Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ Governor

Prije svega čestitke za Viro! Odlično si to odradio.
A sad jedno pitanje:
"zapadni i istočni indexi moraju narasti manje od 50% do ATH. Crobex mora narasti 280% do ATH. Crobex je sumanuto podcijenjen! "

Zašto misliš da je polazišna točka niveliranja crobeksa sa ostalima ATH a ne ATL nakon korekcije ili bar numerička sredina te dvije ekstremne vrijednosti


kolega osnove,svaki novi investicijski ciklus zavrsava na cjenovno vecem nivou nego prethodni.



@dodjoh

Sve što si napisao da je tržište anticipiralo je istina, ali ovo tržište nije anticipiralo :

NEGATIVNO
– pad kriznog poreza na ustavnom sudu
– eventualne prijevremene izbore i vakum koji bi tada mogao nastati

To je nezvjesnost i to nitko nemože anticipirati

POZITIVNO
sa druge strane tržište nije anticipiralo eventualni ulazak u EU integracije i uspjeh pregovora sa Slovenijom,
nije anticipiralo uspjeh vladinih mjera već je iste strogo kaznilo.
Ukoliko se plan i program Vlade pokaže bolji od previđanja svjetskih i domaćih stručnjaka tržište će sve to bogato nagraditi a rast će biti samo posljedica izvrsnih ekonomskih mjera.


slazem se gorane,no stoga sam postavio pitanje sta ekipa kaze na to da bi se mogli izvuci do kraja godine po misljenju analiticara HNB,kolike su sanse za pad vlade,nadalje turisticka sezona bi mogla proci i bez minusa, ako rujan bude kako se ocekuje,kao sto velis dobre mjere nisu nagradjene nego kaznjene,pa nekako mi se cini da je ljetnja letargija iza nas moguce da sad budu nagradjene,sad se vec vidi i dali su i koliko su dobre,banke su ok,roha bi trebao osloboditi dio iz pricuva,EU,kolike su sanse da udjemo ili pak da neudjemo u EU,pa EU ce nas po mom misljenju usisat prije ili kasnije,samo je pitanje vremena…budemo vidjeli no velim tko ocekuje jaci pad na TK nece ga vidjeti jos neko vrijeme,bar po mom misljenju za koje naravno zadrzajem pravo da i nemora biti tocno..LP

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Drugo BDI indeks je okrenuo u plus (napokon).
Zašto je lagana korekcija brodara a ne lagani rast.

Nije ti jasno zašto brodari ne rastu dok raste BDI? A da li ti je bilo jasno kad nisu padali dok je BDI pao 40% u zadnjih nekoliko mjeseci?

Inače, mislim da će BDI sljedećih nekoliko godina biti tu negdje u rasponu 3.000 – 4.000 i da će se brodari trebati stvarno namučiti da nešto zarade u tom periodu.
To ne znači da cijena dionica neće rasti. Hrvatski investitor je čudna životinja.
[/quote]

i to sa siznim zubom


ajme kakav sumanuti rast u USA opet [shocked]. stalno rastu… a koliko ćemo tek mi onda morati narasti kad smo ovako sumanuto podcijenjeni, pa profitabilne dionice su nam ispod booka. ajme meni majko mila koliko lijepo zarađujem samo držeći čvrsto svoje dionice i ne čineći ništa… a ne ovi kaj se stalno kockaju za super trejd pa onda ostanu bez super vrijednih dijonica. ajme ajme, baš dobro da držim.

sta je ovo tecaj iz samodopadnosti?
mozes imat, misljenje, gledista, ocekivanja ali ovo je prestrasno.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




meni majko mila koliko lijepo zarađujem samo držeći čvrsto svoje dionice i ne čineći ništa… a ne ovi kaj se stalno kockaju za super trejd pa onda ostanu bez super vrijednih dijonica. ajme ajme, baš dobro da držim.

Držim i ja neke od tvojih miljenica pa se baš i ne mogu pohvalit ludom zaradom

[/quote]

pa ne znam kolegice, ja sam skroman. dionice su mi narasle od 10 do 30% u zadnjih mjesec dana, kako koja…a što bi vi? pa ovo vam je burza… bikovi se penju po stepenicama,medvjedi se bacaju kroz prozor… niste čuli za to?
[/quote]
Istina. I ja sam zadovoljna zaradom u zadnjih mjesec dana, ali bi bila puno zadovoljnija da sam npr. prodala tisak u šestom mjesecu kad je bio preko 300. Nekako uprkos vašem pisanju imam osjećaj da ste vi kao mudar investitor to i učinili.
[smiley]



zašto trošite vrijme pišući o vrijednosti dionica vezano za fundamente ili TA ,kada mi nemamo veze sa ta dva bitna pokazatelja rasta ili pada naših dionica.Da objasnim zašto ovo pišem.Danas oko 15.30 naš crobex je bio oko o % i čekalo se da otvore Ameri svoju burzu.Pogledam oko 15.55 Ameri pali oko 0.40-0.50 ,a i naš crobex završi sa minusom od 0.50 %.Već oko 16.15 Ameri su bili u plusu 0.40 i da naša burza još radi i mi bi brzo njih stigli,ali sada treba čekati do sutra.I neki koji izigravaju velike stručnjake jer znaju TA neka se poklope po ušima jer su oni sigurno najviše prodavali pred kraj radnog vremena naše burze.Zato i Vlad uvijek daje svoje analize oko 22-23 sata kada vidi kako će završiti Ameri

Kolega nemojte se ljutiti, ali mi itekako imamo veze s TA, ona savršeno radi na svakom tržištu, a fundamenti na kraju uvijek pobjede!
[/quote]

kolega, vrlo pogrešno razmišljanje: na kraju uvijek pobijede oni koji su prodali na ATH a za ostale važi – ko se nije s’krio – magarac bio. Šta vrijede fundamenti koji će na kraju pobijediti, kada je kraj jako daleko a danas živimo i koristimo ono što smo juče zaradili [rolleyes]





meni majko mila koliko lijepo zarađujem samo držeći čvrsto svoje dionice i ne čineći ništa… a ne ovi kaj se stalno kockaju za super trejd pa onda ostanu bez super vrijednih dijonica. ajme ajme, baš dobro da držim.

Držim i ja neke od tvojih miljenica pa se baš i ne mogu pohvalit ludom zaradom

[/quote]

pa ne znam kolegice, ja sam skroman. dionice su mi narasle od 10 do 30% u zadnjih mjesec dana, kako koja…a što bi vi? pa ovo vam je burza… bikovi se penju po stepenicama,medvjedi se bacaju kroz prozor… niste čuli za to?
[/quote]
Istina. I ja sam zadovoljna zaradom u zadnjih mjesec dana, ali bi bila puno zadovoljnija da sam npr. prodala tisak u šestom mjesecu kad je bio preko 300. Nekako uprkos vašem pisanju imam osjećaj da ste vi kao mudar investitor to i učinili.
[smiley]
[/quote]

nisam prodao preko 300 nego dio pokratio. uvijek to napravim sa cca 30 do 40 % količine ako histerično skoči i onda vratim nazad (ako mi o tržište dopusti). nije to nikakva tajna. ali sad mi primjerice na pada na ni u ludilu na pamet prodavati niti komad tiska po 260 kad je evidentno da grebe dno na ca 220 i kad mu visi udaja i kad i malo dijete vidi da ga skupljaju ko hrčci.

I'LL BE BACK


@ Governor

Prije svega čestitke za Viro! Odlično si to odradio.
A sad jedno pitanje:
"zapadni i istočni indexi moraju narasti manje od 50% do ATH. Crobex mora narasti 280% do ATH. Crobex je sumanuto podcijenjen! "

Zašto misliš da je polazišna točka niveliranja crobeksa sa ostalima ATH a ne ATL nakon korekcije ili bar numerička sredina te dvije ekstremne vrijednosti

zato jer to meni tako paše, a ja sve gledam objektivno.[tongue]

osim toga ako hoćeš striktno fundamentalno PE SP-a je preko 18 a PB 2. PE crobex-a je cca 12 i PB 1.

što opet nalaže da je Crobex podcijenjeniji za 30 do 50% iliti, mora narasti 50 do 100% da bi fundamentalno stigao SP.Hajdemo reći 75%, Diskontirajmo još na to crobex za cca 25% na vukohebinu i opet bi trebao biti cca 2650 bodova uz sadašnji SP, a to je minimum minimuma s obzirom da smo htjeli ili ne htjeli priznati, ipak tržište u razvoju u kojem će se kroz sljedećih 3 do 5 godina vrata u svijet ipak malkice više otvoriti. Mislim da kao država generalno više vrijedimo do nekih durgih u okruženju, a za to smo najmanje sami zaslužni, al eto dao nam dragi bog to što imamo zemlje i obale pa sad…

I'LL BE BACK

hit sezone, brodogradilišta

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/northrop-grumman-zainteresiran-za-kraljevicu-i-3.-maj!,54458.html

ovkava šuplja kupnja nije dugo bila na grobexu


ovkava šuplja kupnja nije dugo bila na grobexu

da…kolega Goran8 je još prekjučer upozoravao da se kod ovog rasta radi o navlakuši i da će se to desiti kad se "igrači" iskrcaju i imao je potpuno pravo. Što će s dionicama oni koji su zadnja 2 dana kupovali dionice, vidjet ćemo već iza 10.00

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


ovkava šuplja kupnja nije dugo bila na grobexu

Kupnje skoro pa da nema nikako a prodaja jača.

New Report

Close