Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad se već priča o MF-ovima. pogledajte koliki priljev imovine imaju. i onda netko kaže da nemogu raditi šta hoće. moš mislit.

podaci: HANFA


Evo večeras "Sutjeska" na TV, da skrenemo crnilo s burze.

satrali ih nemci sad

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


kad se već priča o MF-ovima. pogledajte koliki priljev imovine imaju. i onda netko kaže da nemogu raditi šta hoće. moš mislit.

podaci: HANFA

Bojim se da većinom financiraju nepotizam, korupciju, privatne račune i sve ostalo što se da kroz državne obveznice provući. Isto tako nemojte zaboravit da su u "kombinaciji" sa bankama kojima prodaju/kupuju ovisno o tome kakav je trenutak…..nisam pobornik velikih zavjera ali da i po zadnjim događajima nije jasno da bi trebali makar na obavjesni razgovor da objasne što se točno događa nisam siguran….


Pa tako samo i tjeraju nas male da se maknemo njima s puta, baš se pitam ko će na kraju trgovat za godinu dana ovdje, fond menađeri između sebe?

Kad se malo skuži da se može trgovat i na stranim burzama neće više se ovdje nitko vratit ni da ga mole. Svima je jasno kakva se politika ovdje vodi, pa ljudima je već prekipilo, dosta im je šišanja i malverzacija indeksom.

Bojim se da na ovaj način Burza samu sebe urušava i stvara si negativan imidž, čiji će predznak vjerojatno nosit još godinama i kad se stabilizira tržište. Ko će zdrav tu onda ulagat?

Pa svi panično uzimaju profit na malo rasta, a onda slijedi rokanje do besvijesti potpomognuto glavnim igračima. Neće se tako lako mali ulagač ovdje vratiti. Teško je sad to i psihološki podnijet bez obzira šta se dalje bude događalo. Nema tu pomoći. A veliki nisu tako laki na kupovini ko prije, neće više niko nabijat cijene jer puno njih nema čime il jednostavno ne želi. Pogledaj samo te volumene, tužno, otužno.

Mislim da ću maknut sutra neke pozicije do daljnjega, vjerojatno idem na strana tržišta, malo su im veće provizije, al evo kalkulacijom vidim da bi tamo bezobzira daleko bolje prošao. Imaš i short selling ak te volja, svašta nešta. Al bar nema divljaka ko ovdje.
Za domaće prilike ću samo čuvat dio žive love za slučaj da se još koji menađer odluči iživljavat pa da nešta ugrabim. Ionako se neće ovdje još rast dugo sudeći po prethodnim danima i tjednima i po prognozama.

P.S. Onima koji mi šalju poruke na private poručujem da sačuvaju živce i ne gube glavu, i nek se drže onog šta sam im poručio, neće pogrješit na duži rok. Ja sam ipak trejder i ne da mi se propuštati rastove koje očekujem uskoro vani, ovdje se u žabokrečinu uvijek mogu na vrijeme vratit, al mislim da neću skoro. Pozdrav svima, posebno menađerima, nadam se da će svako dobit po zaslugama.


pero ,pa sto ti bi ?????? zdrukao si nam ATPL tamo ..i sad nam bjezis [undecid] operenhajm te nadjacao [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ekipo jel ste čuli Karduma u Poslovnom ha,ha,ha… dobra mu je završna…

Hvala Vam na kecu...


http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/stjepan-igrec-varteks-u-sest-mjeseci-mora-otpustiti-barem-1200-radnika,60742.html

Ha, ha, ha, a dok je još bilo nešto posla pametnjakovići zabranjivali rad i donosili druge nebulozne mjere na štetu privrede. Nek ovi jadnici probaju tražiti novo zaposlenje u poslovnim bankama ili u HNB jer kod njih nema krize. [pray]


Ekipo jel ste čuli Karduma u Poslovnom ha,ha,ha… dobra mu je završna…

sta je reka .. ukratko?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Ekipo jel ste čuli Karduma u Poslovnom ha,ha,ha… dobra mu je završna…

sta je reka .. ukratko?
[/quote]

Nisam gledao ali na kraju po običaju kaže: pratite sve burzovne vijesti i čuvajte svoj novac.

who dares, wins

Za gotovinu 87 poduzeća
Utvrđen je popis 87 poduzeća, čije će se dionice prodati za gotovinu na javnoj dražbi na Zagrebačkoj burzi. Među njima su Ledo, Jamnica, Končar, Varteks, Tankerska plovidba i Belišće. Tržišna vrijednost tih dionica iznosi 384,9 milijuna kuna. HFP-u za nove pozajmice trebaju dodatna sredstva pa će se za dionice tražiti gotovina.

who dares, wins


Za gotovinu 87 poduzeća
Utvrđen je popis 87 poduzeća, čije će se dionice prodati za gotovinu na javnoj dražbi na Zagrebačkoj burzi. Među njima su Ledo, Jamnica, Končar, Varteks, Tankerska plovidba i Belišće. Tržišna vrijednost tih dionica iznosi 384,9 milijuna kuna. HFP-u za nove pozajmice trebaju dodatna sredstva pa će se za dionice tražiti gotovina.

Baš me zanima ishod ove dražbe.Moglo bi ispasti kao ono sa stanovima

STRENGTH AND HONOUR

Za gotovinu 87 poduzeća
Utvrđen je popis 87 poduzeća, čije će se dionice prodati za gotovinu na javnoj dražbi na Zagrebačkoj burzi. Među njima su Ledo, Jamnica, Končar, Varteks, Tankerska plovidba i Belišće. Tržišna vrijednost tih dionica iznosi 384,9 milijuna kuna. HFP-u za nove pozajmice trebaju dodatna sredstva pa će se za dionice tražiti gotovina…što to znači za navedene dionice???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Vlada napokon objavila ugovor s Inom
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/42919/Vlada-napokon-objavila-ugovor-s-Inom.html

who dares, wins

New Report

Close