Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi su očekivali ovako žestoku krizu relanog sektora.Samo neznalice su se nadale da se to neće desiti!
***obrisano***

Ma naravno, ali nevjerojatno kako ljudi koji ne mogu shvatiti što se zaista događa, pa za sve krive neke natprirodne pojave i zavjere medija i fond managera.
Treba jednostavno pogledati fundamente i shvatiti da su dionice precijenjene i da se hrvatskom gospodarstvu ne piše dobro.
Burza je samo odraz stvarne krize realnog sektora.
Iduća godina donosi otpuštanja i paniku. Čeka nas borba za preživljavanje.

kad spasava jedan Adriatica.net kamoli nece ponos hrvatskog tekstila VARTEKS (za sada netreba)

[lol] [lol] [lol]

trava@
prosjek 30 kn [kiss]


A evo čime se bavi Vlada

Vlada šalje spas za Adriatica.net

Vlada je odlučila pomoći posrnulom turoperatoru Adriatica.net, i to tako što je dopustila ulazak javnim tvrtkama u vlasničku strukturu te tvrtke, javlja Nacional.
Plan spašavanja trebao bi biti objavljen u iduća dva tjedna, kada će se i obznaniti da su budući suvlasnici osam državnih i privatnih poduzeća. Riječ je o Agrokoru, Jolly – projektima, Saponiji, Croatia osiguranju, ACI-ju, Croatia Airlinesu, Jadroliniji i Zagrebačkoj banci, koji će Adriatica.net dokapitalizirati s oko 40 milijuna eura.

Dakle,novcima poreznih obveznika Vlada spašava jednu privatnu tvrtku.
Koja je to gamad

A kojim će novcem onda spašavati građevinare? Ništa…izgleda da su odredili prioritete.
Očajnički vapajevi Đukana, Filipeca i Oppenheima nisu doprijeli do ušiju gospode sa Banskih dvora…

[cry]

Vidi kolko se fondovskih trolova sletilo na forum da opravda ovaj pad!

Bez brige, sumnjam da će svi proć neokrznuto u ovom, a ja ću još jednom ponovit pa nek si neki od današnjih autora i režisera malo razmisle:

Baš me zanima kako bi prošla jedna dobra tužba.

Imali smo mi ohoho vremena za padat kad se trebalo padat, pa ne može me dragi Bog uvjerit da se i danas trebalo padat i da su baš građevinari krivi. Kakve su to floskule??? Kakvi božji građevinari?? Krivi su prodavači građevinarskih dionica. Čisto sumnjam da su s rasprodajom počeli mali ulagači.

A kad se tužba razmatra onda se ide do u detalje pa da se vidi ko je, koliko, kada i zbog čega prodavao. Ne liči li ovo nekome na manipulaciju i igru tuđim parama?

A kad se kritična masa skupi siguran sam da će past tužba, pa će naprimjer doć današnji svi podaci o trgovanju na stol, pa će se uzet čitav kontekst u obzir, pa ćemo onda vidit ko je glavni. Neki si ovdje svašta dozvoljavaju.

never surrender

Vrijedi i ovo ponovit:

Crobex je postao taoc omf-ova koji manipuliraju tržištem, ničeg drugog.

Ko je i zašto ovima pustio ulaz na hr tržište kapitala? Apsolutno nisu imali blage veze s ulaganjem u bullu i ovo je direktna posljedica lošeg vođenja fondova i njihovih portfelja. Ko je kriv za to?!

Zanima me jel i eventualna tužba malog korisnika koji redovito uplaćuje u omf može proć? Kakvo je to vođenje portfelja?!

Bome ovo ulazi u granice gdje se dobro o tom može debatirat, dovoljno je da se skupi kritična masa koja će pokrenut pitanje.

Imamo hrpu primjera u svijetu gdje je gospodarska situacija teža nego kod nas pa im se ovakve stvari na burzi ne događaju!

never surrender


Vidi kolko se fondovskih trolova sletilo na forum da opravda ovaj pad!

Bez brige, sumnjam da će svi proć neokrznuto u ovom, a ja ću još jednom ponovit pa nek si neki od današnjih autora i režisera malo razmisle:

Baš me zanima kako bi prošla jedna dobra tužba.

Imali smo mi ohoho vremena za padat kad se trebalo padat, pa ne može me dragi Bog uvjerit da se i danas trebalo padat i da su baš građevinari krivi. Kakve su to floskule??? Kakvi božji građevinari?? Krivi su prodavači građevinarskih dionica. Čisto sumnjam da su s rasprodajom počeli mali ulagači.

A kad se tužba razmatra onda se ide do u detalje pa da se vidi ko je, koliko, kada i zbog čega prodavao. Ne liči li ovo nekome na manipulaciju i igru tuđim parama?

A kad se kritična masa skupi siguran sam da će past tužba, pa će naprimjer doć današnji svi podaci o trgovanju na stol, pa će se uzet čitav kontekst u obzir, pa ćemo onda vidit ko je glavni. Neki si ovdje svašta dozvoljavaju.

Kolega nemojte se ljutiti ali ovako curice plaču kad ih dečko ostavi.
Koga ćete vi tužiti? Dajte me nemojte nasmijavati.
Moram priznati da sve ovo trenutno strašno podsjeća na 10. mjesec 2007.
Svaki dan su se dizale tužbe protiv fondova i proljevale suze zbog nesretnih ljubavi.
The rest is history

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA




Crobex je postao taoc potopa građevinara, a kolateralne žrtve su večina ostalih dionica koje uglavnom taj pad ne zaslužuju. Sad, dokle to može potrajati dok se ipak situacija ne izdiferencira??? [undecid]

Nije Crobex taoc potopa građevinara nego potopa realnog sektora
[/quote]

Crobex je postao taoc omf-ova koji manipuliraju tržištem, kolega forumašu, ničeg drugog.

Imamo hrpu primjera u svijetu gdje je gospodarska situacija teža nego kod nas pa im se ovakve stvari na burzi ne događaju!
[/quote]

http://www.poslovni.hr/131640.aspx

Upravo tako kolega. Evo izgleda da u Srbiji, Bosni i Makedoniji za razliku od Hrvatske teče med i mlijeko. Inače ne slažemo se u svemu. Ja nisam za tužbu, nego za USKOK. Napisao sam to jučer, a
ponoviti ću i danas, živim za dan kada će USKOK uskočiti i na ZSE.

fedya, fondovski trolu:

Vjerojatno si misli reć 2008 a ne 2007.

Tada je pad bio opravdan, na mnogim dionicama je bio sigurno prežestok, al u svakom slučaju stanje je bilo takvo svuda u svijetu.

Trenutna situacija:
ne opravdava pad na današnji dan ni pod razno.

Uzet ću u obzir za potvrdu rečenog:
– kompletnu situaciju u sentimentu,
– kompletnu situaciju hr gospodarstva uključujući vremenski slijed događaja i javnog iznošenja makroekonomskih podataka,
– novinarske natpise na današnji dan,
– psihološke uvjete obzirom na stanje na svjetskim burzama,
– očekivanja stranih analitičara ( koji su objektivniji od domaćih )
– uvjete na tržištima sličnim našem ( najbolje gledati tržišta ex-yu u okruženju )

Po nijednom kriteriju a pogotovo uzevši u obzir sve skupa nemamo pravo na pad, neko je ovo potegao sa smislom. A ako to nije manipulacija ne znam šta je.
A još ako dolazi od nekog glavonje tipa omf onda je za tužbu, jer zna se kakva je uloga omfa za pojedinca ( ponašanje s tuđim kapitalom u generiranju rasta mirovinskih štednih uloga ) i u ovom slučaju za burzu ( stabilizacijski utjecaj ).

Hrpa stvari je kod nas poznata od ranije a neke firme na burzi nemaju blage veze s ovim šta se zbiva u realnom sektoru, niti njihova financijska izviješća na to aludiraju.

Da smo država EU već bi se tužba pripremala, šta misliš da se tamo takve stvari dozvoljavaju? Jel ko prati šta se zbiva na pojedinim suđenjima u Americi?

Čekaj, čekaj, dok proradi sudbena vlast kod nas kako se spada i kako EU nalaže, pa ćeš vidjet kako se pirka na vatrici. Neki misle da su nedodirljivi. Al neka, sretno im.

never surrender


fedya, fondovski trolu:

Vjerojatno si misli reć 2008 a ne 2007.

Tada je pad bio opravdan, na mnogim dionicama je bio sigurno prežestok, al u svakom slučaju stanje je bilo takvo svuda u svijetu.

Trenutna situacija:
ne opravdava pad na današnji dan ni pod razno.

Uzet ću u obzir za potvrdu rečenog:
– kompletnu situaciju u sentimentu,
– kompletnu situaciju hr gospodarstva uključujući vremenski slijed događaja i javnog iznošenja makroekonomskih podataka,
– novinarske natpise na današnji dan,
– psihološke uvjete obzirom na stanje na svjetskim burzama,
– očekivanja stranih analitičara ( koji su objektivniji od domaćih )
– uvjete na tržištima sličnim našem ( najbolje gledati tržišta ex-yu u okruženju )

Po nijednom kriteriju a pogotovo uzevši u obzir sve skupa nemamo pravo na pad, neko je ovo potegao sa smislom. A ako to nije manipulacija ne znam šta je.
A još ako dolazi od nekog glavonje tipa omf onda je za tužbu, jer zna se kakva je uloga omfa za pojedinca ( ponašanje s tuđim kapitalom u generiranju rasta mirovinskih štednih uloga ) i u ovom slučaju za burzu ( stabilizacijski utjecaj ).

Hrpa stvari je kod nas poznata od ranije a neke firme na burzi nemaju blage veze s ovim šta se zbiva u realnom sektoru, niti njihova financijska izviješća na to aludiraju.

Da smo država EU već bi se tužba pripremala, šta misliš da se tamo takve stvari dozvoljavaju? Jel ko prati šta se zbiva na pojedinim suđenjima u Americi?

Čekaj, čekaj, dok proradi sudbena vlast kod nas kako se spada i kako EU nalaže, pa ćeš vidjet kako se pirka na vatrici. Neki misle da su nedodirljivi. Al neka, sretno im.

Kolega,bojim se da vi niste za ovo.Ostavite se burze dok niste i bez potkošulje ostali.
Pozdrav

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Evo jedna dobra,

http://hgd.mvpei.hr/novosti.aspx?id=55&newsId=4580

Gruevski je naglasio da su hrvatski ulagači najavili ulaganja u Makedoniji, da neki već posluju te da su jako dobro primljeni na makedonskom tržištu. Dodao je kako je u današnjim razgovorima bilo riječi i o svjetskoj krizi koja je zahvatila obje zemlje te da su ocijenili kako će rezultati iduće godine biti bolji nego se očekivalo u objema zemljama. [/b]

Iz gornjeg clanka je trebalo boldati :
Gruevski je naglasio da su hrvatski ulagači najavili ulaganja u Makedoniji, da neki već posluju te da su jako dobro primljeni na makedonskom tržištu.

A pitanje je : Zasto hrvatski ulagaci ne ulazu doma?!?
Odgovor mozete vidjeti svuda oko sebe a jedan dio je ovdje
http://www.investinmacedonia.com/
pod REASONS TO INVEST
[bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Ljudi ne kuže da burza nije zajebancija da se tek tako možeš igrat s nečijim parama kako ti to padne napamet. Naravno ovaj je fenomen uvriježen na našim prostorima da se to može radit i nikom ne bude ništa.

Il kako fedya kaže, bunili se ljudi prošle godine pa niko nije ništ postigo. Šta to onda opravdava ove koji su krivo raspolagali tuđim novcem?! Kao, niko ih nije tužio pa nikom ništa?

To je velik problem bilo gdje drugdje, a jednog dana će neko bitniji od mene postavit nekom ovo pitanje. Možda i sama raja kad skuži šta se događa.

I naravno da se ovako menađeri ponašaju kako se ponašaju jer su zeznuli stvar kad su se tovarili na ath vrijednostima, našim parama. Ko će sad narodu izjavit da su im spiskali pare i obezvrijedili mirovine?

Sad se vade kako znaju, al pitanje do kada. Umjesto da pokušaju umirit narod oni još goru stvar rade i kontra raspoloženja cijelog svijeta ruše indeks. Naravno da će navuć gnjev svakog normalnog ulagača.
Al neka, ako tako oće nek samo nastave, pravda je spora al dostižna, ne treba to zaboravit.

never surrender

zasto sve izlazi boldano?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

New Report

Close