Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega,bojim se da vi niste za ovo.Ostavite se burze dok niste i bez potkošulje ostali.
Pozdrav

Ja svejedno zarađujem i u ovim uvjetima ( iako ne koliko bih trebao obzirom na znanje i predožbu ), hvala na savjetu. ***obrisano***

never surrender

Gospodine peromadjar, sjećam se ovakvih poruka još od kad je krenuo pad sa 5000 bodova.
Svi su kukali kako im fond manageri ruše burzu.
Neki jednostavno ne mogu shvatiti da dionice, kao ni drveće, ne rastu do neba.
Žalite se hanfi i Samodolu, pa već je on rekao svoje kad su mu na otvorenom počeli kukati zbog minusa na burzi. Zovite i uskok pa nam javite što su vam rekli.
Burza nije socijalna ustanova i snađite se kako znate, a ako ne znate onda to nije za vas.
Imate dobre ponude banaka, pa izaberite štednju. Jednostavno je nevjerojatno kako neki ljudi u svemu vide urote. Nisu vam drugi krivi za minus na burzi, krivi ste si sami! [bye]

Na Tržištu novca ponuda 10 puta premašila potražnju
http://business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Na-Trzistu-novca-ponuda-10-puta-premasila-potraznju

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Na Tržištu novca ponuda 10 puta premašila potražnju
http://business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Na-Trzistu-novca-ponuda-10-puta-premasila-potraznju

I onda? Tko kaze da nema novaca?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Gospodine peromadjar, sjećam se ovakvih poruka još od kad je krenuo pad sa 5000 bodova.
Svi su kukali kako im fond manageri ruše burzu.
Neki jednostavno ne mogu shvatiti da dionice, kao ni drveće, ne rastu do neba.
Žalite se hanfi i Samodolu, pa već je on rekao svoje kad su mu na otvorenom počeli kukati zbog minusa na burzi. Zovite i uskok pa nam javite što su vam rekli.
Burza nije socijalna ustanova i snađite se kako znate, a ako ne znate onda to nije za vas.
Imate dobre ponude banaka, pa izaberite štednju. Jednostavno je nevjerojatno kako neki ljudi u svemu vide urote. Nisu vam drugi krivi za minus na burzi, krivi ste si sami! [bye]

Kolega operenhajmer, fondovski trole,

Sad sam maloprije rekao da je situacija tada u cijelom svijetu nalagala korekciju, jasno je bilo iz aviona da je onih 5000 previše i da se to mora raspast. Nisam bio među kuknjatorima, jasna mi je bila situacija.

Obzirom da se hrpa dionica tad bitno korigirala, a mnoge od njih se nisu uspjele oporavit kako je trebalo ( obzirom na fin izvješća ), a neke su i danas dodatno zatučene " na pravdi Boga ", šta bi drugo trebao napisat nego da neko manipulira tržištem?

Burza nije socijalna ustanova, fala svima pa i tebi na brizi i toj konstataciji, ja se i tu snalazim i u ovakvim uvjetima, al nije burza ni cirkus pa da se kao na ringišpilu vozaš kako cigo zaželi. A ovdje cigo zna samo za rikverc.

Valjda je i tebi to jasno, ne znam čemu te tvoje isprazne floskule da mi je kriv neko drugi.

never surrender

Kolega opeerenhajmer ***obrisano***,

Definiraj mi molim te tvoj izrijek:
Neki jednostavno ne mogu shvatiti da dionice, kao ni drveće, ne rastu do neba.

Evo može i na primjeru firme koja dan danas unatoč recesiji baca financijska izviješća s rastom prihoda i dobiti, a ni izbliza ne ovisi o domaćem sektoru kolko bi neki fond menađeri to sad željeli.

To je inače normalno na hr burzi da se cijena dionice kreče dijametralno suprotno u odnosu na dobit firme? Il se i današnje stanje cijene smatra rastom u nebo?

Hvala unaprijed na odgovoru, pozdravi svoje pajdaše.

never surrender

Dinko Novoselec
predsjednik Uprave Allianz ZB,
društva za upravljanje obveznim
mirovinskim fondom

"Mirovinska reforma i mogućnost da izborom mirovinskog fonda sami utječemo na visinu svoje buduće mirovine nije samo pozitivna društvena promjena i dobra stvar za hrvatsku budućnost u cjelini, već i dobra stvar za svakog pojedinca, za vašu i naše obitelji – pogotovo njihove najmlađe članove.
Misija AZ fonda jest graditi kvalitetan dugoročan odnos s našim članovima, biti uvijek dostupan i pritom otvoreno komunicirati. Ukratko, nastaviti tradiciju kvalitete i uspješnosti koju već dugi niz godina svojim klijentima pružaju i naši osnivači, Allianz, München i Zagrebačka banka d.d.

Evo čovjek ne zna bi li se smijao il plakao.

Podsjećam, omf su glavni igrači na burzi i zapravo jedini veći faktor koji može pružit stabilnost našoj burzi.

Pokazalo se i danas kolko su dobri stabilizatori u ovim teškim vremenima kad sve burze bilježe nenormalne rastove. Kapa do poda.

never surrender

Opet podržavam kolegu Peru, :)))
Ja sam apsolutno uvjeren da niti jedan FM nije svetac. Zamislite samo da ste na tom mjestu, plitko tržište, upravljaš s tuđim novcem, realna odgovornost nikakva, ukupan broj ljudi koji mogu znatno utjecati na tržiše se mjeri u par desetaka, sve se međusobno znaju, a to su pametni ljudi, he he da sam na njihovom mjestu i ja bi se vjerojatno slično ponašao. Druga je stvar što oni sjeku granu na kojoj sjede, no to njima nije uopće važno, sve da propadne i burza i država njima će biti dobro, i ne samo njima, nego i unucima njihovim…Državne službe bi lako mogle ući u trag bar jednoj jedinoj manipulaciji tržištem, pa da kazne bar nekog da, ovi drugi budu malo pametniji, da bude bar malo više reda i poštenja, ali… No prava je istina da SVAKI NAROD IMA VLAST KAKVU ZASLUŽUJE. A mi Hrvati biramo upravo ljude i vlast kakvu zaslužujemo, i nek nam bude. Više uopće nisam Proud to be Croat :(((

Evo večeras "Sutjeska" na TV, da skrenemo crnilo s burze.

Pa tako samo i tjeraju nas male da se maknemo njima s puta, baš se pitam ko će na kraju trgovat za godinu dana ovdje, fond menađeri između sebe?

Kad se malo skuži da se može trgovat i na stranim burzama neće više se ovdje nitko vratit ni da ga mole. Svima je jasno kakva se politika ovdje vodi, pa ljudima je već prekipilo, dosta im je šišanja i malverzacija indeksom.

Bojim se da na ovaj način Burza samu sebe urušava i stvara si negativan imidž, čiji će predznak vjerojatno nosit još godinama i kad se stabilizira tržište. Ko će zdrav tu onda ulagat?

Pa svi panično uzimaju profit na malo rasta, a onda slijedi rokanje do besvijesti potpomognuto glavnim igračima. Neće se tako lako mali ulagač ovdje vratiti. Teško je sad to i psihološki podnijet bez obzira šta se dalje bude događalo. Nema tu pomoći. A veliki nisu tako laki na kupovini ko prije, neće više niko nabijat cijene jer puno njih nema čime il jednostavno ne želi. Pogledaj samo te volumene, tužno, otužno.

Mislim da ću maknut sutra neke pozicije do daljnjega, vjerojatno idem na strana tržišta, malo su im veće provizije, al evo kalkulacijom vidim da bi tamo bezobzira daleko bolje prošao. Imaš i short selling ak te volja, svašta nešta. Al bar nema divljaka ko ovdje.
Za domaće prilike ću samo čuvat dio žive love za slučaj da se još koji menađer odluči iživljavat pa da nešta ugrabim. Ionako se neće ovdje još rast dugo sudeći po prethodnim danima i tjednima i po prognozama.

P.S. Onima koji mi šalju poruke na private poručujem da sačuvaju živce i ne gube glavu, i nek se drže onog šta sam im poručio, neće pogrješit na duži rok. Ja sam ipak trejder i ne da mi se propuštati rastove koje očekujem uskoro vani, ovdje se u žabokrečinu uvijek mogu na vrijeme vratit, al mislim da neću skoro. Pozdrav svima, posebno menađerima, nadam se da će svako dobit po zaslugama.

never surrender

Kako je postalo opasno biti osoba koja krade i vara.Otima naivnom svijetu novac…..Pa koliko vas ima koji pišete i se… po forumu a radite u fondovima ili bankama.E svaka prevara dode na svoje.Toliko koliko su nas pokrali na zse je i za Kutlu i Co malo.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/stjepan-igrec-varteks-u-sest-mjeseci-mora-otpustiti-barem-1200-radnika,60742.html

New Report

Close