Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Crobex je postao taoc potopa građevinara, a kolateralne žrtve su večina ostalih dionica koje uglavnom taj pad ne zaslužuju. Sad, dokle to može potrajati dok se ipak situacija ne izdiferencira??? [undecid]

Nije Crobex taoc potopa građevinara nego potopa realnog sektora

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

ZABA dobila kredit od 200 milijuna eura za poboljšanje likvidnosti
http://www.nacional.hr/clanak/71145/zaba-dobila-kredit-od-200-milijuna-eura-za-poboljsanje-likvidnosti

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


ZABA dobila kredit od 200 milijuna eura za poboljšanje likvidnosti
http://www.nacional.hr/clanak/71145/zaba-dobila-kredit-od-200-milijuna-eura-za-poboljsanje-likvidnosti

Garancija je izdana na osam godina i pokriva rizik od restrikcija transfera, rata i nereda.
Interni kredit namjenjen je poboljšanju Zabinog upravljanja rizičnom imovinom uparivanjem imovine i financiranja slične vrijednosti.

Hrvatska je, kao i mnoge druge zemlje u Europi i središnjoj Aziji, trenutačno suočena sa problematičnim prilagodbama fiskalnog sektora koji ima velike potrebe za inozemnim financiranjem.

Dakle situacija je puno gora nego što smo mislili

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



Na više od 90 posto dionica rezultati firmi su better than expected, i dalo je potvrdu da je Hrvatska izlazi iz recesije……. a sada dok novinari počnu to pisati,prvo trebaju naučiti pisati….. [lol] [lol]

Na vise od 50% dionica rezultati firmi su na rubu bankrota, samo treba znati citati..
Da se razumijemo, 91% sam u dionicama (onim dobrim) [bye] [bye] [bye]
[/quote]

Aha, baš.

Baš me zanima kako bi prošla jedna dobra tužba.

Imali smo mi ohoho vremena za padat kad se trebalo padat, pa ne može me dragi Bog uvjerit da se i danas trebalo padat i da su baš građevinari krivi. Kakve su to floskule??? Kakvi božji građevinari?? Krivi su prodavači građevinarskih dionica. Čisto sumnjam da su s rasprodajom počeli mali ulagači.

A kad se tužba razmatra onda se ide do u detalje pa da se vidi ko je, koliko, kada i zbog čega prodavao. Ne liči li ovo nekome na manipulaciju i igru tuđim parama?

A kad se kritična masa skupi siguran sam da će past tužba, pa će naprimjer doć današnji svi podaci o trgovanju na stol, pa će se uzet čitav kontekst u obzir, pa ćemo onda vidit ko je glavni. Neki si ovdje svašta dozvoljavaju.

never surrender



ZABA dobila kredit od 200 milijuna eura za poboljšanje likvidnosti
http://www.nacional.hr/clanak/71145/zaba-dobila-kredit-od-200-milijuna-eura-za-poboljsanje-likvidnosti

Garancija je izdana na osam godina i pokriva rizik od restrikcija transfera, rata i nereda.
Interni kredit namjenjen je poboljšanju Zabinog upravljanja rizičnom imovinom uparivanjem imovine i financiranja slične vrijednosti.

Hrvatska je, kao i mnoge druge zemlje u Europi i središnjoj Aziji, trenutačno suočena sa problematičnim prilagodbama fiskalnog sektora koji ima velike potrebe za inozemnim financiranjem.

Dakle situacija je puno gora nego što smo mislili
[/quote]

Nitko nije mogao očekivati ovako jaku krizu realnog sektora, te slom građevinske industrije.
Bojim se da nas čeka krah stanogradnje i državnih investicija u građevinske projekte.
Bolje i to nego bankrot države i dolazak MMF-a zbog prezaduženosti i gradnje mostova koje ne vode nigdje. Što se građevinarstva tiče, treba zaista skinuti kapu Dinku Novoselcu što je na vrijeme rasprodao dalekovod, moći će ga kupovati puno niže zajedno s ostalim građevinarima koji su se stropoštali. Naravno, ako ih ima uopće razloga kupovati.

Nije Crobex taoc potopa građevinara nego potopa realnog sektora


Bravo majstore.

Cilj opravdava sredstvo.




Na više od 90 posto dionica rezultati firmi su better than expected, i dalo je potvrdu da je Hrvatska izlazi iz recesije……. a sada dok novinari počnu to pisati,prvo trebaju naučiti pisati….. [lol] [lol]

Na vise od 50% dionica rezultati firmi su na rubu bankrota, samo treba znati citati..
Da se razumijemo, 91% sam u dionicama (onim dobrim) [bye] [bye] [bye]
[/quote]
Onim poput VARTEKSA, stvarno vam je to dobar izbor.
[/quote]

imam ija Varteks koji sam kupovao dok je trziste zadnjih mjeseci islo prema gore.Sa prosijecnom cijenom 30 kn za mene je to kupnja sasvi O.K.
Vrijednost nekretnina i zemljista V E L I K A .

p.s.ima nas razlicitih. [thumbsup]

Ovo polako počinje ličit na paniku.

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.067,12 -2.01% 63.188.671,64 kn 25.075.852,52 kn 24.840.319,12 kn 13.272.500,00 kn

Promet nikakav. Može li mi netko reći na kojim dionicama je napravljen ovaj prijavljeni promet? Unaprijed hvala!

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Crobex je postao taoc potopa građevinara, a kolateralne žrtve su večina ostalih dionica koje uglavnom taj pad ne zaslužuju. Sad, dokle to može potrajati dok se ipak situacija ne izdiferencira??? [undecid]

Nije Crobex taoc potopa građevinara nego potopa realnog sektora
[/quote]

Crobex je postao taoc omf-ova koji manipuliraju tržištem, kolega forumašu, ničeg drugog.

Imamo hrpu primjera u svijetu gdje je gospodarska situacija teža nego kod nas pa im se ovakve stvari na burzi ne događaju!

never surrender




ZABA dobila kredit od 200 milijuna eura za poboljšanje likvidnosti
http://www.nacional.hr/clanak/71145/zaba-dobila-kredit-od-200-milijuna-eura-za-poboljsanje-likvidnosti

Garancija je izdana na osam godina i pokriva rizik od restrikcija transfera, rata i nereda.
Interni kredit namjenjen je poboljšanju Zabinog upravljanja rizičnom imovinom uparivanjem imovine i financiranja slične vrijednosti.

Hrvatska je, kao i mnoge druge zemlje u Europi i središnjoj Aziji, trenutačno suočena sa problematičnim prilagodbama fiskalnog sektora koji ima velike potrebe za inozemnim financiranjem.

Dakle situacija je puno gora nego što smo mislili
[/quote]

Nitko nije mogao očekivati ovako jaku krizu realnog sektora, te slom građevinske industrije.
Bojim se da nas čeka krah stanogradnje i državnih investicija u građevinske projekte.
Bolje i to nego bankrot države i dolazak MMF-a zbog prezaduženosti i gradnje mostova koje ne vode nigdje. Što se građevinarstva tiče, treba zaista skinuti kapu Dinku Novoselcu što je na vrijeme rasprodao dalekovod, moći će ga kupovati puno niže zajedno s ostalim građevinarima koji su se stropoštali. Naravno, ako ih ima uopće razloga kupovati.
[/quote]

Svi su očekivali ovako žestoku krizu relanog sektora.Samo neznalice su se nadale da se to neće desiti!
***obrisano***

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Današnji dan je dodatna potvrda kakvu manipulaciju nad tržištem kapitala imaju fondovi……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

A evo čime se bavi Vlada umjesto da se bavi spašavanjem države

Vlada šalje spas za Adriatica.net

Vlada je odlučila pomoći posrnulom turoperatoru Adriatica.net, i to tako što je dopustila ulazak javnim tvrtkama u vlasničku strukturu te tvrtke, javlja Nacional.
Plan spašavanja trebao bi biti objavljen u iduća dva tjedna, kada će se i obznaniti da su budući suvlasnici osam državnih i privatnih poduzeća. Riječ je o Agrokoru, Jolly – projektima, Saponiji, Croatia osiguranju, ACI-ju, Croatia Airlinesu, Jadroliniji i Zagrebačkoj banci, koji će Adriatica.net dokapitalizirati s oko 40 milijuna eura.

Dakle,novcima poreznih obveznika Vlada spašava jednu privatnu tvrtku.
Koja je to gamad

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close