Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa nismo mi srbija, ako oni tonu zbog politicke situacije to ne znaci da cemo i mi za njima. dok je ivo na nasoj strani nista se nece dogoditi… [smiley2]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]


Quark, neće biti, to su samo sušta naklapanja. Ne brini se.

Zar misliš da bi trebalo prodati dionice jer vi vičete da će biti korekcija? Svaka korekcija je dobrodošla, čim veća to bolje ali sumljam u vaše sposobnosti. Niste dovoljno glasni. Naše tržište više nije plitko kao neka druga reginalna tržišta. Igru diktiraju veliki igrači a ne mi. Mi se možemo samo prilagoditi.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ne kuzim se bas u Srbiju, ali koliko sam upoznat, tamo kolo vodi hrvatski kapital.
Stoga mi se bas ne cini da ce se kriza preliti u Hrvatsku.
Osim toga, Srbija je imala neki ogromni rast ove godine (oko 100% ako se dobro sjecam) pa prema tome lagana korekcija/stagnacija nije nista cudno.
Povrh svega toga, Beograd je na oko 35x P/E. Impozantna brojka.

mislim da neće biti korekcija , baš suprotno, u tijeku je povlačenje kapitala iz Srbije
nema brige ljudi……[smiley11][smiley11][smiley11]

mauricije:

Slažem se s Timom, mi još od prvih dana razmišljamo isto, iako ne uvijek. Ovaj puta korekcija će biti takva da ćemo bijele miševe gledati ispred sebe, i to prave.[smiley2]

Pa dečki jeste li u kešu ili niste?
Ako jeste ne morate se toliko brinut…[smiley2]

Niti navijam za korekciju, niti bih se veselio da dođe. No ako se dogodi da uđemo u to razdoblje treba to shvatiti kao normalnu sastavnicu tržišnih zbivanja.
Htio sam samo naglasiti kako je malo potrebno ( stotinjak glava ili glasova ) pa da stvari krenu krivo.
Ništa drugo

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Koja panika odmah nastala… Nije to bez vraga, tko se sjeca sto se desilo grckoj izmedju 1999 i 2003? Pad na 1/4 vrijednosti indexa. Da odmah kazem, ne plasim jer sam 100% u dionicama. Ovo nase trziste ima simptome manicne depresije. Prvo svi ko manijaci skidaju sve zivo i mrtvo, a cim ode malo u crveno odmah tuga i jad [smiley2] Ali dobro, jos se ucimo… Treba malo hodat i po rubu? Ili ne?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


fin_čovjek: ” mauricije: ” Slažem se s Timom, mi još od prvih dana razmišljamo isto, iako ne uvijek. Ovaj puta korekcija će biti takva da ćemo bijele miševe gledati ispred sebe, i to prave.[smiley2] ” Pa dečki jeste li u kešu ili niste? Ako jeste ne morate se toliko brinut…[smiley2] ” Niti navijam za korekciju, niti bih se veselio da dođe. No ako se dogodi da uđemo u to razdoblje treba to shvatiti kao normalnu sastavnicu tržišnih zbivanja. Htio sam samo naglasiti kako je malo potrebno ( stotinjak glava ili glasova ) pa da stvari krenu krivo. Ništa drugo Sa štovanjem

Pratim Crobex svakodnevno. Šangajska korekcija i ona prije 2 tjedna su se dale naslutiti u dan, dva prije, poslije. Trenutno sitacija nije takva.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


fin_čovjek: ” mauricije: ” Slažem se s Timom, mi još od prvih dana razmišljamo isto, iako ne uvijek. Ovaj puta korekcija će biti takva da ćemo bijele miševe gledati ispred sebe, i to prave.[smiley2] ” Pa dečki jeste li u kešu ili niste? Ako jeste ne morate se toliko brinut…[smiley2] ” Niti navijam za korekciju, niti bih se veselio da dođe. No ako se dogodi da uđemo u to razdoblje treba to shvatiti kao normalnu sastavnicu tržišnih zbivanja. Htio sam samo naglasiti kako je malo potrebno ( stotinjak glava ili glasova ) pa da stvari krenu krivo. Ništa drugo Sa štovanjem

Pa s tim se dakao slažem…
Nisam tako dobar prognozer pa ne znam hoće li korekcija ili neće uskoro ali ovo gore rečeno vrijedi…

Sa štovanjem

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Zbog radikala Nikolića nastavak katastrofe na Beogradskoj burzi

Bojan Bajgorić Šantić
bojan.santic@business.hr
09.05.2007 12:50
Pročitaj komentare(0)

Nakon jučerašnjeg pada indeksa Belex 15 rekordnih 5,2 posto, danas je dramatični pad nastavljen i samo do 12:30 iznosio je dodatnih 6,73 posto.
Tomislav Nikolić, radikalni desničar koji je postao predsjednik srbijanske skupštine, tako je u manje od dva dana bez ijednog konkretnog poteza koštao srpsko gospodarstvo više od 10 posto njegove vrijednosti, koja je krajem travnja iznosila 16 milijardi eura.

Ta vijest posebno brine i hrvatske ulagače s obzirom na to da pojedinci, tvrtke i fondovi ulažu velike iznose u tvrtke koje kotiraju na Beogradskoj burzi.

Oglas:

Na kraju jučerašnjeg dana Belex 15 iznosio je 2996,13 bodova, a danas u 12:30 2794,4 boda. Najviše su pale cijene dionica Globos osiguranja, Tigra, Metalca, Novosadske mljekare i Agrobačke, i to od 9 do 7 posto.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ne smiješ biti tako skroman Poirot, meni ti zvučiš kao odličan trader i investitor.
Uvijek je lijepo pričati sa kulturnim čovjekom.

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Zbog radikala Nikolića nastavak katastrofe na Beogradskoj burzi Bojan Bajgorić Šantić bojan.santic@business.hr 09.05.2007 12:50 Pročitaj komentare(0) Nakon jučerašnjeg pada indeksa Belex 15 rekordnih 5,2 posto, danas je dramatični pad nastavljen i samo do 12:30 iznosio je dodatnih 6,73 posto. Tomislav Nikolić, radikalni desničar koji je postao predsjednik srbijanske skupštine, tako je u manje od dva dana bez ijednog konkretnog poteza koštao srpsko gospodarstvo više od 10 posto njegove vrijednosti, koja je krajem travnja iznosila 16 milijardi eura. Ta vijest posebno brine i hrvatske ulagače s obzirom na to da pojedinci, tvrtke i fondovi ulažu velike iznose u tvrtke koje kotiraju na Beogradskoj burzi. Oglas: Na kraju jučerašnjeg dana Belex 15 iznosio je 2996,13 bodova, a danas u 12:30 2794,4 boda. Najviše su pale cijene dionica Globos osiguranja, Tigra, Metalca, Novosadske mljekare i Agrobačke, i to od 9 do 7 posto.

ja sam svoje dionice sa BL berze još jučera prodao. moglo bi ovo u srbiji povući nizbrdo i krajinu. pa sad mirno gledam preko une

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

evo stanje prije 20 min

Last Time %
AEX 534,47 13:03 -0,22
BEL20 4 709,28 13:03 0,02
CAC 40 6 037,09 13:03 0,04
DAX 7 442,59 13:03 0,00
FTSE 100 6 539,50 13:03 -0,16
MIB 30 43 385,00 2007-05-08 -0,22
NASDAQ 100 1 899,83 2007-05-08 0,00
OBX 400,15 13:03 -0,03
OMXC20 489,96 13:03 -0,11
% – Change compared to previous close value

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]

New Report

Close