Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma ne bi mika, povukli bi ga prema gore a ne dolje. došlo bi do prelijevanja kapitala u najbliže sigurne luke tzv utočišta kapitala ( koja generiraju manje prinose )
osobno ne vjerujem da će doći do nekih nemira, to je više hipoteza nekih koji žele jeftinije dokupljivati na tržištu regije.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Ulažem samo u Hrvatskoj, od početaka, i to sam više puta naglasio. Ako me je samo jedan čovjek poslušao i odustao od investiranja u regiji, onda se osjećam vrlo sretan. Pad njihovih tržišta od najmanje 50% sada je vrlo izgledan. Koliko će ta kriza kod njih trajati ne bih znao, ali kod nas je trajala skoro 2,5 godine. (jesen 1997. do početka 2000). Uzrok je bio povlačenje stranih investitora. Sad treba vidjeti hoće li se to tamo ponoviti. Historia est magistra vitae.

Sloziti cu se da je Nikolic problem, ali kriza? Pa nije napravio drzavni udar da se ovo moze nazvat krizom

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Mreich, medo ne širi paniku. To nije tako strašno što se dogodilo. Pa nisu Srbi od jučer, vidjeli Hrvati im kupuju firme pa odlučili malo smiriti situaciju. Politika je prljava i teško je znati pravu istinu.

haha dobar… evo vidiš Mbijeli Marucije kako možeš iskočiti iz okvira crno-bijelo [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

gospodo, politicka zbivanja na “ovom” podrucju ne kreira nikakav Nikolic, niti o njemu osobno ovisi hoce li doci do nemira…
do nemira ce doci, pitanje je samo vremena…
slazem se s nightriderom da bi to moglo podici nase trziste kao sigurniju luku…

mika… odgovor na pitanje trebaju li europi nemiri je NE… trebaju li amerima – DA
…pravci nafte i plina… tako je, dovuci par tisuca vojnika, osnuj baze, i kontroliraj… scenarij koji gledamo u raznim dijelovima svijeta vec godinama… mislis da je slucajnost da smo amerima tako odjednom izrazito dobrodosli u NATO?

“Please, God, Just One More Bubble.”


gospodo, politicka zbivanja na “ovom” podrucju ne kreira nikakav Nikolic, niti o njemu osobno ovisi hoce li doci do nemira… do nemira ce doci, pitanje je samo vremena… slazem se s nightriderom da bi to moglo podici nase trziste kao sigurniju luku… mika… odgovor na pitanje trebaju li europi nemiri je NE… trebaju li amerima – DA …pravci nafte i plina… tako je, dovuci par tisuca vojnika, osnuj baze, i kontroliraj… scenarij koji gledamo u raznim dijelovima svijeta vec godinama… mislis da je slucajnost da smo amerima tako odjednom izrazito dobrodosli u NATO?

mislim da nije baš tako jer na ovim područjima nema bušotina nafte zbog kojih bi ameri krenuli u rat. Ratovi će biti i jesu oko Iraka, Irana, Arabije i sl. odnosno na mjestu proizvodnje nafte i plina Ono šta njima treba je siguran prolaz nafte i plina do evropskih potrošača i industrija koje su partneri američkih firmi. Vjerujem da je tu konsenzus sa Rusijom postignut jer je to i interes Rusije.

Ali ako se ipak nešta zagužva zadnja luka koja će biti sigurna za kapital je Hrvatsko tržište kapitala. Ode kapital malo dalje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

no, sve mi to skupa ukazuje da danas dokupim jos malo DDJH [smiley2][smiley1][smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”

Ma svi će početi povlačiti kapital iz regije u našu zemlju simply as that…
tko je normalan uopće i krenuo ulagat tamo…[smiley8][smiley8][smiley9]


no, sve mi to skupa ukazuje da danas dokupim jos malo DDJH [smiley2][smiley1][smiley2]

znači trebaće tenkova i haubica. Svako zlo za neko dobro. Ode Đuro danas na 500 kuna.[smiley2]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pad njihovih tržišta od najmanje 50% sada je vrlo izgledan. Koliko će ta kriza kod njih trajati ne bih znao, ali kod nas je trajala skoro 2,5 godine. (jesen 1997. do početka 2000).
Uzrok je bio povlačenje stranih investitora. Sad treba vidjeti hoće li se to tamo ponoviti.


Sjećaš li se možda kako je tada reagiralo slovensko tržište?
Mislim da bi bilo zanimljivo usporediti ova dvije situacije jer imaju mnogo sličnosti.
Nešto slično sam i ja očekivao da će se desiti ako ne u Srbiji onda barem u banana državi RS i zato mi nije padalo na pamet tamo ulagati.


mislim da nije baš tako jer na ovim područjima nema bušotina nafte zbog kojih bi ameri krenuli u rat. Ratovi će biti i jesu oko Iraka, Irana, Arabije i sl. odnosno na mjestu proizvodnje nafte i plina Ono šta njima treba je siguran prolaz nafte i plina do evropskih potrošača i industrija koje su partneri američkih firmi. Vjerujem da je tu konsenzus sa Rusijom postignut jer je to i interes Rusije.

nemaju veze bušotine, nego onaj ko kontrolira dotok nafte preko balkana do ostatka Europe vodi igru, a tu je više strana upleteno, kao i prije 1svj. rata, kada Njemačka pokušava izgraditi prugu od Turske do Njemačke, Englezi to baš nisu mogli mirno promatrati… i organiziraju ubojstvo srpskog kralja koji je bio naklonjen Njemackoj…dalje znamo

na petrici se gricka ovaj mamut od naloga, ako on prođe…mogla bi i ozbiljnije potegnuti…a odnos k/p
PTKM-R-A Vrijeme: 10:26:17
Kupnja
Ukupno ponuda 35
Ukupno dionica 8249

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja
Ukupno ponuda 27
Ukupno dionica 4374

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
303,00 738
301,00 550
300,00 300
298,00 17
296,10 30

305,00 1802
309,97 255
310,00 632
315,00 70
319,00 50
Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
305,00 399 10:24:49
304,00 196 10:24:49
304,00 10 10:22:58
303,00 8 10:08:24
303,10 42 10:08:24

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Baš gledam Belex i neke dionice idu dolje a neke bogami i gore. Banka poštanska štedionica jučer otišla 20% gore i danas opet 20% gore!

New Report

Close