Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije lako biti u cashu, tržište raste a ti si nemoćan i gledaš kako cijene rastu svakim danim a ekipa čeka i misli da će to dole a ono ide samo gore, to je kao da stojiš na peronu i gledaš u vlak u daljini koji odlazi a ti si uvjeren da to nije istina jer eto zakasnio si samo par minuta ali dovoljno dati vlak pobjegne.


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
Kako to rade fond menađerčići,lako uočljivo bilo je u zadnjih par dana na primjeru ingre.Forsirana kupnja po asku,kao i suluda prodaja po bidu,najprije istresanje do određene razine a onda daljnje spuštanje nalog po nalog,a sve radi unošenja kaosa. Jutrošnje pres..2600 kom na bidu,također u režiji istih.

Šišanje ovaca i ostale stoke sitnog zuba,sada će ekipa preseliti na brodare,građevina nema prostora za rast duže vrijeme.

obožavam strvine-posebno ovce

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-kratkorocno-slijedi-stagnacija-indeksa%3f,55690.html



Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
Kako to rade fond menađerčići,lako uočljivo bilo je u zadnjih par dana na primjeru ingre.Forsirana kupnja po asku,kao i suluda prodaja po bidu,najprije istresanje do određene razine a onda daljnje spuštanje nalog po nalog,a sve radi unošenja kaosa. Jutrošnje pres..2600 kom na bidu,također u režiji istih.

Šišanje ovaca i ostale stoke sitnog zuba,sada će ekipa preseliti na brodare,građevina nema prostora za rast duže vrijeme.

[/quote]
Pa ako itko nema prostora za rast tada su to brodari, ajde mi navedi nekoga bropara koji će godinu završiti u plusu a ta agonija se po svemu sudeći nastavlja i iduće godine, po meni brodari su duže vrijeme out a koliko mene pamćenje služi građevinari svi posluju u plusu pa prema tome očekivati da brodari rastu a građevinari stagniraju u najmanju ruku je neozbiljna izjava.


Nije lako biti u cashu, tržište raste a ti si nemoćan i gledaš kako cijene rastu svakim danim a ekipa čeka i misli da će to dole a ono ide samo gore, to je kao da stojiš na peronu i gledaš u vlak u daljini koji odlazi a ti si uvjeren da to nije istina jer eto zakasnio si samo par minuta ali dovoljno dati vlak pobjegne.

znam 🙂 .. ali je definitivno puno lakše nego kad pada a ti si unutra .. kak se kaže … gore se ide stepenicama a dole liftom 😉

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Među svim dionicama iz sastava Crobexa, trenutačno se samo na jednoj veći broj dionica kupuje, nego što ih je ukupno na prodaji (radi se o LKPC). Na nekima je prodaja i po 15 puta jača od kupnje…

P.S. Imam LKPC




Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
Kako to rade fond menađerčići,lako uočljivo bilo je u zadnjih par dana na primjeru ingre.Forsirana kupnja po asku,kao i suluda prodaja po bidu,najprije istresanje do određene razine a onda daljnje spuštanje nalog po nalog,a sve radi unošenja kaosa. Jutrošnje pres..2600 kom na bidu,također u režiji istih.

Šišanje ovaca i ostale stoke sitnog zuba,sada će ekipa preseliti na brodare,građevina nema prostora za rast duže vrijeme.

[/quote]
Pa ako itko nema prostora za rast tada su to brodari, ajde mi navedi nekoga bropara koji će godinu završiti u plusu a ta agonija se po svemu sudeći nastavlja i iduće godine, po meni brodari su duže vrijeme out a koliko mene pamćenje služi građevinari svi posluju u plusu pa prema tome očekivati da brodari rastu a građevinari stagniraju u najmanju ruku je neozbiljna izjava.
[/quote]
Brodari posluju na globalnom tržištu,tamo vrijede druga pravila nego u ovom domaćem kokošinjcu,svakim danom sve je manje posla na građevini,tako da tu recesija tek slijedi, iznimka je Konstruktor,ali on ne kotira na tržnici.

obožavam strvine-posebno ovce


Nije lako biti u cashu, tržište raste a ti si nemoćan i gledaš kako cijene rastu svakim danim a ekipa čeka i misli da će to dole a ono ide samo gore, to je kao da stojiš na peronu i gledaš u vlak u daljini koji odlazi a ti si uvjeren da to nije istina jer eto zakasnio si samo par minuta ali dovoljno dati vlak pobjegne.

Za kupnju nikad nije kasno, jedina stvar na koju se uvijek na burzi može računati je korekcija.
dođe kad-tad.. i eto ti prilike. CROBija namjerno ne želim komentirati da ne kvarim drugima snove

strpljen..spašen Time is on my side





Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
Kako to rade fond menađerčići,lako uočljivo bilo je u zadnjih par dana na primjeru ingre.Forsirana kupnja po asku,kao i suluda prodaja po bidu,najprije istresanje do određene razine a onda daljnje spuštanje nalog po nalog,a sve radi unošenja kaosa. Jutrošnje pres..2600 kom na bidu,također u režiji istih.

Šišanje ovaca i ostale stoke sitnog zuba,sada će ekipa preseliti na brodare,građevina nema prostora za rast duže vrijeme.

[/quote]
Pa ako itko nema prostora za rast tada su to brodari, ajde mi navedi nekoga bropara koji će godinu završiti u plusu a ta agonija se po svemu sudeći nastavlja i iduće godine, po meni brodari su duže vrijeme out a koliko mene pamćenje služi građevinari svi posluju u plusu pa prema tome očekivati da brodari rastu a građevinari stagniraju u najmanju ruku je neozbiljna izjava.
[/quote]
Brodari posluju na globalnom tržištu,tamo vrijede druga pravila nego u ovom domaćem kokošinjcu,svakim danom sve je manje posla na građevini,tako da tu recesija tek slijedi, iznimka je Konstruktor,ali on ne kotira na tržnici.
[/quote]
Navedi mi samo jedan razlog za rast brodara a to što posluje na Svjetskom tržištu u ovome trnutku je samo otežavajuća okolnost za naše brodare a ja ću ti navesti par razloga za pad:

– trenutno uspjevaju pokriti jedva 50% troškova

– do kraja ove godine i iduće godine dolazio brdo novogradnji

– potražnja za robama je smanjena

– Kina je navezla tolike količine rasutog tereta da bez problema BDI može držati na ovim razinama najmanje godinu dana a do tada tko živ a tko mrtav.

i da dalje ne nabrajam u svakom slučaju brodari nisu in u ovome trenutku.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=3660a7bb-4200-4638-9972-a8febb2a71d0

za vazne stvari para se uvijek moze naci

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/vlada-novih-milijardu-eura-zaduzenja-za-autoceste!%3f,55669.html

najvaznije je imati jasnu trategiju i cilj

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2849737b-e2ee-4fa5-87af-fce8eaf3447e

prosvjedi sindikata su farsa, preslagivanje tek slijedi

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close