Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za oko mjesec dana bi trebao doci novi sustav, omx…

lambo:


Ma pustite srbe, u stvari navijajte za nestabilnost i njih i ostalih susjeda. Pa valjda je jasno da će fonodovi povlačiti lovu od tamo i gdje će s njom? Kod nas, normalno (današnji ADRS je upravo to). Jer ako su već izgubili tamo onda treba negdje nadoknadit gubitak ako žele i dalje opstat u jakoj konkurenciji i zarađivat na mešetaranju. To se ne odnosi samo na HR fondove već i na slovenske jer je naša burza višestruko jača u obrtanju kapitala. U stabilnost naše burze više nemate razloga sumnjati i kakve veze ima nestabilna Srbija s našim kapitalom?! Uozbiljite se. HR je prilično omiljena zemlja u EU krugovima, približavanje istoj je praktički gotova stvar (Ivo to radi vrlo dobro), a tlapnje o tenkovima i ratu Srb i HR… ma dajte, molim vas. Jedino ako se Srbima ide u kameno doba jer upravo tamo bi ih takva stvar odvela. Kaj se mene tiče može, to su i zaslužili.

Ne mi je jasno kako su fondovi tamo u Srbiji izgubili…. pa tamo je index rastao navodno 100 posto? I ako su sada prodali znači da su u deluxe plusu. Zar ne….

Jučer se gubilo 5.5 %, danas, ako nisu zbrisali, 6.5. Ukupno je na tržištu izgubljeno preko milijardu Eura! Samo dolaskom Nikolića Srbija je izgubila 5% ukupne vrijednosti cjelokupnog gospodarstva. Dakle, fondovi su zaradili do nikolića, ali su ječer gubili dosta, danas su vjerojatno ostale samo budale tamo. I masno izgubile. E sad, da li se vama ostaje na tržištu koje pokazuje isključivo crnu sliku, danas ali i pro futuro, ili ipak smatrate kako brod koji tone treba napustiti još dok je čamac za spašavanje spreman i s njim potražiti neki novi brod koji plovi mirno i ubire plodove? Ne kažem da će srp. gospod. potonuti i burza se strmoglaviti no razum je jasan – slika je crna, kad će se popraviti – nema naznaka, idemo dalje.


Ljudi super vijest! Na vijestima u 15 sati (malo duljima) na HTV 1 Srbija opće nije spomenuta. Izgleda da bude po onom starom: tresla se brda rodio se miš!

Trest će se sutra belex,pratim Otvoreno ne mogu vjerovati.Sutra pada više nego danas.
Žalosno jako,jako…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ima li ikakve šanse da se ZSE prebaci sa tog blesavog mosticha na ATM? Ili neka ga barem malo moderniziraju, kvragu. [smiley10]

u kojem si ti filmu. ne pratis bas aktualna zbivanja.

oko 15.07. se ocekuje da bi OMX mogao profunkcionirati.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Loša situacija u Srbiji, prijeti čak i izvanredno stanje, a onda tko zna, možda čak i građanski rat.
Dvoje troje kolega me pitalo za savjet oko ulaganja u Srbiju, da ne, nadam se da su me poslušali , svojevremeno.
Kako bi rekao jedan kolega, tamo je sada reži i bježi.
Iznimno dobra situacija za naše tržište , kamo će kapital nego kod nas.
Potvrda tome su i današnji promet.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


SLK: ” Ima li ikakve šanse da se ZSE prebaci sa tog blesavog mosticha na ATM? Ili neka ga barem malo moderniziraju, kvragu. [smiley10] ” u kojem si ti filmu. ne pratis bas aktualna zbivanja. oko 15.07. se ocekuje da bi OMX mogao profunkcionirati.

[smiley1]

I love the Smell of Profits in the Morning


Loša situacija u Srbiji, prijeti čak i izvanredno stanje, a onda tko zna, možda čak i građanski rat. Dvoje troje kolega me pitalo za savjet oko ulaganja u Srbiju, da ne, nadam se da su me poslušali , svojevremeno. Kako bi rekao jedan kolega, tamo je sada reži i bježi. Iznimno dobra situacija za naše tržište , kamo će kapital nego kod nas. Potvrda tome su i današnji promet.

Slažem se ,biti će još jači efekt, kapital koji je trebao jučer i danas završiti kod Nikolića ostao u Hr.
Prvi kapital iz Srbije očekujem u ponedjeljak,ako uspiju do onda kupit evre.
Još će biti klizanja,onda stagnacija jedno dva mjeseca sa laganim padanjem dok ne prođe Kosovo,ako ne uspiju formirati vladu do ustavnog roka neće je ni biti do 01.09.
Po meni najveći problem je inflacija i odnos prema euru, tu će biti ključ priče,
bitni su i fondovi i njihova politika, već sad ih jako boli glava ne zbog onoga što se desilo,
nego što sad napraviti ,braniti ili bježati.
[smiley4]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


možda čak i građanski rat.
.

Ja ne bi isao tak daleko u tak crnim prognozama

Ma evo , reži i bježi kako bi rekao jedan kolega:

Grobar Nikolić pokopao Beogradsku burzuDopunjeno!

Nakon jučerašnjeg pada indeksa Belex 15 rekordnih 5,2 posto, danas je dramatični pad nastavljen i do kraja dana zaustavio se na dodatnih 6,53 posto. Kroz posljednja četiri dana Belex 15 zabilježio je kumulativni pad od 14,4 posto.
Vezane vijestiEU zbog Nikolića odgodila potpisivanje sporazuma sa Srbijom o viznom režimu
State Department: Izbor Nikolića ne pomaže Srbiji

Tomislav Nikolić, radikalni desničar koji je postao predsjednik srbijanske skupštine, tako je bez ijednog konkretnog poteza smanjio vrijednost srpskog gospodarstva za gotovo dvije milijarde eura s obzirom na to da je na kraju travnja cijena tvrtki koje kotiraju na burzi bila 16 milijardi eura.

Ta vijest posebno brine i hrvatske ulagače s obzirom na to da pojedinci, tvrtke i fondovi ulažu velike iznose u tvrtke koje kotiraju na Beogradskoj burzi.

Oglas:

Na kraju jučerašnjeg dana Belex 15 iznosio je 2996,13 bodova, a na kraju današnjeg 2800,5 bodova. Obujam trgovine bio je malo veći nego u ponedjeljak, uz nešto manji udio stranih investitora.
B92 prenosi izjavu zastupnice Srpske radikalne stranke Jorgovanke Tabaković koja je izjavila kako je pad uzrokovan redovnom korekcijom cijena, a ne kao posljedica političkih zbivanja u državi.
Beogradska burza oglasila se priopćenjem u kojem “ukazuje investitorima i ukupnoj javnosti na potrebu naročito pažljive analize iznesenih komentara, posebno u smislu njihova utjecaja na donošenje investicijskih odluka”. Naglasili su i da je na srpskom tržištu i ranijih godina dokazano da korekcije tržišta počnu početkom drugog kvartala u godini. Burza nije negirala povezanost kretanja s indeksom Belex 15 već je – naprotiv – potvrdila da burze predstavljaju najosjetljiviji barometar ekonomsko-političkih događaja u državi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Po kome je taj Nikolić dobio ime , da nije po prvom hrvatskom kralju Tomislavu, okrunjen 925., vladao od 924.-928., još mi ostalo u siječanju od maturalne radnje. [smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zna neko koji su fondovi duboko u srbiji.


plavi: ” možda čak i građanski rat. . ” Ja ne bi isao tak daleko u tak crnim prognozama

To nisam izdvojio,rata neće biti , plavi je malo pretjerao no sve ostalo je u pravu.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close