Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i službeni podaci o maloprodaji -12,8%

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/maloprodaja-u-godini-realno-smanjena-12%2c8%25,60622.html


Ljubo Jurčić: Većinu turističkih naselja treba srušiti

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/jurcic-vecinu-turistickih-naselja-treba-srusiti,60620.html

"Također tvrdi da nije istina da turistički sektor sudjeluje u BDP-u s 20 posto, već da je pravi podatak upola manji, odnosno da turizmom ostvarujemo tek 10 posto ukupnog BDP-a."

Čak i ovo je nategnuto ali puno bliže istini. Fenomenalno kako inače u turističku potrošnju broje ako ja iz Zagreba odem u Makarsku i kupim u dućanu kruh i mlijeko i vele kako to pomaže našoj ekonomiji. Kao da u Zagrebu inače nebi jeo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Bravo kolega Conane, odlična primjedba.

Jedna od većih zabluda naše ekonomije jest da bi mi mogli živjeti od poljoprivrede i turizma.
To je stupidna teza iako mnogi nasjedaju na nju.
Mi moramo razvijati sve svoje komparativne prednosti, od industrije, energetike, do komunikacija, transporta, veza, itd itd.

Još jednom Vas pohvaljuem, a ne ovi što pišu pamflete. Njih treba držati moderirane dok ne napreduju u stanju svijesti i znanja.
Nhf

I'll be twice the King my father ever was!


Ljubo Jurčić: Većinu turističkih naselja treba srušiti

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/jurcic-vecinu-turistickih-naselja-treba-srusiti,60620.html

To ja govorim odavno. Ti socrealistički hoteli i alpski tip apartmana ne vrijede ništa i samo nagrđuju okoliš. Stranci sa ukusom žele nešto potpuno drugačije no investitori su skloni novodinarskom stilu sa pvc stolarijom i laminatom za 20 kn. I još bi to htjeli prodati za 2000€ kvadrat. Moš jedino Mađaru koji skriva lovu pred svojim poreznicima.

who dares, wins

Mislim da realno oko 75% prometa na ZSE rade forumaši.
Dovoljno je da 400 ljudi vrti 50 000 kuna i to vam je otprilike promet na ZSE.
Umiremo polaganom smrću.Pa pogledajte samo situaciju na jednoj od flagship dionica na ZSE-ERNT,
odlična firma, odlični fundamenti a iznos kompletne kupnje je 250 000 kuna.
Očaj

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


i službeni podaci o maloprodaji -12,8%
http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/maloprodaja-u-godini-realno-smanjena-12%2c8%25,60622.html

izgleda da je ovaj mikro odbijanac bio zbog beter den ekspekted rezultata [lol]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Ljubo Jurčić: Većinu turističkih naselja treba srušiti

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/jurcic-vecinu-turistickih-naselja-treba-srusiti,60620.html


E, Ljubo, Ljubo, treba raditi i graditi a ne rušiti, ima tko, samo da država makne čižmu sa vrata!

‘Ako ne posijemo nećemo ni žeti’, kazao je Jurčić pa poručio da uvozimo polovicu hrane koju sami možemo stvoriti. Imamo tržište od 10 milijardi eura koje ne znamo uzeti.
Tko će sijati ako nema kome prodati, tko će sijati ako to isto neki blizak min. poljoprivrede uvozi iz Bangladeša za cijenu goriva koju naš poljoprivrednik potroši za žetvu…bez dugoročne strategije koja će obuhvačati kvote, kulturu, otkup, zaštitne cijene, zaštitnu carinu, agro banku, okrupnjavanje zemljišta…i sl. naša poljoprivreda će tonuti sve dublje i dublje, sve dok jednog dana kada uđemo u EU, ne dođe neki stranac koji će se pretstaviti HR političkoj eliti kao poloprivredni Robin hud i pokupovati sve za kikiriki….onda ćemo vidjeti kako Slavonija i vrijedni Hrvati mogu hraniti pola Europe. [angry]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Mislim da realno oko 75% prometa na ZSE rade forumaši.
Dovoljno je da 400 ljudi vrti 50 000 kuna i to vam je otprilike promet na ZSE.
Umiremo polaganom smrću.Pa pogledajte samo situaciju na jednoj od flagship dionica na ZSE-ERNT,
odlična firma, odlični fundamenti a iznos kompletne kupnje je 250 000 kuna.
Očaj

Danas? Krivo misliš. Pola prometa je HT a tamo su nalozi koji prolaze SF za forumaše.
Umirovljenici su glavna fora [lol]

who dares, wins

Jednom riječju žabokrečina od burze.
Budete vidili kako reagiramo kada se USA bude crvenila.
Na zeleno smo operirani.

Korkyra



Ja sam mislio da smo mi radišan i donekle inteligentan narod i bilo mi je žao što se rasprodajemo. No danas vidim kakvi smo i molim se da što prije stranci sve pokupuju i istjeraju bagru.

Kako si to mogao misliti? Imaš podatke o produktivnosti i obrazovanju koji ti vrlo jasno govore da smo u prosjeku jako lijeni i neobrazovani. To nije tajna osim ako ne pušiš fore sa dalekovidnice.
[/quote]

TADA JOŠ NISAM IMAO TE PODATKE [lol]


Danas? Krivo misliš. Pola prometa je HT a tamo su nalozi koji prolaze SF za forumaše.
Umirovljenici su glavna fora [lol]

Slazem se za SF. Uz to, mislim da je na forumu pitanje prestiza ne imati dionice HT-a. Ako imas HT onda si u najboljem slucaju "pasivni investitor".

Pravi igraci se ne bave HT-om. Ako dionica nema radijus kretanja od barem +-5 posto, onda se tu ne radi o dionici vrijednoj portfelja.

Eh sad, da mogu vratit vrijeme itekako bih se nakrco s HT-om. Covjek uci dok je ziv.


Jednom riječju žabokrečina od burze.
Budete vidili kako reagiramo kada se USA bude crvenila.
Na zeleno smo operirani.

A što će tek biti kad nas strefi pandemija, kad nas prvo pukne sezonska a potom svinjska? [sad]

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

New Report

Close