuse nemoj bezveze pisati sto ne znas… degradiras se na taj nacin…. ne znam koliko si proucavao izvjestaje srpskih firmi ali ima ih toliko dobrih a jeftinih da bih ti mogao ispuniti jedan list formata A4… srbi imaju strasno puno potencijala, vise od nas usudio bih se rec i samo je pitanje oce li vise sloziti film u glavi pa da krenu naprijed…

Srpsko trziste je najjeftinije u ovom dijelu svijeta, djelomicno i zbog politicke situacije… otvoren je prostor za velike zarade ali i moguce velike gubitke pa ko voli nek izvoli

autor je vlasnik srpskih dionica

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


mauricije:
” Srbija u lijepom plusu, iako bez obzira na Nikoliča tamo ima dionica koje su skuplje nego kod nas, a sve s razlogom, hoće da narod kupuje, da ima, ne pita za cijenu, sve će to rasti i sli”

Cuj mauricijuse nemoj bezveze pisati sto ne znas… degradiras se na taj nacin…. ne znam koliko si proucavao izvjestaje srpskih firmi ali ima ih toliko dobrih a jeftinih da bih ti mogao ispuniti jedan list formata A4… srbi imaju strasno puno potencijala, vise od nas usudio bih se rec i samo je pitanje oce li vise sloziti film u glavi pa da krenu naprijed…

Srpsko trziste je najjeftinije u ovom dijelu svijeta, djelomicno i zbog politicke situacije… otvoren je prostor za velike zarade ali i moguce velike gubitke pa ko voli nek izvoli

autor je vlasnik srpskih dionica

Znao sad da ćeš ti krivo shvatiti. [smiley2]

Nisam rekao sve dionice, nego neke koje su skuplje nego kod nas, i nije to samo moje mišljenje. Koliko sam pratio nijedna podcijenjena dionica (prema pokazateljima) nije pala, ej, nije pala, a one superprecijenjene jesu, a sad su ponovno narasle.

Na to sam mislio, ne moraš odmah pljuvati, ali si se zabezekno, frka, a?

ali ako su moja predviđanja točna, ovo sa srbijom još nije gotovo…
ja očekujem daljnji pad njihova tržišta…ako potraje, bojim se da ćemo i mi biti opečeni…

100% se slazem. Ja sam vec srezao sve sto se srezati dalo. 75% sam u CASH-R-A. Iz “komsiluka” i ostatka regije sam pobjegao prije par mjeseci u potpunosti. Dolazi ljeto i IPO-i na jesen. Nekako mi se cini da mi cash daje najmirnije snove u ovom trenutku. Ne treba biti pohlepan! [smiley1]

skype - ivek1234


mauricije: ” Srbija u lijepom plusu, iako bez obzira na Nikoliča tamo ima dionica koje su skuplje nego kod nas, a sve s razlogom, hoće da narod kupuje, da ima, ne pita za cijenu, sve će to rasti i slično. ” Cuj mauricijuse nemoj bezveze pisati sto ne znas… degradiras se na taj nacin…. ne znam koliko si proucavao izvjestaje srpskih firmi ali ima ih toliko dobrih a jeftinih da bih ti mogao ispuniti jedan list formata A4… srbi imaju strasno puno potencijala, vise od nas usudio bih se rec i samo je pitanje oce li vise sloziti film u glavi pa da krenu naprijed… Srpsko trziste je najjeftinije u ovom dijelu svijeta, djelomicno i zbog politicke situacije… otvoren je prostor za velike zarade ali i moguce velike gubitke pa ko voli nek izvoli autor je vlasnik srpskih dionica

budi drug pa preproruči nekoliko. da ih malo analiziramo, usporedimo s prosjekom sektora…

www.knjigara.com

Kako se blizi uvodjenje novog trgovinskog sustava zanima me da li iko ista zna o tome i kada ce se ikakve informacije objaviti za siru publiku.

Dodatno imam pitanje za sve investitore. Da li iko u Hrvatskoj koristi black boxove, odnosno strojeve koji na temelju algoritma kupuju i prodaju dionice ili barem salju neka upozorenja o buy\sell prilikama.
Neki veliki imaju u razvoju svoja interna rjesenja, ali ni za koga jos nisam cuo da ima zatvoreno sve.

Dogovorena Vlada i smena Nikolića
Petak, 11. maj 2007. 11:53

Predsednik Srbije i Demokratske stranke (DS) Boris Tadić, premijer i predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica i lider G 17 plus Mladjan Dinkić dogovorili su se tokom noći da formiraju zajedničku vladu.

Više izvora potvrdilo je Beti da je na sastanku postignut dogovor o formiranju vlade i o rasporedu ministarstava.

Dogovoreno je i da bude smenjen predsednik Skupštine Srbije Tomislav NIkolić koga su u utorak rano ujutro izabrali poslanici radikala, socijalista i koalicije DSS-NS.

Koštunica je jutros oko 10 sati bio u Skupštini Srbije i oko 15 minuta razgovarao sa Tomislavom Nikolićem sa kojim je dogovorio sazivanje sednice parlemanta.

Tadić i Koštunica sastali su se sinoć oko 21.30 i postigli kompromisno rešenje o formiranju vlade, javio je B92.

Prema dogovoru, Tadić će biti predsednik Saveta za nacionalnu bezbednost koji koordiniše sve službe bezbednosti.

Dragan Jočić iz DSS-a ostaje ministar policije, agencija BIA biće podeljena po duplom ključu, a Ministarstvo odbrane i agencija VBA će pripasti Demokratskoj stranci.

Kako saznaje B92, tokom cele noći tri lidera su usaglašavala još neke detalje oko sastava buduće Vlade. Dva lidera su postigla sporazum kada im se priključio i lider G17 plus Mlađan Dinkić.

Prema navodima B92, oni će danas održati još jedan trojni sastanak.

(MONDO/Beta)

Hvala Bogu…

No respect

kakvi su ovo prometi na igh?

Ja bih na vašem mjestu svejedno bio jako oprezan. Prevelike su to oscilacije.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Ja bih na vašem mjestu svejedno bio jako oprezan. Prevelike su to oscilacije.

Zbog čega?

New Report

Close