Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Burza je danas mrtva, trgovanje letrgično i pitam se zašto uopće kvarim oći buljeći u minitor?!?
Mislim da je vrijeme da ZSE u suradnji sa svim zaintersiranim stranma osmisli nove proizvode i usluge kako bi probudila tržište. ZSE bi trebala u suradnji sa bankama i brokreskim kućama osmisliti proizvde koji bi nam omogučili aktivnije trgovanje, naravno u cijelu priću bi se mogli uključiti i fondovi i veliki investitori i burza bi mogla imati ponovo solidan promet. Brokerske kuče su već krenile sa snižavanjem provizija, kada bi se uveli još povoljniji margini sa boljim omjerima npr 25:75 na 1,3,6 mjeseci, zatim neka vrsta futuresa, možda ova burza više nebi bila tako dosadna.

ma sve je to ok
mi samo s današnjim danom predviđamo korekciju nakon što USA i EU odrade pozitivno pa krenu dolje, e tu smo mi trenutno to se sigurno vidi na nekim tehničkim analizama

mi smo ipak zemlja slučaj



Zašto je onda bilo loše što smo banke prodali?
Ne bih baš volio da mi je Gucić vlasnik ZABE ili PBZ-a.

Dobro da smo ih prodali jer bi danas ljudi stajali u redovima ispred propalih banaka i molili da im se novac vrati. – 100%

Ja sam mislio da smo mi radišan i donekle inteligentan narod i bilo mi je žao što se rasprodajemo. No danas vidim kakvi smo i molim se da što prije stranci sve pokupuju i istjeraju bagru.
[/quote]
Kako si to mogao misliti? Imaš podatke o produktivnosti i obrazovanju koji ti vrlo jasno govore da smo u prosjeku jako lijeni i neobrazovani. To nije tajna osim ako ne pušiš fore sa dalekovidnice.

who dares, wins



malo je bitno tko je vlasnik. bilo bi odlično da se uvedu novi instrumenti poput short sellinga i opcija i da se društva drže obveze objavljivanja svih novosti i izvještaja ali burza je ipak samo tehnička podrška. bitni su investitori.

to je kao da se preko telefona posvađaš s ljubavnicom i onda za to kriviš HT

Istina.
No najveći krivac je HANFA.
Koga su oni ikada uhvatili? Pa šta se sve radilo.
Pogledajte samo šta se odigralo na zadnjoj glavnoj skupštini Badela i nikome ništa.
Ova država kriminalno leglo. Zakoni su samo mrtva slova na papiru.
Odvratno.
Rađe ću raditi za stranca nego da me rođo krade.
[/quote]
…ma tko bi rekao…što nas nisu krali neki tamo drugi…pa smo se odvojili(krvlju) da nas više oni ne kradu…pa tko nas sad opet krade? oni ili ovi?…da li opet da se odvajamo i ima li to smisla… ma ljudi moji sve ovo ide ka jednom mogućem cilju…čitajte i obrazujte se ali ne ovim knjigama o burzi…postoji jedna stara najbolja, iz nje uči(te)mo u njoj sve piše…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

mi opet skoro -1% a EU +1… %
ameri kad otvore a prema futuresima bi mogli slično EU a mi bi mogli još dodati -1% na sadašnji[embarass]

Evo odličnog podatka: Broj on-line korisnika: registiranih: 241, gostiju: 4385
prije je bilo normalno oko 60 000 gostiju dok sada je oko 4385.

Ljudi se klone foruma, a i po tim podacima nalazimo se na dnu……

Sada kolo vode fondovi…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Dodala je da će ovog tjedna vlada donijeti odluku o novom ministru gospodarstva i važne odluke vezane za privatizaciju brodogradilišta.
http://www.vecernji.hr/vijesti/dvjesto-milijuna-kuna-vrijedna-slavonka-proizvodi-crjepove-clanak-47361

who dares, wins


Evo odličnog podatka: Broj on-line korisnika: registiranih: 241, gostiju: 4385
prije je bilo normalno oko 60 000 gostiju dok sada je oko 4385.

Ljudi se klone foruma, a i po tim podacima nalazimo se na dnu……

Sada kolo vode fondovi…..

Dodatak:

Sada ako fondovi misle da izbijaju dionice manjim dioničarima dionice, varaju se jer više nema ljudi kojima bi putem foruma posijali strah. Sada rušenjem štete sebi…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


mi opet skoro -1% a EU +1… %
ameri kad otvore a prema futuresima bi mogli slično EU a mi bi mogli još dodati -1% na sadašnji[embarass]

Tih drugih -1 ćemo odraditi sutra na otvaranju ako eu i futuresi budu u minusu [angry]
Dere nas takva pličina da imam dojam da nam je TK u sličnoj sitaciji kao Marco Polo [embarass]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


mi opet skoro -1% a EU +1… %
ameri kad otvore a prema futuresima bi mogli slično EU a mi bi mogli još dodati -1% na sadašnji[embarass]

Svašta se kod nas doživi sad če vani odratiti rast, a mi im se onda pridružujemo u korekciji, tko tu koga…….

Uhljebe na ulicu!!!!!

evo jedan od razloga danasnjeg pada,mada su svi ocekivali da cemo se zeleniti.

‘Financijska kriza pokazala je pogreške u modelu rasta srednje i jugoistočne Europe’, složio se predsjednik Stjepan Mesić s nalazima EBRD-a. U probleme su nas odveli potrošački krediti i oslanjanje na zaduživanje, parafrazirao je Mesić stavove investicijske banke.
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/mesic-pad-bdp-a-ove-godine-6%25%2c-oporavak-tek-2011.,60616.html#Thumbs

Ljubo Jurčić: Većinu turističkih naselja treba srušiti

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/jurcic-vecinu-turistickih-naselja-treba-srusiti,60620.html

New Report

Close