Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Šta se dešava sa stranicom ZSE? Već par dana ne mogu otvoriti pojedina izvješća a danas ni jedno koje sam probao. Ili je takva gužva ili mi treba neki program? Do sad je ferceralo normalno !?

Izgleda da je tokom dana bila velika gužva jer su svi htjeli vidjeti izvješća. Sada navečer ponovno radi sve brzo. Pretpostavljam da je smanjena gužva na serveru. Inače što kažete na izvješća. Mnoge firme po izvješćima kao da su krizom ostale neokrznute. Imaju veću dobit nego prošle godine.


Šta se dešava sa stranicom ZSE? Već par dana ne mogu otvoriti pojedina izvješća a danas ni jedno koje sam probao. Ili je takva gužva ili mi treba neki program? Do sad je ferceralo normalno !?

ma stalno dodaju neke novije add-ons na stranicu(adobe flash), konkretno ja ih na 64 bitnoj visti u IE doma jedva mogu otvoriti, rade jedino preko Mozille

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Izvješća kompanija su izvrsna i mnoga su bolja od očekivanja, potvrđuju Hrvatska izlazi iz recesije….

e MOJ KOLEGA, pa i zapadnjaci su mislili da su izisli ali izgleda da se ulazi u drugi krug pakla.Samo napominjem da pomislite na situaciju na burzi ako se pokaze da ustrcani novac je dao samo kratkorocne efekte.Mnogi ulagaci sirom svijeta izgleda da su mamirisali veliku zabludu o gotovom oporavku i dnu krize.Budite oprezni sa vasim novcem jer mnogi svjetski strucnjaci isticu kako je cash jos uvijek zlatno pravilo a znakovito je i to sto su cak i vani mnogi veliki igraci u ovom zelenilu-zapravo izlazili.Mnogo je tekstova o tome napisano pa nebih sada stavljao linkove jer idem raditi zadacu sa djecom.Mnogo je mirnije i manje stresno.
Oprez i nenasjedajte na velike proroke i huskace prema gore.Mislim da big game tek sljedi. [bye]



Šta se dešava sa stranicom ZSE? Već par dana ne mogu otvoriti pojedina izvješća a danas ni jedno koje sam probao. Ili je takva gužva ili mi treba neki program? Do sad je ferceralo normalno !?

ma stalno dodaju neke novije add-ons na stranicu(adobe flash), konkretno ja ih na 64 bitnoj visti u IE doma jedva mogu otvoriti, rade jedino preko Mozille
[/quote]
Meni Mozilla baš ne radi jer sam skinuo onu novu koja se objesi čim preko nje prođe majl. I ovih Adobe imam nekoliko ali su mi sumnjivi [lol]
Uspio sam na kraju otvoriti. Biti će da je bila gužva.

who dares, wins

usklađenje investicijske politike sa zakonom i kodeksom: podizanje minimalne stope izloženosti dionica sa 60% na 70%, smanjenje stope izloženosti dužničkih vrijednosnih papira sa 40% na 30%, brisanje mogućnosti ulaganja u dionice sa kojima se ne trguje
Neke nove odredbe u OIF

who dares, wins


usklađenje investicijske politike sa zakonom i kodeksom: podizanje minimalne stope izloženosti dionica sa 60% na 70%, smanjenje stope izloženosti dužničkih vrijednosnih papira sa 40% na 30%, brisanje mogućnosti ulaganja u dionice sa kojima se ne trguje
Neke nove odredbe u OIF

..a evo malo o razlikama između EU smjernica i HR lokalnih direktiva u pogledu ulaganja DC mirovinskih fondova..

Iako države članice EU same određuju investicijske limite unutar pravila postavljenih Direktivom ne smiju zabranjivati:
Ulaganje u dionice do 70% imovine MF-a za DC MF-ove
Ulaganje do 30% imovine u sredstva nominirana u valutama različitim od one u kojoj su izražene obveze (prvenstveno se odnosi na tehničke pričuve)‏
Ulaganje u rizična tržišta kapitala

Regulira ne samo DC, nego i DB mirovinske fondove ….
Ne regulira obvezne mirovinske fondove
Dozvoljava i jednokratne isplate mirovine
Imovina se mora pretežito investirati na uređena tržišta (ulaganja u imovinu s kojom se ne trguje na uređenim tržištima potrebno je zadržati na primjerenom nivou)‏
Ulaganja u izvedenice u svrhu zaštite portfelja ili u svrhu poboljšanja učinkovitosti upravljanja (zaštita pred nelikvidnošću, troškovima poveznim s transakcijama)‏
Ulaganja u vrijednosnice Pokrovitelja mirovinskog fonda ne smiju preći 5% imovine mirovinskog fonda (10% grupe)‏
Imovina mora biti primjereno diverzificirana
Kada fondovi (društva) jamče određeni prinos od ulaganja ili pokrivaju biometričke rizike obavezno moraju uspostaviti adekvatne tehničke pričuve

Direktiva EU

Regulira “zatvorene” dobrovoljne mirovinske programe (occupational pension schemes) koji mogu biti DC, DB ili neki drugi poznati oblik
Dozvoljava osnivanje pan-europskih mirovinskih fondova (no mora poštivati zakonodavstva partikularnih država)‏
Dozvoljava registraciju nacionalnih mirovinskih programa pod alternativnom jurisdikcijom
Dozvoljava prenosivost osobnih računa (fiskalne barijere i barijere transferabilnosti!)‏
Zahtijeva striktniji “funding”
Dozvoljava liberalnije ulaganje (restriktivni investicijski limiti u pojedinim članicama EU su u prošlosti doveli do ispodprosjećnih prinosa) iako će u okviru tih limita pojedine države i dalje određivati pojedinačne limite

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Lijep pozdrav društvu na ovom forumu.
Pošto namjeravam investirati na našoj burzi, a mislim da je trenutak povoljan, molio bi znalce da mi preporuče što bi bilo najpametnije od dionica imati u portfelju u narednih 6-12 mjeseci. Molio bih prijedloge na PP. Hvala unaprijed.

neće uvijek biti ovako.

francesco, 01.11.2009. u 17:20
Lijep pozdrav društvu na ovom forumu.
Pošto namjeravam investirati na našoj burzi, a mislim da je trenutak povoljan, molio bi znalce da mi preporuče što bi bilo najpametnije od dionica imati u portfelju u narednih 6-12 mjeseci. Molio bih prijedloge na PP. Hvala unaprijed.

Pođi na best buy i čitaj među redcima.Sretno!

http://www.poslovni.hr/130843.aspx a di je nestao optimizam???? [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


http://www.poslovni.hr/130843.aspx a di je nestao optimizam???? [undecid]

To je sve tipično za burzu, malo raste malo pada i tako u valovima, samo što si ti sad prodao pa umjesto članaka o rastu koje si lijepio prije dok si bio u dionicama, sad kad si u kešu lijepiš one koji drukaju na pad.
No comment!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

što nas danas očekuje?
s istoka ne dolazi dobro a sve se više o vrlo sporom oporavku(i mogućemo novom slomu)

http://seebiz.eu/hr/burze/azija-msci-asia-pacific-pao-cetvrti-put-u-pet-dana,60020.html
http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/timothy-geithner-oporavak-ce-biti-spor,60013.html

gismund @ prilagodba situaciji ,a najveca mi je potvrda , sto je veeeelika vecina u dionicama….a vidi se i po ocjenama….po prvi puta postajem medjed [cool] pridruzujem se drugoj interesnoj skupini ,buduci da nas stranci zaobilaze u sirokom luku dok se politicka situacija ne stablizira, a koliko vidimo ,na tom planu tonemo sve dublje….neznam tko ce kupovati i dizat cjene dionica [undecid] imas li ti neku ideju tko ce kupovati????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close