Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MEDIJSKA PROPAGANDA JE ZAPOCELA………

Nakon dugog oklijevanja , i nagovaranja i kritiziranja o pasivnosti javnosti na stanje trzista kapitala,
napokon je pocela toliko zeljena i potrebna medijska promidzba …. iako su to za sada analize
proslih vremena, pa i plasljive prognoze buducnosti, ipak… trziste i javnost makar senzacionalizmom oko bogatih inozemaca, skrenulo je pozornost na ponovne MOMENTE NASE EKONOMIJE….I PRIHODE S OSNOVE ULAGANJA U TRZISTA KAPITALA…..
Svi bismo zeljeli vecu transparentnost, postivanje novih zakonitosti, fair-play , pa je red da gradjani,
koji su mnogi doista izgubili velik novac, saznaju na jednostavan nacin , kako je doslo do
porasta i pada burzi.. i sto danas ako ulazu mogu ocekivati od prinosa….
Ekonosmski strucnjaci redom su pratili zbivanja, no , mali ulagac ostao je zakinut za niz informacija
za koje je vrijeme da mu se sada plasiraju putem medija….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Deca, zakaj je Ericson Nikola Tesla u petak prodao 2000 komada vlastitih dionica tj. 10% od dionica koje imaju i zakaj je AZ mirovinac u petak prodao 545 komada tj. 20% dionica IGH?

Zato što ih je prodao prijateljima, poznanicima, rodbini…pa će ih opet od njih otkupiti po većoj cijeni!

[/quote]

Aha

mala škola ekonomije by T. Petrov

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/krizni-porezi-produbit-ce-hrvatsku-recesiju!,56270.html

Gospodjo Brankica, Vi se u to bolje razumijete. Pa, zar nije aktualno pomaganje unutar fondova ?

Po mom, misljenju , radi se o POZAJMICI …. kome i zasto…. puno je rupa u proracunu….

Prije svega svjedoci smo placanja velikih obaveza prema izvodjacima u gradjevini, zatim ostalo….
Nije bilo znacajnijeg zaduzivanja od strane Vlade , barem ne u javnosti….. pa odnekuda je novac
dosao…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


MEDIJSKA PROPAGANDA JE ZAPOCELA………

Nakon dugog oklijevanja , i nagovaranja i kritiziranja o pasivnosti javnosti na stanje trzista kapitala,
napokon je pocela toliko zeljena i potrebna medijska promidzba …. iako su to za sada analize
proslih vremena, pa i plasljive prognoze buducnosti, ipak… trziste i javnost makar senzacionalizmom oko bogatih inozemaca, skrenulo je pozornost na ponovne MOMENTE NASE EKONOMIJE….I PRIHODE S OSNOVE ULAGANJA U TRZISTA KAPITALA…..
Svi bismo zeljeli vecu transparentnost, postivanje novih zakonitosti, fair-play , pa je red da gradjani,
koji su mnogi doista izgubili velik novac, saznaju na jednostavan nacin , kako je doslo do
porasta i pada burzi.. i sto danas ako ulazu mogu ocekivati od prinosa….
Ekonosmski strucnjaci redom su pratili zbivanja, no , mali ulagac ostao je zakinut za niz informacija
za koje je vrijeme da mu se sada plasiraju putem medija….

Mali ulagač je ostao prikaraćen za bilo kakvu vrstu informacije jer je medijska šutnja bila strašna.
Zbog toga tvrdim da su mali ulagaći pokradeni tj. da su držani u zabludi sa namjerom da se isiše novac iz toga segmenta ulagača. Nisam baš siguran da su se stvari sada promijenile. Desetak puta sam slao mailove Latinu i Stankoviću (neda mi se tražiti stare postove u kojima sam copy/paste mailove koje sam slao dotičnoj dvojici više puta) da posvete bar dio svojih emisija o tome no međutim čini se da je bilo zanimljivije gledati ispaljivanje čepova iz guzice ili razglabati o tome da li su se narodnjaci slušali devedesetih ili nisu nego objasniti zabrinutim građanima zašto se njihova teško stečena imovina topi i barem probati ukazati ljudima na opcije koje imaju. Inaće, NE POSTOJI niti jedan objektivan medij, novina, televizijska emisija ili štajaznamšta koja bi se bavila temom TK u hrvata (3 minute Karduma u poslovnom se ne računa) za što mislim da je sramota jer interes i te kako postoji. Pouku ovoga posta neka svatko izvuće sam za sebe.
pozdrav svim hrvatskim ulagačima ma gdje bili.

strpljen..spašen Time is on my side

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a33daaa7-12b5-4783-820b-7348f1eaf300&open=sec ljepo poceli stranci kupovati…. [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

zašto prodajete svoju imovinu strancima u bescjenje?

I'LL BE BACK


Zanimljivo mišljenje.
http://trzistakapitala.wordpress.com/

Komentirat ću današnje značajno trgovanje, iako načelno to ne činim, jer mislim da se razvija važna paradigma: povratak inozemnih institucionalnih ulagača (fondova).

Možda griješim, ali čini mi se da je intezivno i asertivno kupovanje ‘velikih’ dionica HT, INA, ADRS-P-A upravo njihov otisak – slaže se s njihovim načinom razmišljanja i rada. Naime, nastavak pristupnih pregovora je u našim novinama najavljen već u srijedu. U petak je to postala službena vijest i kao takva propagirala do stranih izdanja (Reuters i ostali). To je jasan znak nekim instuctionalnim ulagačima da mogu ponovo ulagati u Hrvatsku, uzimajući u obzir povoljne fundamente, ali naravno i ‘priču’ (koja im je uvijek potrebna), a to je ubrzana konvergencija. Brži među njima su ramišljali preko vikenda i već su jučer njihovi nalozi bili izvršavani, s sporiji su ih dali jučer, s današnjim izvršavanjem. Zašto smatram da ih je više, a ne jedan? Jedan ne bi toliko dizao cijenu (domaći to zasigurno nisu radili), a ovakvo kupovanje ‘po asku’ znači da ih je bilo više u konkurenciji.

Odlican blog. Samo cu reci: da sam ja ulozio par 10. mil. ne da bi pisao po blogu nego bi imao i vlastitu emisiju na tv……

Ma, ljudi moji, u dva dana stotinjak milijuna kuna prometa i sad najednom stranci kupuju k’o ludi???
A tu na forumu kako se po pisanju čini, samo na forumaše otpada jedno 50% prometa na ZSE.

Za ne povjerovat… [shocked]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Zanimljivo mišljenje.
http://trzistakapitala.wordpress.com/

Komentirat ću današnje značajno trgovanje, iako načelno to ne činim, jer mislim da se razvija važna paradigma: povratak inozemnih institucionalnih ulagača (fondova).

Možda griješim, ali čini mi se da je intezivno i asertivno kupovanje ‘velikih’ dionica HT, INA, ADRS-P-A upravo njihov otisak – slaže se s njihovim načinom razmišljanja i rada. Naime, nastavak pristupnih pregovora je u našim novinama najavljen već u srijedu. U petak je to postala službena vijest i kao takva propagirala do stranih izdanja (Reuters i ostali). To je jasan znak nekim instuctionalnim ulagačima da mogu ponovo ulagati u Hrvatsku, uzimajući u obzir povoljne fundamente, ali naravno i ‘priču’ (koja im je uvijek potrebna), a to je ubrzana konvergencija. Brži među njima su ramišljali preko vikenda i već su jučer njihovi nalozi bili izvršavani, s sporiji su ih dali jučer, s današnjim izvršavanjem. Zašto smatram da ih je više, a ne jedan? Jedan ne bi toliko dizao cijenu (domaći to zasigurno nisu radili), a ovakvo kupovanje ‘po asku’ znači da ih je bilo više u konkurenciji.

Odlican blog. Samo cu reci: da sam ja ulozio par 10. mil. ne da bi pisao po blogu nego bi imao i vlastitu emisiju na tv……
[/quote]

Jeee kad bi čovjek mogao doći tamo na red jer je za Novotnya termin rezerviran do Nove Godine.
Imamo mi pametnih ljudi samo se ne mogu probiti kroz gužvu poltrona i rodjaka.

who dares, wins


Ma, ljudi moji, u dva dana stotinjak milijuna kuna prometa i sad najednom stranci kupuju k’o ludi???
A tu na forumu kako se po pisanju čini, samo na forumaše otpada jedno 50% prometa na ZSE.

Za ne povjerovat… [shocked]

Slazem se djelomicno. Ne bih rekao 50% ali da je negdje oko 15% raden od strane nas malih je logicno (kada smo svi sjedili na djelu svog portfelja do nedavno). Vidim i po sebi da sam aktivniji u kupovanju zadnjih nekoliko dana ali je sigurno i kapital izvana dosao u nekim razmjerima.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!



Ma, ljudi moji, u dva dana stotinjak milijuna kuna prometa i sad najednom stranci kupuju k’o ludi???
A tu na forumu kako se po pisanju čini, samo na forumaše otpada jedno 50% prometa na ZSE.

Za ne povjerovat… [shocked]

Slazem se djelomicno. Ne bih rekao 50% ali da je negdje oko 15% raden od strane nas malih je logicno (kada smo svi sjedili na djelu svog portfelja do nedavno). Vidim i po sebi da sam aktivniji u kupovanju zadnjih nekoliko dana ali je sigurno i kapital izvana dosao u nekim razmjerima.
[/quote]

Tek sad si kupovao? Pa kaj si čekao do sad?
Ništa nisam ni kupovao ni prodavao još od Sanadera. Tek sam sinoć počeo razmišljati da nešto prodam pa da se premjestim u jednu koja je sad u totalnoj banani. Vidim da netko razmišlja na sličan način jer se je tamo povećao promet.

who dares, wins

New Report

Close