Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam, ne znam ali ovo ni je kao obično. Loše vijesti se neke ne očekuju osim da nam Baneras bude Predsjednik ili Maminjo gradonačelnik [lol]
Možda se sprema kakva euforija i Šukerova potpora za izbore samo je po tajmingu još rano.
Šuki mi je malo pre tih za svoj običaj. Moglo bi poslije proračuna nekakvo iznenađenje da padne.

who dares, wins

Bit ce danas prometa, ali tek poslije izvjestaja o nezaposlenosti u SAD.


Nešto sa ovom Burzom u zadnje vrijeme ni je u redu. Kao da se nešto čeka.
Promet je vanserijski katastrofalan. Fondova ni za lijek, kao da je neki bojkot.

Ne bi se u potpunosti složio.Igraju igru: pilu naopako.Na dionicama koje imaju dobra izvješća kao
ADRS i DLKV su čak uspjeli zadržati cijene ,a Viro veliko razočaranje zadnjeg kvartala podići.
1 2 3 3/1
1.9. 30.9. 6.11

DLKV 396 416 395 100

ADRS 254 275 261 103

VIRO 424 470 440 104

Pošto mirovinci imaju informacije malo prije od nas očito da manipuliraju.Brane loša izvješča
a pasivni su na firmama sa dobrim poslovnim rezultatima.Jer ako je netko ugodno iznenadi sa
poslovanjem trećeg kvartala onda su to DLKV i ADRS ,a najneugodnije je VIRO.Oni su dugoročni.Oni su špekulanti ,ali djeluju dvadesetak dana ranije jer oni ipak znaju podatke
mjesec dana ranije od nas.Aliu kazna ne postoji jer na ZSE nema konkurencije pa ćine što ih je volja.

…što bi ovo na DLKV…pokupi ovaj sve živo…ima li kakvih novosti???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@lopina,
na ovom prometu ni jedna analiza ne vrijedi tako da se apsolutno nikakav pametan zaključak ne može izvući. To vrijedi za sve dionice pa tako i za Viro.
Meni ovo stanje više liči kao da se čeka da nekoga strpaju u buvaru.
Možda Šuki sprema turopoljsko kolinje [lol]

who dares, wins


Bit ce danas prometa, ali tek poslije izvjestaja o nezaposlenosti u SAD.

Kaj to ni je bilo juče?

who dares, wins

Jučer je bila objava o maloprodaji u SAD, rezultati vrlo dobri

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Zanimljivo.
Isti tjedan kad je Vlada objavila da će otpustiti 15.000 dionica HT-a, Erste "analitičari" dižu preporuku na 300 kuna.
Što bi to trebalo značiti? 🙂

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

Misliš na nije? Moguće. Eskjuz. [lol]

who dares, wins


Jučer je bila objava o maloprodaji u SAD, rezultati vrlo dobri

"To je ohrabrilo ulagače uoči ključnog izvješća o zaposlenosti u SAD-u, pa su mnogi odlučili ‘igrati’ na bolje podatke nego što analitičari očekuju", kaže Peter Jankovskis, direktor u tvrtki OakBrook Investments. A analitičari procjenjuju da je u listopadu bez posla ostalo 175.000 Amerikanaca, te da je stopa nezaposlenosti porasla s 9,8 na 9,9 posto, najvišu razinu u 26 godina.
Točno kolega. Esjuz i vama.

who dares, wins

HT ciljana 300 – erste

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/erste-ciljana-cijena-dionica-ht-a-podignuta-na-300-kuna,60426.html

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-katastrofalan-promet%2c-crobex-jedva-u-plusu,60433.html


Kaj to ni je bilo juče?

http://finviz.com/calendar.ashx
Jucer su bili "initial" i "continuing claims" (bolji od ocekivanja). A danas dolaze "nonfarm payrolls" i "unemployment rate".

Vidi sto o tome kaze http://fiateconomics.com/?p=1523
Friday, Nov. 6
8:30 a.m. EST: Employment Situation Report (Risk: Neutral, Market Reaction: Very Significant): The current Bloomberg consensus forecast is for a decline in payrolls of -175, versus a decline of -263K in September, and an unemployment rate of 9.9% compared to 9.8% a month earlier. October’s anticipated second derivative improvement in payrolls is partially due to expected improvements in September’s education components after strong losses last month. The unemployment rate will likely continue to rise—the consensus forecast range for October’s unemployment rate is 9.9% to 10.1%—and eventually peak above 10% next year.

New Report

Close