Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e ovo je stvarno previše. kada su ameri padali pratili smo (čak smo padali dvostruko više), sada kad su na najvišim razinama u god dana mi padamo. Znam da stanje u državi nije dobro, ali jako puno firmi će poslovat jako dobro. Naravno, to za nas više neće biti bitno jer će biti u stranim rukama. Svaka čast fondovima. Stvarno rade lijep posao



DA li opet ja moram ponoviti??
DA se treba kloniti građevinara.

Mislim da ne, valjda je sada svima jasno.
IGH nema para za Zagrepčanku i povukao cijelu burzu dolje.

lp


Aha, znači sad su građevinci krivi za cjelokupni pad burze, vrlo zanimljiva teorija. Znači IGH neće Zagrepčanku, pa se zato urokava i ATPL iako BDI iz dana u dan raste. Osim toga koji će q. IGH-u Zagrepčanka jedan totalno neisplativ projekt (kad se potpisao ugovor situacija je bila drugačija) kad će te pare tisuću puta bolje iskoristiti btw. IGH isplaćuje i dividendu, i naravno da ima ogromnih potraživanja od strane državnih firmi, ali koji d.d. ili pojedinac nema kad država muze i zadnju kunu, a ne plaća gotovo ništa.
[/quote]

Koliko će platiti penala?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dakle vjerojatno 2 različite osobe, 1 min gosp. drugi potpredsjednik Vlade.. Ali gdje će nać 2 osobe kad već 10 dana nemože niti 1…

Bit će zanimljivo vidit koliko će spustit crobi u ovom naletu, a još zanimljivije u što će utuć pare od HT od ovih par dana…

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

IGH isplacuje dividendu, samo je pitanje da li ce to isto uciniti u 2010g.tj kolika ce dobit biti ili ako je opce bude.
Nemam osobno nista protiv IGH,gradjevinara, samo me interesira. I nemojte ovo shvatiti osobno.




DA li opet ja moram ponoviti??
DA se treba kloniti građevinara.

Mislim da ne, valjda je sada svima jasno.
IGH nema para za Zagrepčanku i povukao cijelu burzu dolje.

lp


Aha, znači sad su građevinci krivi za cjelokupni pad burze, vrlo zanimljiva teorija. Znači IGH neće Zagrepčanku, pa se zato urokava i ATPL iako BDI iz dana u dan raste. Osim toga koji će q. IGH-u Zagrepčanka jedan totalno neisplativ projekt (kad se potpisao ugovor situacija je bila drugačija) kad će te pare tisuću puta bolje iskoristiti btw. IGH isplaćuje i dividendu, i naravno da ima ogromnih potraživanja od strane državnih firmi, ali koji d.d. ili pojedinac nema kad država muze i zadnju kunu, a ne plaća gotovo ništa.
[/quote]

Koliko će platiti penala?
[/quote]
Ovo su samo špekulcije da će izaći iz Zagrepčanka, piše da traže partnere, procjeniti će i viditi što im je isplativije. Ja doista ne znam koliki bi trebali biti penali.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Pa šta je ovo? Piše na gledalici redovni promet 13 miljuna a ja ne mogu zbrojati 8 sveukupno??!!

trenutno je promet 9.412.504,45


IGH isplacuje dividendu, samo je pitanje da li ce to isto uciniti u 2010g.tj kolika ce dobit biti ili ako je opce bude.
Nemam osobno nista protiv IGH,gradjevinara, samo me interesira. I nemojte ovo shvatiti osobno.

Bože moj, IGH je dobio projektiranje auto puta u C.G.,i trenutno ima dogovorenih,a nedovršenih poslova za 973 milijuna kuna, vjerojatno će u stečaj iduće godine

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Je l’ se ovo netko igra "how low can u go?"

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.083,75 -1.22% 28.369.788,01 kn 15.097.288,01 kn 0,00 kn 13.272.500,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Jel ovo počelo propadanje HG-spota ?
Žali ljude koji su unutra,realna cijena sa obzirom na rizik,1 KN.

Cilj opravdava sredstvo.

DZS "očekujemo da bi za cijelu 2009. godinu realni pad trgovine na malo mogao biti dvoznamenkast."

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/maloprodaja-pad-ce-i-na-godisnjoj-razini-biti-dvoznamenkast,60706.html

I evo ga, nakon akcije Kupujmo hrvatsko slijedi akcija Prodajmo hrvatsko.

Dok je trajala prva akcija jos se i naslo kupaca, a dok traje ova druga kupaca nema pa se prodaje jeftino i u bescjenje.

Drugim rijecima u praksi neki omf je kupio xyz dionica za 50 mil kn i sada na silu prodaje isti broj dionica za 15 mil kn. Prevedeno od vase mirovine umjesto plusa radi minus. Bas divno.

never surrender

Nije loša taktika, umjesto da pratimo zapad, mi izmislimo neku debilanu na građevincu, onda svi građevinci zbog toga popuše, pa onda brodari i na kraju svi ostali. Nemojmo više pratit strane indexe, kupujmo fantastične cro novine, oni su zvijezda vodilja.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close