Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dionica nije krasna vec je firma mozda i najkonkurentnija na ovim nasim prostorima…
jedna od rijetkih koja ima jasan cilj i fantasticne rezultate, trenutno na najvisim cijenama u zadnjih godinu dana stoga cudenje od kuta takva samouvjerenost da ce preko 1000kn?
firma je savrsena ali kad je grobex bio na 5k trzila se na cca 850, luković vam ujak ili imate čarobnu kuglicu?

ne, to se zove drukanje …

I love the Smell of Profits in the Morning



Ja ne znam kad je tko šta kupovao ali Vam mogu reći da sam nakon prodaje Ine prošle godine u 10 mj. kupovao Atgr 620kn, Viro 560, Zaba 280. Pa si izvolite usporediti cijene.
Inače ovu Atgr sam dokupljivao ne sjećam se točno negdje oko 300 i mogu reći da je to jedna krasna, krasna dionica koja mi je jako puno pomogla da izađem iz ovog košmara. Na žalost nemam ju više jer sam prodao zadnje kad je ono Sanader zahebo stvar. Uskoro ju očekujem na preko 1000 kn.

tedeshi je macak da je barem takvih vise u ovoj zemlji ali da Vas informirm na dan listanja kada je bila i najveca cijena ATGR se trzila po prosjecnoj cijeni 905,46 i najniza je bila 320, cijena IPO-a 935 bila samo na dan listanja fyi
dionica nije krasna vec je firma mozda i najkonkurentnija na ovim nasim prostorima…
jedna od rijetkih koja ima jasan cilj i fantasticne rezultate, trenutno na najvisim cijenama u zadnjih godinu dana stoga cudenje od kuta takva samouvjerenost da ce preko 1000kn?
firma je savrsena ali kad je grobex bio na 5k trzila se na cca 850, luković vam ujak ili imate čarobnu kuglicu?
[/quote]
istina da je ovo odlična firma… međutim dionica niti danas nije baš prejeftina… a na IPO-u je definitivno "bila skupa" – to samo potvrđuje poznatu stvar da je g. Tedeschi pametan čovjek, kakav bi bio trgovac, kakav bi bio menadžer… da vam je prodao jeftino? Ne samo što se prodavao paket od starog Tedeschi-ija nego je dio bio dokap, a "razrijediti" svoj kapital bilo bi krajnje čudan potez od čovjeka koji je uspješan poduzetnik – a ako je vršio dokap po cijeni višoj od one koju je on smatrao realnom vrijednošću svoje firme, tada je pak u plusu, nije razrijedio svoj kapital nego ga ojačao unatoč povećanju broja dionica (smanjenju svog relativnog udjela) – očito da je tako mislio i vjerojatno da je bio u pravu, što je dokaz da je znao što radi. Ne bi bilo normalno očekivati da je napravio suprotno, "na vrhuncu bull marketa", moguće je izvršiti dobre i većinskom vlasniku u punom smislu korisne dokapitalizacije, on je to dobro "tempirao" i odlično odradio posao, svaka mu čast.

Inače, mada to ne treba uzimati za pravilo, ali kada ponovno vidimo veći broj IPO-a, dokapitalizacija javnim ponudama… bit će to znak da smo "negdje blizu vrhunca bull marketa".

Nitko ne kaže da kupiti dionice na IPO-u (kojeg ne radi država) nužno znači skupo platiti, to ne mora biti, ali ako bude – u pravilu je znak da je onaj koji je radio IPO "promašio". Tedeschi očito nije niviknuo činiti promašaje u životu, pa tako niti taj IPO nije bio promašaj nego odlično odrađen posao.

Naravno da je Atlantic grupa odlična firma, naravno da će svi koji su ušli na dugi rok ovdje zaraditi, ali sigurno nešto manje nego su očekivali – jer, Tedeschi to očito nije jeftino dao. Kada nešto skuplje platiš, dugoročni prinos ti je naravno niži nego da platiš jeftinije, premda se s vremenom ta razlika gubi… kada na dovoljno velik broj godina rasporediš, razlika bude u par postotnih bodova, nekome je možda svejedno da li će mu recimo na skali od 10 godina prinos biti 10 % ili 17 %, taj ne gleda cijenu, onaj koji ovdje vidi veliku razliku, kupiti će po cijeni duploj manji od onoga prvog… ili neće kupiti ako takvu cijenu "ne dočeka".

Neki su na burzi stjecajem okolnosti uspjeli uloviti cijene i gotovo 3 puta niže od onih na IPO-u, to znači da će oni recimo kroz razdoblje od 10 godina imati godišnji prinos (zanemarivši dividende i zanemarivši vremensku razliku od cca. godinu i pol) nekih 11 % viši nego li oni koji su kupili na IPO-u (da računamo sve, razlika bi bila još i veća), ma koliki bio prinos ovih prvih. Na što više godine to gledaš, razlika će se smanjivati… zato je ipak važnije koliko je kvalitetna firma (koliki ROE) nego li cijena, no dobro je kupiti po čim nižoj.

Za mene nije u plusu onaj koji je prodao s minusom i sad kupuje nanovo i ima plusic….
Nego ukupno …od vrha! TKO SE VRATIO NA TU RAZINU UKUPNOG ULAGANJA I JOS IMA SADA PLUS !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da bi dionica usojela na trzistu, trebaju se poklopiti neki uvjeti , kao kod ATGR.
Managnent, koji bira klijentelu.. fondovi tj. najveci klijenti imaju plan… Ostali investitori nisu
usli na vrijeme, tj. nisu zapazili stabilnost i cvrst rast dionice….trenutno, imamo zapazenu dionicu
koju kupuju pazljivo oni s novcem dovoljno strpljivi…. veliki prometi doci ce kasnije, s ukljucivanjem
malih dionicara…oni su jos u minusu…a to je dovoljno vremena ….za druge planove..drugih…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Za mene nije u plusu onaj koji je prodao s minusom i sad kupuje nanovo i ima plusic….
Nego ukupno …od vrha! TKO SE VRATIO NA TU RAZINU UKUPNOG ULAGANJA I JOS IMA SADA PLUS !

A ne…ne..ne…
Za mene je u plusu onaj tko je rasprodao ili revalorizirao portfelj sa gubitkom u 2008., pripisao to lošoj poslovnoj godini i sada kreće od nove revalorizirane nabavne vrijednosti na dan 31.12.2008.(ne više po vrijednosti stjecanja).
Na prošlost se ne treba vraćati, što je bilo, bilo je…
Učimo od mirovinaca i američkih bankara. [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Za mene nije u plusu onaj koji je prodao s minusom i sad kupuje nanovo i ima plusic….
Nego ukupno …od vrha! TKO SE VRATIO NA TU RAZINU UKUPNOG ULAGANJA I JOS IMA SADA PLUS !

ako uračunam isplaćene dividende, moje trogodišnje bavljenje dionica i fondovima mi je donijelo plus ili barem nisam u minusu

s obzirom da sam bez imalo rizika mogao biti u isto vrijeme u plusu cca 15% ulaganjem u oročenu štednju, smatram da sam ipak u minusu

što se tiče znanja, neka stvari sam savladao, ali ne znam kako će mi to ubuduće pomoći

Danas smo u solidnom plusu, držte gaće vi koji ste u cashu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Danas smo u solidnom plusu, držte gaće vi koji ste u cashu.

šta sa nama polutanima koji smo 50-50%?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

plavi

volio bih da se ostvari tvoj komentar. na čemu baziraš rast ?



Ja ne znam kad je tko šta kupovao ali Vam mogu reći da sam nakon prodaje Ine prošle godine u 10 mj. kupovao Atgr 620kn, Viro 560, Zaba 280. Pa si izvolite usporediti cijene.
Inače ovu Atgr sam dokupljivao ne sjećam se točno negdje oko 300 i mogu reći da je to jedna krasna, krasna dionica koja mi je jako puno pomogla da izađem iz ovog košmara. Na žalost nemam ju više jer sam prodao zadnje kad je ono Sanader zahebo stvar. Uskoro ju očekujem na preko 1000 kn.

tedeshi je macak da je barem takvih vise u ovoj zemlji ali da Vas informirm na dan listanja kada je bila i najveca cijena ATGR se trzila po prosjecnoj cijeni 905,46 i najniza je bila 320, cijena IPO-a 935 bila samo na dan listanja fyi
dionica nije krasna vec je firma mozda i najkonkurentnija na ovim nasim prostorima…
jedna od rijetkih koja ima jasan cilj i fantasticne rezultate, trenutno na najvisim cijenama u zadnjih godinu dana stoga cudenje od kuta takva samouvjerenost da ce preko 1000kn?
firma je savrsena ali kad je grobex bio na 5k trzila se na cca 850, luković vam ujak ili imate čarobnu kuglicu?
[/quote]
Nesvjesno si sam ponudio odgovor; kad je grobex bio 5k tržila se je za 850. Sad se trži na 670 a grobex je koliko? Ono je bilo istresanje malih iz gaća i dionica je sada u čvrstim rukama. Ne misliš valjda da će doći do 900 i stati te gledati kako sve drugo raste? Svi mi vidimo isto ali svatko iz toga izvlači različite zaključke pa su nam shodno tome i rezultati drugačiji.

who dares, wins



dionica nije krasna vec je firma mozda i najkonkurentnija na ovim nasim prostorima…
jedna od rijetkih koja ima jasan cilj i fantasticne rezultate, trenutno na najvisim cijenama u zadnjih godinu dana stoga cudenje od kuta takva samouvjerenost da ce preko 1000kn?
firma je savrsena ali kad je grobex bio na 5k trzila se na cca 850, luković vam ujak ili imate čarobnu kuglicu?

ne, to se zove drukanje …

[/quote]

Ne to nije drukanje, da ste u bilo šta nakon prodaje Ine uložili i ne dirali, a pogotovo u one najlikvidnije dionice portfelj bi Vam se, odokativno, u najboljem slučaju prepolovio. ATGR je, uz HT, jedna od rijetkih koja je na razinama od lani…



Danas smo u solidnom plusu, držte gaće vi koji ste u cashu.

šta sa nama polutanima koji smo 50-50%?
[/quote]

tojest koji smo bili tako do malo prije….

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close